Recenze Full Sail Pale Ale

0
9/10

Tento představitel american pale ale stylu z pivovaru Full Sail (vlastněný zaměstnanci) s 37 IBU jsem si asi zamiloval. Je to představitel american pale ale jako ze škatulky, dokonce bych se nebál vytvořit rovnici Full Sail Pale Ale = american pale ale. Čisté, elegantní, komplexní, vyvážené, pitelné, prostě skvěle odvedená práce.

Za tento vzorek děkuji svému bratránkovi, který mi jej dovezl přímo z USA. Zatím nevím, zda se dá u nás také zakoupit, ale třeba se některá z pivoték ozve pod recenzí 🙂 Protože tento kousek doporučuji všem, kteří chtějí okusit “ameriku”. Twist-off uzávěr, pomocí kterého otevřete láhev pouze rukou nesmí chybět 🙂

Barva

čirá zlatá s medovými tóny

Pěna

nižší bílá a stabilní

Vůně

převažuje sladká sladová vůně, podpořená citrusovým chmelovým aroma (celkový dojem působí jakoby pomerančová marmeláda, namazaná na sladkou sušenku)

Chuť, říz

svěží lehce sladký sladový start, který je propojený s vyváženou a jemnou citrusovou složkou, podpořen jemným a vyváženým středně silným řízem přechází v nádhernou a “smetanovou” středně vysokou až vyšší hořkost, která je podpořena opět citrusy a vše je zakonečeno elegantní suchostí a lehkým hřejivým dojezdem. Středně plné a naprosto komplexní.

Komentáře a hodnocení