Recenze Blue Sky Pilsner

0
7/10

Pokud bych to vzal z pozice Američana, který nikdy český ležák nepil, byl bych spokojen. Přeci jen tělo by mohlo být více sladovější a plnější, nicméně toto pivo strčí s přehledem do kapsy řadu našich pivovarů. Je mi velice sympatické svou travnatou a chmelově svěží vůní, která má být sice u českého ležáku spíše drsnější a ostřejší, ale tady to tak nějak nevadí. Možná lehce připomíná american pale ale styl, který je jistě vtisknutý tamním sládkům do hlav více než české ležáky. Není ale absolutní problém si tento kousek vychutnat. Dle webu má pivo 22 IBU (jednotek hořkosti).

Díky patří mému bratranci, který mi jej dovezl z cest po USA.

Velice pozitivně také hodnotím postoj pivovaru obnovitelným zdrojům, jelikož 100 % energie, kterou pivovar spotřebuje je z jejich vlastní větrné elektrárny.

Dle blogového příspěvku pivovaru došlo ke změně designu i produktové řady a toto pivo již není k dostání, čili jsme byli zřejmě jedni z posledních, kteří toto pivo ochutnali.

Barva

světle žlutá, čirá

Pěna

sněhobílá, průměrně stabilní, lehce kroužkuje

Vůně

velmi příjemná sladce sladová s poměrně velkou porcí chmele a trávy

Chuť, říz

Poměrně kompaktní a střední hořkost, kterou doprovází střední až silnější říz. Evidentní je převaha travnaté chmelovosti spolu s lehkou sladovostí. Tělo je střední až slabší, hořkost zůstává ještě chvíli na jazyku po dopití doušku. Celkově příjemně vyvážené a pitelné.

Komentáře a hodnocení