0
6/10

Pitelnost střední až vyšší.

Neříká se mi to snadno ale musím přiznat, že mi tento cyklista, byť dosti sladký, poměrně chutná a dokážu si představit, že bych si jej dal někdy (dobrovolně) znovu. Sice pořád nechápu, proč není možné vyrobit cyklistu bez použití 25 různých chemikálií ale aspoň nějaký posun.

Složení: Svrchně kvašené pšeničné pivo (voda, ječný slad, pšeničný slad*, ječný slad, upravený žatecký chmel), rekonstituovaná ovocná složka 60 % (cukr, citronový koncentrát, grapefruitový koncentrát, kyselina: kyselina citronová, citronový koncentrát, regulátory kyselosti: citronan draselný, laktát vápenatý, uhličitan hořečnatý, přírodní aroma, stabilizátory: pektin, karubin, antioxidant: kyselina askorbová, barvivo: karmíny), CO2.

* v české variantě je dříve ve složení pšeničný, ve slovenské ječný slad. Tak tedy nevím, čeho je pivní složce více.

Barva

Světle oranžová, mírně zakalená.

Pěna

Nepříliš hustá, drží ve sklenici jen chvíli a poté mizí zcela.

Vůně

Grepová se špetkou chmele.

Chuť, říz

Chuť je středně plná. Tohle je první cyklista, kterého jsem ochutnal, ve kterém je bez větší snahy pivo skutečně poznat. Za grepovou limonádovou složkou snadno odhalíte pšeničnou sladkost a něco toho charakteristického hřebíčku. Zdá se, že pšeničné pivo je k ochucování podstatně vhodnější než ležáky. Chemická pachuť sice ke konci doušku stále trochu zůstává, není to však zdaleka tak markantní jako u velkopivovarských výrobků s umělým sladidlem (zde přítomno není).

Komentáře a hodnocení