Recenze Anderson Valley Hop Ottin’ IPA

0
7/10

Zajímavá na tomto kousku je jeho skvělá pitelnost. Většina brutálně nachmelených silných ejlů bývá obvykle chuťově tak výrazná a tak plnotučná, že je v podstatě nelze konzumovat v množstvím větším než je objem třetinkové láhve. To však není případ Hop Ottin’ IPA. Zde je sice plné tělo a opravdu mnoho chmele ale vše je dobře odhadnuto a nastaveno těsně před hranici, kdy by to už bylo příliš. Tohoto piva si s radostí dám i více než tu třetinku…i když možná, při prvních dvou, budu právě tu výraznost a maximaličnost, která definuje american IPA, trochu postrádat.

Na obalu psáno “Uvařeno z toho nejlepšího chmele, sladovnického ječmene, chmele, kvasnic, chmele a čisté pramenité boonvilské vody. A chmele.” Chmeleno na 80 IBU.

Barva

Tmavě zlatá, silně zakalená.

Pěna

Tvořená většími bublinkami, přesto dosti stabilní. Pivo krásně hustě kroužkuje.

Vůně

Pěkně citrusová, středně výrazná. Spolu s hroznovým vínem (spíše modrým než zeleným) zde ucítíme i něco trávy (zřejmě aby nám pivovar lépe přiblížil údolí, ve kterém sídlí). Dále jahody, maliny a švestky.

Chuť, říz

Chuť je pěkně hořká, jak se dalo od amerického piva typu IPA čekat. Vzhledem k předpokládané stupňovitosti je však umě vyvážená, přesně tam, kde bych si ji představoval. Tělo je plné, malou chvíli sladové, opět spolu s jistou trávovou příchutí. Po odeznění této krátké chvilky však nastoupí tučný chmelový konec, který ještě dlouho v ústech doznívá.

Komentáře a hodnocení