Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Novinky

World Beer Idol 2017: Zvítězil tmavý silák ze Španělska

(tisková zpráva) Praha, 13. ledna 2017

World Beer Idol 2017 zná svého vítěze. Stal se jím Imperial Russian Stout ze španělského pivovaru Cervezas Arriaca! První lednový víkend se v rodinné atmosféře Zichoveckého pivovaru a Továrna Slaný uskutečnil 2. ročník mezinárodní pivní degustační soutěže World Beer Idol. Mrazivé počasí neodradilo špičky ze světa pivních sommeliérů, kteří hodnotili piva z 15 zemí světa a pomohli tak vybrat nejlepší piva napříč pivními kategoriemi. V degustační komisi tak vedle sebe zasedli Brit Tim Webb (autor světového atlasu piv), americký publicista Joe Stange nebo italský propagátor řemeslného piva, Maurizio Maestrelli.

Cech domácích pivovarníků

Vší pivovarské veřejnosti se na vědomost dává, že právě nově vznikl spolek Cech domácích pivovarníků, z.s. Nejprve bych měl jistě vysvětlit, jak a proč spolek vznikl a pak nastíním naše smělé plány. V tomto případě to musíme vzít tak trochu „od Adama“. Dalším výrazným komunitním projektem domácích sládků je příprava knihy nazvané Pivařka – Tajemství domácího pivovarnictví. Na počátku projektu Pivařky stojí tři jména – Radek Michel, Petr Novotný a Jirka Vala. Pivařka se z počáteční sbírky receptů vyvinula do kompletní knihy obsahující teorii, výpočty i postupy domácího vaření piva. Důležité je také to, že se jí dostane papírového vydání, protože máme již podepsanou smlouvu s nakladatelstvím.

Pivní zásilka

(komerční text) Piva z minipivovarů v současné době zažívají nevídaný rozmach. Důvod je prostý, spousta Čechů chce ochutnat i něco jiného, než je běžná produkce velkých pivovarů, jejichž piva nalezneme v každém supermarketu.

Objevujte pestrý svět piva

(komerční text) Piva z malých pivovarů a především minipivovarů v současné době zažívají nevídaný rozmach. Důvod je prostý, spousta Čechů chce ochutnat i něco jiného, než je běžná produkce velkých pivovarů, jejichž piva nalezneme v každém supermarketu.

Inzerce — sládek pivovaru

Document-page-001

Mapa domácích pivovarů

Map s různou pivní tématikou jsou na webu doslova přehršle. Ale opravdu kvalitních či nějakým způsobem originálních, které jsou navíc i užitečnou pomůckou, je jako pověstného šafránu. Velmi mě proto potěšil e-mail od domácího sládka Martina Grádyše Březy, kde představuje svůj mapový projekt – Mapa domácích pivovarů a žádá o jeho propagaci.

Pivovar Monopol Teplice

Je něco kolem desáté večer. Přijíždím do Teplic, kde se dopoledne slavnostně otevřel pivovar Monopol. Telefon mám vybitý, tak se ptám kolemjdoucíh, kde najdu pivovar. Ze sedmi dotázaných jen dva tuší, že nějaký Monopol existuje a vědí, kde ho najít.

Degustační sklenička Teku

Díky spolupráci a komunikaci našeho webu s Pivovary Lobkowicz, byla do finální fáze (konečně) dotažena distribuce degustačních skleniček Teku s logem Pivní recenze a Cesta pivních znalců a my vám tedy můžeme tyto skleničky nabídnout. Snažili jsme se vymyslit co nejspolehlivější a nejméně komplikovaný způsob distribuce – o možnostech, jak tyto skleničky získat / zakoupit se dočtete v tomto krátkém článku.

Pivní válka

(promo k filmu)

Jako protiklad nákladných amerických bijáků přichází na konci října do kin film, který je ryze český, dokumentární a hlavně je celý o tom, co Češi opravdu milují. Tedy o pivu.

Inzerce: vrchní sládek

Hledá se vrchní sládek pro mezinárodní pivovar v Ostravě …

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »