Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pivní reportáže

Pivní akademie – komerce nebo poznání?

Vše se začalo rýsovat na podzim loňského roku, kdy jsem uvažoval, co bych si přál jako dárek pod stromeček. Můj pivní otec Moro mi vyvrátil set pro domácí vaření či podobné „nesmysly“ a naopak doporučil jednu z mnoha pivních wellness nabídek pivovaru Chodovar. Slovo dalo slovo a začátkem března letošního roku jsem nakonec já a můj dobrý přítel, říkejme mu David, počali chystati svá zavazadla a vše nutné pro úspěšné zvládnutí štace: Kyjov – Chodová Planá.

Minipivovar Turák Stará Turá

Podjavorinský región je skôr známy slivovicou než pivom, preto na mňa informácia, že sa bude na Starej Turej otvárať pivovar zapôsobila veľmi príjemne a potešujúco. Keďže to mám z môjho bydliska do pivovaru celých 12 km, tak som sa jedného dňa vybral pozrieť, čo sa to tam vlastne deje…

Na návšteve v pivovare Karpat

Slovenské pivné obrodenie pokračuje… To môžem s hrdosťou prehlásiť. Je síce pravdou, že nie až v takej miere ako v Českej republike, ale pokračuje. Po rokoch suchôt sa aj tento rok dočkalo otvorenia hneď niekoľko nových pivovarov.

Panský mlýn Opava – Kylešovice

Nové pivovary vznikají jako houby po dešti – důkazem toho je i nově otevřený malý pivovar Panský mlýn v části Opavy zvané Kylešovice. Využil jsem tedy svojí kratší dovolené a smluvil si návštěvu s jedním z majitelů panem Stanislavem Cimingou. Výsledkem byl velmi příjemný letní (a velmi parný) podvečer, který jsem strávil prohlídkou, povídáním a ochutnávkou tamního piva …

Únanov hlási: Zadrátováno!

Počas jedného pekného júnového víkendu sme si s rodinou spravili výlet na južnú Moravu, a aký by to bol víkend, aby som popri tom nenavštívil aj nejaký nový pivovárek. Keďže naša ubytovacia základňa sa nachádzala vo Výroviciach – o cieli bolo prakticky rozhodnuté. Pred veľmi krátkou dobou začal svoju oficiálnu cestu nový minipivovar Dráteník v malej dedinke Únanov – ležiacej len 5km odtiaľ.

Velický Bombarďák — otevřeno

Velká nad Veličkou – centrum Slováckého Horňácka, obec pod Bílými Karpaty, prvně zmiňována v roce 1228 – aktuálně další obec naší vlasti s vlastním pivovarem. Pojďme se blíže podívat, jak k tomu došlo. Příběh začíná jako nespočet dalších, jemu podobných …

Na návšteve v Břeclavi a Kounicích

Za posledné roky sa už u nás v rodine stalo tradíciou, že pred Vianocami navštívime Prahu. No aký by to bol výlet, keby sme nenavštívili po ceste nejaký pivovárek? Navyše tento rok bol na nové prírastky bohatý, takže voľba padla na dva, dosiaľ nenavštívené – Frankies Břeclav a Rodinný pivovárek Kounice.

Vždy veselo v Kyjově bude …

Tak jsme se konečně dočkali. V královském městě Kyjově bude působit po odmlce dlouhé 48 let pivovar. Oficiální otevření by mělo proběhnout příští týden, tak pojďme trochu nahlédnout pod pokličku dění. Laskavými průvodci nám budou pánové nejpovolanější – Tomáš Machalínek (majitel pivovaru) a Josef Brauner (sládek).

Na návštěvě v 1. Selském pivovárku

Události se seběhly následovně – objednal jsem si do OPBH světlý ležák Sedlák + do lednice nějaké ty PET láhve s pivem od 1. Selského pivovárku v Kroměříži. Sedlák nejen mně, ale i hostům moc chutnal – příjemně tělnatý, opravdu dobře chmelený a chuťově velmi harmonický, což mě inspirovalo k tomu, abych si do pivovaru napsal o upřesňující informace. Po kratší e-mailové komunikaci se sládkem pivovaru vše vyústilo jeho pozváním přímo do Kroměříže a já se tedy v neděli ráno vydal patřičným směrem.

Srdečné pozdravy z Ruska

Zápisky českého sládka z Rusi …

Od června 2013 vařím pivo v nově otevřeném restauračním pivovaru Natürlich v ruském černomořském letovisku Kabardinka. Inzerát jsem našel na stránce pivni.info, Rusové hledali zkušeného českého sládka. Chvíli jsem pochyboval, zda-li to splňuji, ale vystudovaná kvasná chemie na VŠCHT a pět let práce v pivovaru Bernard by snad mělo stačit. Na Velikonoce mě pozvali na setkání do Prahy, kde mi oznámili, že jsem prošel výběrovým sítem.

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »