Recenze Dožínkové pivo

0
6.0/10

Pitelnost je mírně nadprůměrná. O historii Dožínkového piva se můžete dočíst i v naší recenzi Edelweissu. Pivo je příjemným letním zpestřením a přesto, že je označeno jako ležák (zřejmě z legislativních důvodů), je svrchně kvašeno.

Na to, že jde o produkci velkého průmyslového pivovaru, je tato pšenice dosti slušná. Největší vadou bylo zřejmě podávání do klasického ležákového skla (na Edelweiss mají ve stejné pivnici odpovídající sklo, tak proč ne na Dožínkové?) a příliš sladká chuť piva která zabíjí svěží lehký charakter, kvůli kterému asi většina konzumentů pšeničné pivo v letních měsících volí.

Vtipné je, že na nápojovém lístku je Dožínkové označeno jako “12 % ovoc. pšeničný ležák” — nelogické spojení tří pivních stylů v zájmu marketingu.

Aktualizováno 24.8.2012: Dle našeho recenzenta Kuby je letošní Dožínkové ještě o něco lepší, podrobnosti se dočtete v reportáži z tiskové konference k uvedení piva.

Barva

Zlatohnědá, pivo kalné.

Pěna

Relativně stabilní tvořená velkými bublinami, ne však příliš hustá. Lehoulince kroužkuje.

Vůně

Spíše méně výrazná, sladová, mírně nakyslá s příjemným lehce chmelovým koncem.

Chuť, říz

Chuť je sladce sladová (možná až trochu moc málo prokvašená), s mírně nakyslou střední částí a sušším dojezdem. Dochuť typicky pšeničně nahořklá. Plnost piva průměrná, říz je střední. Pitelnost mírně nadprůměrná. Banánová chuť, tolik typická pro pšeničné pivo je zde sice lehce cítit, není však tak výrazná, jak jsem očekával.

Komentáře a hodnocení