Recenze Dalešice Svatomartinské

0
6.5/10

Poměrně vydařené pivo, avšak díky kovové pachuti spíš odrazující k dalšímu napití. Ostatní piva v hospodě byla ošetřena perfektně bez pachuti, přisuzuji tak vinu tomu, že se pivo moc netočilo a stálo v trubkách, což potvrdilo mé pozorování toho, co pijí stoly kolem.

Rád bych na tomto místě také vychválil podnik, ve kterém jsem tento Svatomartinský speciál pil. Je to nekuřácká hospoda Ambra, kde mají pochutiny k pivu – kolena, žebra, tvarůžkové chleby, klobásy, nakládané hermelíny a skvělá obsluha nosí velice bryskně dobře ošetřená piva z produkce Dalešického pivovaru – 11ku filtrovanou a nefiltrovanou, 13ku kvasnicovou, 13ku tmavou. Otevřeno kromě pondělí každý den od 18:00 do půlnoci. Možná je v pozdních hodinách v podniku příliš hlučno, ale to v hospodách s výborným pivem už tak bývá. Jestli si chcete zajít na Dalešice a ukojit případný hlad pivními dobrotami, Ambra Vás určitě potěší.

Barva

Krásně tmavě měděná

Pěna

sametově bílá, krásně krémová, lehce kroužkuje

Vůně

Lehce kvasnicová se sladovými tóny a lehkým náznakem karamelu

Chuť, říz

Převážně sladová, lehce kvasnicová a také karamelová. Říz slabší se střední hořkostí, sladším a středně plným tělem. Bohužel cítím lehce kovovou pachuť, evidentně kvůli tomu, že se moc netočí a stojí v trubkách.

Komentáře a hodnocení