Recenze BrewDog Punk IPA

0
8.58.5/10

Pitelnost výtečná, jen obtížně se od této dobroty odchází k jinému výčepu (nebo nedej bože domů).

Řekl bych téměř povinný kousek pro každého milovníka stylu IPA. Kluci v BrewDogu pivo opravdu umějí, většina z toho, co mají v nabídce, jakkoli těžko v Česku obtížně dosažitelné, (světlou výjimkou je například JR Club v Brně-Kohoutovicích, kde mají BrewDoga aspoň lahvového a pražská hospoda Zubatý pes, který je, pokud vím, jediným místem, kde je tento pivovar na čepu v stabilně), jsou opravdové lahůdky.

 

cz3ko (27.5.2013)

Barva zlatá, čirá. Pěna bílá, nepříliš hustá, přesto kroužkuje. Vůně velmi pěkná, Nelson Sauvin je krásně zakomponován s trochou zemitě vonících chmelů a sladová složka je také příjemně cítit. Chuť je příjemně sladová, hořkost by dle mého vkusu mohla být trochu vyšší, ale pivo je v kombinaci se středním řízem smrtelně pitelné. Slušná IPA.

Bodové hodnocení 8.5/10

Barva

Tmavě zlatá, kalná.

Pěna

Hustá, stabilní. Skvěle kroužkuje.

Vůně

Vůně je nádherně plná, zakulacená — karamelová, kávová, úžasně propojená s tunou ovoce. Krásný zážitek. Říz je střední, optimálně vyvážený.

Chuť, říz

Chuť je zpočátku ostře hořká, následně se však mění na zakulacenou sladovost s příjemným pozvolným dojezdem. Na styl IPA není ovoce v chuti příliš výrazné, je spíše nahrazeno karamelem a zejména kávou což v rámci stylu oceňuji jako příjemnou změnu. Hořkost je velmi výrazná, je však nevtíravá a člověk si na její charakter rychle zvykne.

Komentáře a hodnocení