Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Novinky

Cech domácích pivovarníků

Vší pivovarské veřejnosti se na vědomost dává, že právě nově vznikl spolek Cech domácích pivovarníků, z.s. Nejprve bych měl jistě vysvětlit, jak a proč spolek vznikl a pak nastíním naše smělé plány. V tomto případě to musíme vzít tak trochu „od Adama“. Dalším výrazným komunitním projektem domácích sládků je příprava knihy nazvané Pivařka – Tajemství domácího pivovarnictví. Na počátku projektu Pivařky stojí tři jména – Radek Michel, Petr Novotný a Jirka Vala. Pivařka se z počáteční sbírky receptů vyvinula do kompletní knihy obsahující teorii, výpočty i postupy domácího vaření piva. Důležité je také to, že se jí dostane papírového vydání, protože máme již podepsanou smlouvu s nakladatelstvím.

Pivní zásilka

(komerční text) Piva z minipivovarů v současné době zažívají nevídaný rozmach. Důvod je prostý, spousta Čechů chce ochutnat i něco jiného, než je běžná produkce velkých pivovarů, jejichž piva nalezneme v každém supermarketu.

Objevujte pestrý svět piva

(komerční text) Piva z malých pivovarů a především minipivovarů v současné době zažívají nevídaný rozmach. Důvod je prostý, spousta Čechů chce ochutnat i něco jiného, než je běžná produkce velkých pivovarů, jejichž piva nalezneme v každém supermarketu.

Inzerce — sládek pivovaru

Document-page-001

Mapa domácích pivovarů

Map s různou pivní tématikou jsou na webu doslova přehršle. Ale opravdu kvalitních či nějakým způsobem originálních, které jsou navíc i užitečnou pomůckou, je jako pověstného šafránu. Velmi mě proto potěšil e-mail od domácího sládka Martina Grádyše Březy, kde představuje svůj mapový projekt – Mapa domácích pivovarů a žádá o jeho propagaci.

Pivovar Monopol Teplice

Je něco kolem desáté večer. Přijíždím do Teplic, kde se dopoledne slavnostně otevřel pivovar Monopol. Telefon mám vybitý, tak se ptám kolemjdoucíh, kde najdu pivovar. Ze sedmi dotázaných jen dva tuší, že nějaký Monopol existuje a vědí, kde ho najít.

Degustační sklenička Teku

Díky spolupráci a komunikaci našeho webu s Pivovary Lobkowicz, byla do finální fáze (konečně) dotažena distribuce degustačních skleniček Teku s logem Pivní recenze a Cesta pivních znalců a my vám tedy můžeme tyto skleničky nabídnout. Snažili jsme se vymyslit co nejspolehlivější a nejméně komplikovaný způsob distribuce – o možnostech, jak tyto skleničky získat / zakoupit se dočtete v tomto krátkém článku.

Pivní válka

(promo k filmu)

Jako protiklad nákladných amerických bijáků přichází na konci října do kin film, který je ryze český, dokumentární a hlavně je celý o tom, co Češi opravdu milují. Tedy o pivu.

Inzerce: vrchní sládek

Hledá se vrchní sládek pro mezinárodní pivovar v Ostravě …

1. Selský pivovárek – vyhlášení výherců

V reportáži o 1. Selském pivovárku v Kroměříži vám sládek pivovaru Tomáš Váňa položil otázku – Proč mají tmavá piva pěnu někdy bílou a jindy různé odstíny hnědé? Zde je odpověď vypracovaná samotným panem sládkem:

„Zbarvení pěny záleží na složení sypání. Pokud do sypání přidáme pražené žito, pěna bude hnědá. Pokud vaříme pouze ze sladu, pěna bude bílá nebo jen s nepatrným zabarvením. To je jeden z rozdílů mezi našimi tmavými ležáky a irskými stouty.“

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »