Recenze Alba Scots Pine Ale

0
10/10
  • Jsem velmi příjemně překvapen. Byl jsem lehce zaskočen názvem “pine ale”, jelikož borovicové chutě nepatří mezi mé oblíbené, potažmo borovička už vůbec ne, nicméně chuť borovice je zde opravdu jen ve velmi stopovém množství. Z jedné strany se zdá pivo poměrně svěží a lehké, nicméně na druhé straně je poměrné vysoký objem alkoholu a určitý odstup a respekt. Toto pivo je velice pitelné, nicméně poměrně specifické a zaslouží si patřičné úcty a vychutnání. Čím déle budete pivo ve sklenici zahřívat např. rukou nebo jen okolní teplotou, tím více budete svědky uvolňování dalších chutí a vůní.
  • Zajímavost a fakta na okraj – při vaření piva byly použity výhonky jedle a borovice. Doporučeno podávat při pokojové teplotě ze sklenice na víno.

 

Barva

zářivá oranžově zlatá

Pěna

krásně jemná, drží po celou dobu pití

Vůně

velmi sladká a mísí se v ní slad, jahodové, malinové a ostružinové tóny se spoustou dalšího lesního ovoce

Chuť, říz

velice příjemná směs, která útočí na chuťové buňky především jahodami, malinami, jablkem ale také višněmi a v pozadí tyto divoké tóny uklidňuje lehká zemitost a sladký dojezd. Říz je slabší a hořkost přímo úměrná tomu, co se zde odehrává. Poměrně dlouhý konec doplňuje také příjemná hřejivost.

Komentáře a hodnocení