Recenze Godfather Super Strong

0
5.55.5/10

Byl jsem dost skeptický a abych pravdu přiznal, tomuto pivu jsem se vyhýbal asi dva měsíce, ale nicméně musím přiznat, že je velmi zajímavé. Nevím jak si mám vysvětlit tu kávovou chuť u klasického silného ležáku. Je velmi silná ve vůni i chuti. Někdo by si řekl, že je pivo asi zkažené, špatně uvařené, ale já jsem velice mile překvapen a pochutnávám si.

Obsah alkoholu jsem dohledal na internetu, nicméně na láhvi je uvedeno poměrně vtipně 5,25 – 8,25 %

Po hlubším ohledání láhve však nacházím velmi nemilé ingredience, použité k výrobě tohoto piva – vtipně nazvaný ethyl-alkohol (vzniklý během výrobního procesu), rýžové vločky, cukr. Takže těžko říct, možná ta káva je upražená rýže, nevím jak se rýže používá k výrobě piva v praxi, takže nedokážu posoudit.

Závěrem bych chtěl poděkovat svému příteli Honzovi Vrbkovi, který mi tuto láhev dovezl až z Indie – Dillí. Na láhvi je ostatně napsáno, že pivo se prodává výhradně v Dillí.

Hodnocení je tak slabé, jelikož takto typický ležák chutnat nemá. Káva v něm vůbec nemá být přítomna, ani sladší chuť.

Ještě poznámka k zařazení tohoto piva k pivnímu stylu – není to lehké, oficiální stránky ani pivní etiketa to neuvádějí a na internetu se uvádí “American Adjunct Lager” a i to může být sporné, čili jsem zvolil neutrální zařazení do kategorie ležák a nechal dovětek “mezinárodní ležák”, jak bývají označována většinou exportní ležácká piva mezinárodního charakteru.

 

Barva

zlatavě čirá s drobnými částicemi uvnitř (možná špatně vyfiltrováno)

Pěna

krémová, stabilní jen po prvním nalití s většími bublinkami, pak opadá rychle

Vůně

mléčná sladová vůně, místy až do kávova či čerstvě pražené kávy

Chuť, říz

slabší říz, velmi jemné a sladší tělo s nižší hořkostí, které je prolnuto sladem, kávou s kávově hořkým koncem. Jinak poměrně svěží, prázdnější tělo, ale alkohol je velmi dobře ukryt v těle. Konec je prázdnější a hřejivý.

Komentáře a hodnocení