0
5.5/10

Pivo je prázdnější a vodovější, což působí celkem lehce. Sladová a obilná chuť jasně převyšují tu chmelovou. Chmelová hořkost je na velmi nízké úrovni. Nejvýraznější je určitě ta obilná část. Není to nějak chuťově špatné. Je sice dost intenzivní ale v pohodě. V kombinaci s nižší plností a docela příjemným vyváženým řízem působí velmi pitelně. Po mírném ohřátí se obilná část chuti ještě více stupňuje. Pivo působí, řekl bych možná i trochu suše (jako např. stout). Ve složení mj. kukuřičný extrakt (nějaký kukuřičný sirup nebo tak něco).

Přirovnal bych to k produkci lepších německých marketových infuzních ležáků. Průměr až lepší průměr.

Pivo je stočeno v netradiční láhvi 0,750 l a nikde na láhvi jsem nenašel údaj o DMT. Lahev je sice vratná, ale jsem zvědavý, kdo jí pojede do JAR vrátit…

Pivo mi přivezl kamarád Jakub přímo z Jižní Afriky. Velmi mu za to děkuji.

Barva

světle zlatá, slámová, pivo čiré

Pěna

bílá barva, středně vysoká a řídká, pozvolna opadne na stabilní povlak

Vůně

sladová, obilná, chmelová

Chuť, říz

Okamžitě po napití ucítíme sladovou chuť. Po malé chvilce se k ní přidává typická infuzní obilná chuť. Není nepříjemná, ale vhodně doplňuje tu sladovou. Ke konci doušku se přidává velmi mírná chmelová hořkost. Po mírném ohřátí doprovázená slabou plechovou chutí. Tělo piva je středně dlouhé. Doznívání je docela dlouhé a je chmelové, řízné a silně obilné. Sladová a chmelová chuť jsou v ústech cítit středně dlouhou dobu po napití. Plnost nižší. Říz průměrný, odpovídající. Pitelnost dobrá.

Komentáře a hodnocení