Recenze Chebské Hradní 12°

0
5.5/10

Pivo by se dalo označit za takový lepší euroležák. Není tak prokvašené, jako je u europiva zvykem, je však natolik neutrální, že si na něm zvlášť nepochutnáte. Řekl bych neurazí ale ani nenadchne, prostě tomu chybí jakási jiskra (lidé z IT branže by řekli “WOW efekt”).

Pěna je vskutku tragická, zkusíme jinou šarži Chebského Hradního ochutnat znovu — zde mám podezření na špatnou várku.

Zajímavostí je, že Chebské Hradní nemá z Chebem společného nic kromě obalu na láhvi neboť jej vyrábí německý pivovar Ziegler Braurei. Na druhou stranu, abych chebským nekřivdil, tento pivovar je od Chebu vzdálen přes hranice nějakých 6 kilometrů, historicky tedy s oblasti nepochybně souvisí a to, že se pivo vaří na německé straně, by zde mohlo býti spíše ku prospěchu věci neboť v Německu si i velké pivovary často hledí použitých surovin (narozdíl od těch českých, kde majitele zajímá hlavně cena výsledku).

Nejsem si však jist, zda tato recenze nepřichází s křížkem po funuse neboť se na webu objevily zprávy o konci prodeji Chebského hradního.

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

V podstatě neexistující. Pivo téměr vůbec nepění a pokud se jej při nalévání pokusíte napěnit naléváním z větší výšky, dostanete jarovou řídkou pěnu, která stejně během pár okamžiků zmizí. Zřejmě chybná várka, jinak si to vysvětlit nedokážu.

Vůně

Příjemně sladce sladová.

Chuť, říz

Chuť je středně plná, sladová. Chuť je zakončená středně výraznou hořkostí, která je mírně ulpívající. Říz střední.

Komentáře a hodnocení