Pivní recenze: New beginning

Před více jak rokem a půl Moro oznámil konec Pivních recenzí. Vzhledem k tomu, že jsem tento projekt sledoval prakticky od začátku a Moro byl jeden z prvních lidí, kteří mi načepovali jiné pivo než ležák, slovo dalo slovo a rozhodl jsem se pivní recenze převzít pod svá křídla a předělat je do nového kabátu.

Tvorba nového webu

Přiznávám, že jsem na počátku nečekal, že mi předělávka webu zabere tak dlouhou dobu. Vzhledem k charakteru a stáří stránek nebylo ani možné vzít stávající web a pustit se do vylepšování, ale bylo nutné převzít obsahovou část a pustit se do tvorby webu od začátku.

Musím ovšem přiznat, že s přihlédnutím k tomu, kdy pivní recenze vznikly, odvedl Honza Grmela dost dobrou práci a vytvořil web už v tehdejší době logicky a funkčně, takže mi spoustu věcí usnadnil.

Na půli cesty

Pivní recenze mají před sebou ještě spoustu úprav, které je potřeba provést, ale z prakticých důvodů jsem se rozhodl je pustit dříve než bude vše dovedeno k dokonalosti, aby se mohly objevovat nové recenze a pěkně se nové stránky začaly indexovat ve vyhledávání. Došlo ke kompletní změně url adres, takže bude chvíli trvat, než se ve vyhledávání objeví správné odkazy. Na webu se nachází více jak 2000 recenzí, takže by bylo časově velmi náročné předělat všechny původní adresy tak, aby směřovaly pomocí kódu 301 na jejich nové verze.

Cílem bylo vytvořit především deisgnově zajímavější a uživatelsky přívětivější stránky, které budou responzivní a použitelné i na mobilních zařízeních. K tomu jsem přidal možnost pohodlnějšího vyhledávání a filtrování piv. Bude potřeba ještě poladit pivní styly, země, pivovary a formy vzorku, které se v mnoha případech duplikují, ale krůček po krůčku se dostaneme k perfektnímu webu.

Plány do budoucna

Hlavním krokem bylo předělat stránky ze staré verze do nové, ale do budoucna mám v plánu nemalé množství vylepšení, takže stránky nebudou spát a budu se snažit připravit nové prvky a funkce co nejdříve. Na začátek tu mám alespoň krátké informace o plánovaných vylepšeních.

  • Příprava Progressive web apps. Jedná se o technologii, která umožňuje webové stránce se chovat jako mobilní aplikace a povolí přidání přímo do mobilního telefonu. Tato aplikace se poté cachuje a navštívené stránky fungují také offline a probíhá téměř okamžité načtení.
  • Úprava seznamu Pivnic a pivoték, který už postupně začíná být zastaralý, protože se neustále objevují nové podniky.
  • Systém pro přidávání recenzí také ze strany čtenářů pivních recenzí. Bude možné přidávat nové recenze, které poté projdou schvalovacím procesem naší redakce a budou uvedeny přímo na stránkách.

Závěrem

Připouštím, že mě čeká ještě dlouhá cesta, než bude vše vyladěné k dokonalosti, ale budu se snažit provádět úpravy co nejdříve, aby byly stránky uživatelsky přívětivé. Budu rád za každou zpětnou vazbu, takže mi můžete napsat pomocí kontaktního formuláře vaše připomínky nebo podněty na další vylepšení.

Přeji příjemné prožití Vánočních svátků a po novém roce se určitě objeví další novinky.

Honza