Recenze František 12°

0
7.57.5/10

Když jsem tuto lahev dostal od mého bratrance, který trávil jeden víkend v Harrachově, nevěřil jsem svým očím. Jsou toho opravdu 3 litry! Je to obrovská znovuuzavíratelná láhev, podobná Bernardu, jen je v ní ukryto 6 piv, ne jedno. Špatně se skladuje v lednici, špatně se přenáší (váží 6 kg), ale výsledek a obsah stojí za to. Pitelnost je vysoká, ale je to poměrně silný a tučnější kousek, takže někoho může brzdit.

Měl jsem možnost ochutnat taktéž jejich 8°, což se už moc nevidí v dnešní době – mají to především pro skláře, kteří toto pivo mají k práci za 5 Kč. Údajně jich vypijí za směnu 10-20, což je slušný výkon. Neměl jsem možnost ji zrecenzovat kompletně, ale ze sklenky, co jsem měl můžu usoudit, že je to velmi hořká verze tohoto Františka a je také vysoce pitelná. Být sklářem, tak neváhám a k práci si dávám tento skvělý nápoj.

Barva

zlatá, zakalená

Pěna

jemná, ve slabší vrstvě drží

Vůně

sladová a velmi kvasnicová

Chuť, říz

silnější říz, velká porce kvasnic a sladu. Tělo je málo prokvašené, takže je poměrně plné a velmi sladové. Kvasnice jsou krásně cítit, bohužel však potlačují chmelovou hořkost, která je nižší, ale přesto znatelná a příjemná.

Komentáře a hodnocení