Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pivní akce

Tato rubrika obsahuje informace od nadcházejích akcích, které jsou nějakým způsobem spojené s pivem – pivní festivaly, regionální festivaly, veletrhy, výstavy, degustace, besídky atd.

Pár postřehů z Libereckého IPA festiválku

V sobotu 28. ledna se v libereckém klubu Azyl konal čtvrtý ročník mini festivalu zaměřeného na piva aktuálně velmi populárního stylu IPA. Tohoto mini festivalu jsem se zúčastnil a přináším několik postřehů z jeho průběhu.

Holba pozvala Mazáky Šeráky do jesenického pivního ráje

(PR článek) O letních víkendech bylo v jesenickém pivovaru Holba rušno. Branami pivovaru pravidelně projížděl historický Holba Bus, Škoda RO z roku 1947, který přivážel zájezdy Mazáků Šeráků – fanoušků pivovaru Holba a oblíbeného piva Šerák. Řada z nich se tak mohla přesvědčit, že se stejnou láskou, se kterou se v Holbě vaří pivo, se umí postarat i o své zákazníky. Ti se tak ocitli přímo v ráji – v tom pivovarském uprostřed ryzí přírody jesenických hor.

Pivní festival Masters Of Rock 2014

(text + foto Jakub Nippert) Jsou lidé, kteří si pod souslovím heavy metal představí třeba olovo, další bude Iron Maiden pokládat za středověký mučící nástroj či android ženského pohlaví (to pokud je pokrokovějšího myšlení). My, co jsme propadli kouzlu ostrých riffů, kvílících kytar, dvoušlapákových rytmů a kulervoucích falzetů, však víme, odkud vichřice fouká …

Slavnosti břeclavského piva — ohlédnutí

Jednou z příjemnějších položek v životě pivního recenzenta je návštěva pivních festivalů a všemožných pivovarských slavností – ne jinak to bylo i v tomto případě, kdy jsem přijal laskavé pozvání Zámeckého pivovaru Břeclav, který mě prostřednictvím pana Jana Svobody (marketingový ředitel a člen správní rady pivovaru) kontaktoval a nabídl mi prohlídku pivovaru. V e-mailové komunikaci jsme si spolu dohodli několik potřebných organizačních záležitostí a já tedy v sobotu 10. května lehce po poledni mohl vyrazit ku Břeclavi s jasným cílem – Slavnosti břeclavského piva.

Tři jarní domovarnické akce: Biela Vrana, Kostelecké Chmelovárek, Beer Academy

Jaro je tradičním obdobím prvních pivních akcí nového roku, nejinak je tomu i v roce 2014. Organizátoři Biele Vrany, Kosteleckého Chmelovárku a Beer Academy nás požádali o zveřejnění informací a tak nyní činíme.

Pozvánka na brněnskou domovarnickou soutěž Moravian Homebrewers Meeting

Milí přátelé, dlouho jsme se k tomu rozhoupávali ale konečně se to podařilo. Tak trochu k tomu přispěl Honza Kočka když z časových důvodů zrušil domovarnickou soutěž PIHA. Řekli jsme si tedy proč se do toho nepustit a spolu s Davidem Jandou, který pořádá kurzy Beer Academy, jsme se rozhodli zorganizovat vlastní domovarnickou degustační soutěž.

1. Horňácký košt piva – ohlédnutí

S pivními akcemi se letos doslova roztrhl pytel – pořádání ochutnávek piva se stalo velmi populární a možná i trochu módní záležitostí. Ne často však takový úmysl doprovází i kvalita. Mám na mysli kvalitu nejen pořadatelskou, ale hlavně obsazenost pivními značkami. Z tohoto důvodu proto ignoruji pivní akce, kde figurují pseudo-značky zrušených pivovarů vařené giganty. S nadšením jsem však přijal pozvánku na historicky první košt piva, který pořádala parta lidí kolem Ladi Lukácse, provozovatele podniku Horňácký šenk (Velká nad Veličkou). Pro místo konání byl vybrán objekt Sokolovny v obci Lipov. Laďa, jako člověk z branže se v pivu vyzná, proto nepřekvapilo, že pivní lístek čítal přes 50 položek. A když mi po kratší komunikaci potvrdil svojí účast i můj redaktorský kolega Libor, bylo rozhodnuto.

Myslíme jenom na to, že chmel je naše zlato

Jak jste se mohli dočíst v preview, první zářijový víkend lákal k návštěvě tradičních slavností chmele a piva v Žatci. Jak celá akce probíhala a jaké pivní skvosty jste mohli ochutnat?

56. Žatecká Dočesná

První zářijový víkend bude jako obvykle patřit slavnostem chmele a piva s nejdelší tradicí v Čechách a na Moravě – Žatecké Dočesné a Pivní Recenze budou tak trochu u toho.

Pozvánka: Kurz domácího vaření piva s profi sládkem

Na řízené degustaci v polovině ledna v brněnské multipípové hospodě Pivárium jsem byl požádán panem Jandou, zda bychom mu nepomohli s propagací kurzu domácího vaření piva, který probíhá ve spolupráci se sládkem p. Kalužou z pivovaru Polička. Nyní tedy zveřejňujeme podrobnosti ke kurzu. Všichni jste zváni!

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »