Recenze Ferdinand Sedm Kulí

0
10/10

Jsem opravdu překvapen a nadšen, jelikož v českých podmínkách je velice těžké se setkat s dobrým polotmavým pivem. Buď je to prachsprostý řezák nebo má nepříjemný ocas na konci nebo mu chybí hořkost, vyváženost a další parametry, které tento kousek z pivovaru Fernard splňuje beze zbytku. Toto pivo bych se nebál nabídnout komukoliv k obědu nebo jiné příležitosti, je velice dobře pitelné.

Vzpomněl jsem si při recenzování, že v posledním čísle Pivo, Bier & Ale vyšla degustace polotmavých piv a že tam Ferdinand Sedm Kulí byl také. Nalistoval jsem tedy a co nevidím – vítěz celé degustace! To mě velice potěšilo, jelikož tato degustace byla samozřejmě profesionální, anonymní (slepá – degustátoři nevěděli jaká piva hodnotí) a složená z odborníků. Sice slovní hodnocení neodpovídá tomu mému, degustátoři tam necítili vůbec karamel ani kávu, ale hořkost se jim pozdávala velice dobrá stejně jako mně. Alespoň jsem se ujistil v tom, že mé chuťové smysly a subjektivní dojmy nejsou mimo 🙂

 

Barva

měděná, průhledná – čirá

Pěna

pevná, drží, menší bublinky

Vůně

karamelový základ, obklopený lehkými tóny sladu

Chuť, říz

karamelovo kávová základna, kterou okupuje velmi příjemná hořkost, místy více intenzivnější, ale vyvážená, což ale u polotmavého piva z Čech oceňuji, sladovost a lehce suchý a chmelový konec. Plnost piva je střední. Pivo je vyvážené a dobře zvládnuté po všechn stránkách.

Komentáře a hodnocení