Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pivní prodejny

Jelikož chceme, aby si každý kromě přečtené recenze mohl také dané pivo ochutnat a koupit, čas od času napíšeme recenzi na nějaký obchod, kde se dají taková piva koupit.

Ptali jsme se v pivních e-shopech – vasepivo.cz

Rozhodli jsme se našim čtenářům více přiblížit oblast domácího vaření piva (celý seriál o domácím vaření piva naleznete v naší Pivní škole) také tím, že jsme požádali provozovatele pivních e-shopů o rozhovor. Jako první přijal naší nabídku pan Zbyšek Malec, který provozuje internetovou prodejnu Vaše Pivo a se kterým náš web spolupracuje již dlouhou dobu.

Pivní lékárna – vyléčí vaši žízeň?

Poté co jsme vám nedávno představili jednu  z brněnských pivoték Luxon – nová pivotéka v Brně, si nyní můžete přečíst článek o další. Zajímavostí jistě je, že ji vedou dva mladí kluci, kteří ještě válčí na vysoké škole. Proto i ta trochu neobvyklá otevírací doba.

Chomutovské Království piva

V nedávné době jsem při prohledávání „pivního facebooku“ narazil na stránku nové pivotéky v Chomutově, Království piva.  Můj mlsný jazyk upoutaly zajímavé fotografie z ještě zajímavějšího italského pivovárku Birrificio del Ducato. Slovo dalo slovo a zanedlouho jsem byl pozván majitelem Ondřejem Krymem k ochutnávce produktů oné italské továrničky na pivní skvosty.

Pod Ořechem — první pivotéka na hodonínsku

Dnešní reportáž je představením první (nejen) pivotéky na okrese Hodonín. Pokusím se o trochu jinou formu, než jsou jen srovnaná „strohá“ fakta a proto jsem zvolil rozhovor s provozovatelem panem Michalem Staňkem. Nutno podotknout, že jsme se doposud osobně nesetkali (ač jsem sám v pivotéce již nakupoval a je prakticky stoprocentní, že se stanu pravidelným zákazníkem) a celá komunikace proběhla prostřednictvím elektronické pošty.

Hned na úvod bych měl opravit drobnou nepřesnost – nejedná se o jednu, nýbrž hned o dvě pivotéky – k té první Pod Ořechem (na adrese Petrov 349) přibyla v měsíci prosinci i její mladší sestra – Pivotéka Aurelia (na adrese Nerudova 246, Kyjov).

Luxon — nová pivotéka v Brně

Začátkem měsíce jsem se vypravil podívat do nové pivotéky, na kterou jsem byl nalákán letáčkem v hospodě Na Božence, kterážto je vzdálená jen pár minut chůze. Tato krátká vzdálenost od známé krněnské ochutnávkové hospody může mnoho potenciálních zákazníků snadno popohnat k tomu, že si po pár točených pivech, vezmou na cestu ještě nějaký ten lahváč. A podobně jsem byl nalákán (po ochutnávce výtečného ležáku Schlenkerla Helles) i já.

RETRY s.r.o. – prodejna PIVO & BEER v Brně-Bystrci – www.weizen.cz

O této pivní prodejně jsem se náhodou dozvěděl od kolegyně, bývalé to spolužačky, která v Brně-Bystrci bydlí. Pravda, byl jsem hned unešen, když mi řekla, že se tam chystá nová pivní prodejna s více než 300 druhy piv. Netrpělivě jsem se vyptával týden co týden zda je už otevřena až jsem se dočkal.

Dne 27.12.2010 jsme se s Honzou rozhodli, že tam pojedeme i přes to, že jsme zjistili, že tam ještě nemají naše oblíbené Schneider Weisse, které jsme si oblíbili na Vánoční besídce, pořádané Honzou Kočkou v Pivovarské restauraci v salónku někdy začátkem prosince a taky, že jejich eshop obsahuje pouze 3 piva. S GPS jsme našli obchod bez problémů a místo k zaparkování bylo také. Obchod se těšil poměrně velké návštěvnosti na jeho velikost.

Co se týče sortimentu, tak jsme byli příjemně překvapeni – piva z Belgie, Německa, Holandska, Itálie, Rakouska, Japonska, Vietnamu a dalších zemí, samozřejmě včetně České republiky. Při bližším ohledání jsme zjistili přítomnost piv, které se dají sehnat v běžných supermarketech, ale to zřejmě ke komplexnosti sortimentu patří. Nicméně, zakoupili jsme několik vzorků – já většinou Trappist piva a některé české skvosty, Honza hodně německých a piva typu Ale. Průběžně je ochutnáme a ohodnotíme tady na webu.

V obchodě se zatím bohužel nedá platit kartou a naštěstí jsme vyhádali karton, ve které jsme si pak piva odnesli. Obchod se nachází na Vondrákově 2a a otevírací hodiny jsou

Po-Pá 14.00 – 18.00,

So 9.00 – 13.00

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »