Recenze Gordon Biersch Czech Style Pilsner

0
7.5/10

Velice pitelný kousek, kterému na kráse a celkovému dojmu sráží vlastnost pěny, která velmi rychle mizí a obnažuje tak pivo. V San Jose se poměrně vydařilo napodobit koncept českého pilsneru. Po dobu mé návštěvy USA jsem dokonce na jednom tamním pivním festivalu mluvil se zástupci pivovaru právě o tomto pivu, které nabízeli a bylo to velice příjemné. Jejich sládek dle jejich slov pobýval a studoval v Německu 3 roky, aby se naučil vařit zdejší styly (pivovar vaří totiž ještě Hefeweizen, Märzen, Bock, Maibock, SommerBrau, WinterBock, Festbier) – prakticky celá produkce se skládá z německých a českých stylů – toto potvrzuje i webová prezentace firmy. Toto pivo má 30 jednotek hořkosti.

Líbí se mi také vtipný slogan, který mají na lahvích a na pivních deštnících “Never trust a skinny brewer” (fotka pořízena přímo na festivale) u kterého je vypasený pivař s pivem v ruce.

 

Barva

žlutě zlatá

Pěna

bílá, poměrně nízká a rychle mizí, podprůměrná

Vůně

hezky sladce sladová s lehkou chmelovostí

Chuť, říz

Střední až silnější říz uvítá do sladových chutí s jemnou chmelovou hořkostí. Tělo je střední až plnější a dojezd je velmi příjemně hořký a svěží.

Komentáře a hodnocení