0
4.5/10

Ad. 1) Na úvod chci objasnit původ tohoto piva. Na obalu je uvedeno Beck´s, což nás odkazuje na pivovar Brauerei & Co. (skupina InBev) ve svobodném městě Brémy na severu Německa. Jelikož můj vzorek pochází z Chorvatska, tak je tato láhev a vzorek v ní uvařen a lahvován v Záhřebském pivovaru, který má mezinárodní licenci (= várečné právo) na recept a výrobní postup tohoto piva.
Ad. 2) Teď k hodnocení piva: Hořký světlý ležák, nenáročný, pro příznivce „Géčka“ či podobného (ne)piva ideální. Pořádná porce chmelu uspokojí každého vyznavače a hospodského odborníka na světlé ležáky. Avšak ona alkoholová linka spolu se silným hořkým dojezdem je velkou skvrnou na tomto kousku.

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, bublinková, poměrně stálá

Vůně

chmel

Chuť, říz

Začátek silně chmelený požitek, hotová bomba hořkosti, která se postupně vybalancuje v neagresivní hořké doznívání, které však poměrně dosti ulpívá. Středem nás provází sladová linka, propojená s obilnou stopou. Závěr je ve znamení sladového dojezdu v pozadí, přetlačeného jen a pouze chmelem. Alkoholová linka znatelná. Říz vyšší, pitelnost průměrná.

Komentáře a hodnocení