Recenze Bulmers Strongbow

0
6.56.5/10

Na to, že jde o “dry cider” je tento nápoj poměrně sladký, zřejmě vlivem cukrů a umělých sladidel, která jsou na obalu uvedena (umělá sladidla naštěstí nijak nedeformují chuť). Tento cider se velmi příjemně pije a i díky mírně nakyslému konci si jej dokážu představit jako velmi rozumnou náhradu všeljakých ochucených vod a podobných chemicky vytvořených nápojů v PET lahvích. Ovocné chutě zde přítomné jsou totiž výhradně přírodního původu.

Tento nápoj recenzujeme v rámci naší snahy o rozmanitost, samozřejmě víme, že nejde o pivo a s pivem je tento nápoj příbuzný jen vzdáleně. Ve Velké Británii, Irsku i Spojených státech se však cidery dost často v hostincích točí současně s pivem a tak se domníváme, že je vhodné udělat si malou exkurzi i do nepivních nápojů. Více o tomto stylu si můžete přečíst například v příručce Beer Judge Certification Program (anglicky).

Barva

Světle žlutá, čirá.

Pěna

Pěnivost velmi dobrá, pěna v rámci stylu stabilní. Lehká pěna při okrajích zůstává ve sklenici i později po nalití.

Vůně

Podobná jako u suchého bílého vína, uprostřed a na konci zřejmá zelená jablka.

Chuť, říz

Říz střední, plnost chuti odpovídající stylu. Chuť je mírně podobná polosuchému bílému vínu s příjemným svěžím nakyslým koncem, který v ústech ještě pár desítek sekund doznívá. V rámci celého doušku lze ucítit jablečnou chuť, není však tak výrazná, jak by se dalo očekávat. I přes vysoký obsah alkoholu neregistruji žádnou lihovou pachuť.

Komentáře a hodnocení