close
Pivní recenze Pivní recenze
Menu
Search
icon

Ochutnávkové hospody a pivnice se čtvrtou pípou v Česku a na Slovensku

Vytvořili jsme pro vás seznam tzv. ochutnávkových hospod v rámci Česka a Slovenska, kde na třetí (čtvrté, páté, …) pípě čepují ochutnávky z malých, středních či zahraničních pivovarů. Díky tomuto seznamu snáze najdete místo, kde byste si mohli dát piva, která jsme zrecenzovali. O níže uvedených podnicích víme, že se starají o kvalitu výčepu a o pivo dobře pečují.

Pokud víte o nějakém dobrém podniku, který však na seznamu chybí, určitě nám napište na kontaktní e-mail, podnik do seznamu rádi doplníme.

Mimo seznamu hospod je k dispozici i náš seznam českých a slovenských pivoték, chcete-li si některý z kousků odnést k pozdější konzumaci.

Seznam měst

Pivnice jsou označeny K nebo NK podle toho, zda jsou kuřácké nebo nekuřácké (pokud je tento údaj znám). Do nekuřáckých zahrnujeme i pivnice s oddělením kuřáckých a nekuřáckých prostor.

Poznámka k místům zobrazeným v mapě: Mapa pochází z našeho profilu na Foursquare a nemusí obsahovat všechna místa uvedená v seznamu níže neboť na Foursquare nejsou všechny podniky ještě založeny. Mapovou službu poskytuje 4sqmap.com

Česká republika

Praha

Otevřít náš seznam ochutnávkových pivnic v Praze na Foursquare

Brno

Otevřít náš seznam ochutnávkových pivnic v Brně na Foursquare

Plzeň

Otevřít náš seznam ochutnávkových pivnic v Plzni na Foursquare

Jihlava

Znojmo

Pardubice

 • Beer Bar (Hronovická 438, Pardubice) — 8 stálých značek a 1 speciál

Zlín

Olomouc

 • Hospode U Kuděje (Krapkova 20, Olomouc) – na pěti pípách k dispozici různé speciály především z domácí produkce (výjimečně i domovarnické ochutnávky)
 • Pivotéka Club Olomouc — letní zahradní hospůdka, která se specializuje na piva z menších a středních českých pivovarů

Hradec Králové

Ostrava

Litomyšl

Další města

Slovensko

Bratislava

Další města

arrow173 Responses

 1. 41 mos, 2 wks ago

  A co Karlovarský kraj?

 2. 41 mos, 2 wks ago

  Jestli máš nějaké návrhy na takové hospody v Karlovarském kraji, tak sem s nimi :)

 3. umbob
  41 mos, 2 wks ago

  Asi by to splňovala Vinárna U Svatého Václava v Karlových Varech http://www.uvaska.unas.cz/ Nabídka chudší(Platan+nějaká ochutnávka), ale zase na centrum KV cenově bezkonkurenční

 4. sioux7
  41 mos, 1 wk ago

  Na Šumavě a Záležitost jsou NK :)

 5. 41 mos, 1 wk ago

  Díky, upraveno :) Záležitost jsem dali pryč, dostali jsem negativní recenze na tento podnik.

 6. umbob
  41 mos, 1 wk ago

  Schindlerku už můžeš taky vymazat.Skončila.Prý jim dost výrazně zvedli nájem a při té pravidelné poloprázdnosti se to už asi nedalo utáhnout. Naopak bych tam přidal její „matku“-Pivní restaurant Strakonický dudák na Vachově 8. Dále Pivnici U sedláka(Divadelní 3) a pivnici Na 12°(Rooseveltova 10)

 7. edgar9
  41 mos, 1 wk ago

  Určitě by zasloužila zařadit nejlepší hospoda „v Jihlavě“
  http://hostinec.zborna.cz/
  Díky.

 8. 41 mos, 1 wk ago

  Díky za info, přidáno.

 9. 41 mos, 1 wk ago

  Díky moc za informace, upraveno, přidáno. Na 12° se chystám delší dobu, prý to tam není vůbec špatné.

 10. umbob
  41 mos, 1 wk ago

  U Dudáka bych ty www stránky ani neuváděl-jsou už pár let zastaralé, neaktualizované. Než uvádět nepravdivé informace, tož to radši žádné:-) Jinak Na 12° můžu doporučit, stejně jako U Sedláka-jedny z mála pivnic, které mívají dobře ošetřené pivo. Problémem bývá jejich občasná výrazná zahulenost, proto se tam snažím chodit brzy po otevíračce

 11. cromagnon
  41 mos, 1 wk ago

  A já si říkal, co se s tou Schindlerkou děje, že už ochutnávky nejsou. I když tomu skonu se pravda moc nedivím, zakouřenost šílená, ošetření piva proměnlivé, celková vlídnost podniku problematická, škoda.

  Jako ochutnávkou hospodu by v Brně šlo uvést i reinkarnaci původní Hluché zmije v podobě Zubaté žaby na Jungmanově ulici. Polička, Dudák a třetí pípa. :-)

 12. 41 mos, 1 wk ago

  Zubatá Žába tam je :) Ověřeno a spokojenost veliká. Dobře ošetřené pivo, pivní pochoutky taky fajn. Nekuřácké, dobrá hudba na pozadí.

 13. cromagnon
  41 mos, 1 wk ago

  Pardon, nějak jsem ji v tom výčtu přehlédl. :-) A jinak zcela souhlasím, výtečný podnik.

 14. Ondra
  41 mos, 1 wk ago

  Hlásím, že JR club je kuřácká hospoda, hrozně zahuleno.

 15. Jiří
  41 mos, 1 wk ago

  S tím zahulením JR Clubu souhlasím, hlavně v zadní místnosti, u výčepu to bývá trochu lepší. Možná by bylo dobré uvést tento podnik i do pivoték, protože je tu menší pivotéka Kvelb se slušným výběrem, mají tu např. Oslavany v PET, které jsem jinde v Brně neviděl. JInak mezi ochutnávkové podniky by šlo asi zařadit podnik na rohu Štefánikovy a Hrnčířské, tuším, že se jmenuje Na růžku a mají tam na čepu Krakonoše, Dalešice, Poličku a Dudáka, bohužel jsem neobjevil, že by měl stránky na netu.

 16. 41 mos, 1 wk ago

  Díky za info.

  Co se týče Na růžku, museli by mít rotující ochutnávky aby podnik splnil požadavky tohoto seznamu. Proto tu například není, v poslední době populární, Pivní opice. Tam sice mají střední průmyslové pivovary ale nikoli už třetí pípu.

 17. JIří
  41 mos, 1 wk ago

  Díky, neuvědomil jsem si význam třetí pípy. Na růžku sice semtam mají nějaké pivo mimo běžnou nabídku, ale není to pravidelné.

 18. umbob
  39 mos, 1 wk ago

  Mezi další brněnské ochutnávkové podniky bych navrhnul zařadit Pivnici na Šrébráku(Jugoslávská 34) na místě bývalé Hluché zmije. Stálý sortiment Dudák 12 (popř. Sklepák) a Polička 12, ochutnávky v úterý a ve čtvrtek (dnes např. výborný nefiltrovaný Kout). Nekuřácké prostory s kvalitně ošetřený pivem.
  Dále bych přidal Restauraci U Růžového Pantera ( http://www.upantera.cz ) v Husovicích (Dukelská třída 22). Ve stálé nabídce Poutník v různých variantách, z ochutnávek z poslední doby Miletín, Tambor, Medlešice, Kácov, Vyškov, Polička, Krakonoš. Pivo dobře ošetřeno, kuřácký prostor. Jestli je tam nějaký nekuřácký salónek zjistím příště. Zahrádka k dispozici.
  Naopak bych z brněnského seznamu doporučil vyhodit Pivní stáj. Sortiment mají stálý, pivo vesměs špatně ošetřeno, obsluha nestojí za moc.

 19. 39 mos, 1 wk ago

  Díky za nové hospody :-) Máš pravdu, že ve Stáji je to s ošetřením čehokoli jiného než Poutníka fakt špatné, info o ošetření piv je tam však doplněno. S obsluhou jsem větší problémy neměl v těch pár návštěvách, co jsem tam byl. Stáj do seznamu patří protože je to multipípová hospoda. Pokud bychom se zaměřovali jen na 100 % kvalitní hospody, tak bych musel třeba z Prahy vyškrtnout Prague Beer Museum (aha, ono tam není), kde mají sice milion piv na čepu ale ošetření je fakt tragické.

  Jde teď spíš o to se zamyslet, zda na seznam patří i průměrné až mírně podprůměrné hospody — v leckterém z výše uvedených podniků jsme osobně nebyli a tak by asi bylo nefér vůči ostatním ze seznamu odstraňovat „ty špatné“ v našem dosahu zatímco ty, které nejsou poblíž, by tam zůstávaly i přes svoji nízkou kvalitu.

 20. umbob
  39 mos, 1 wk ago

  Název této rubriky zní „Ochutnávkové hospody s třetí pípou“. Čili buď bych upravil název nebo ty multipípové vyřadil. Např. Na růžku nebo Pivní opici jste do seznamu nezařadili z důvodu absence rotujících ochutnávek ;-)
  No a o těch průměrných či podprůměrných je to opravdu na zvážení. Asi by to vyžadovalo výraznější spolupráci s lidmi v městech, které jsou mimo vaši běžnou působnost. Ale můj názor je, že průměrné či horší by tam být neměly. Tyto stránky mají přispívat k pivní osvětě a když nějaký nepoučený pivař zavítá na základě Vašeho seznamu do podniku se špatně ošetřeným nefiltrovaným pivem, může ho to na delší dobu odradit od podobných experimentů a vrátí se ke svým osvědčeným velkoznačkám.

 21. 39 mos ago

  No, to bysme v Brně opravdu mohli vyhodit všechno a nechat tam tak 5 podniků a to ještě s otazníkem :-) Raději podrobněji rozepíšeme komentáře k daným hospodám, ať lidé očekávají třeba nižší kvalitu nebo to dávat pryč úplně. Třeba se majitelé hospod zamyslí, když u nás uvidí sebe na seznamu s poznámkou „věčně plechové, teplé, bečky skladované na chodbě“ a zlepší se to. Nebo naopak naši čtenáři dojdou a řeknou „Ale takhle to pivo chutnat nemá, udělejte s tím něco!“

  Každopádně díky za echo, něco s tím uděláme!

 22. Honza
  38 mos, 3 wks ago

  koukám že k nám sever (okolí Teplic) ještě trend rotujících píp ještě nedorazil :( jak smutné

 23. notret
  38 mos, 1 wk ago

  Pokud chcete, můžete sem zařadit i jedinou blanenskou hospodu, kde se alespon jednou týdně objeví nové pivo: http://www.facebook.com/pages/Pivnice-U-Je%C5%BEk%C5%AF/118553174913248

 24. 37 mos, 3 wks ago

  Dám ke zvážení zda do hospod s třetí pípou nezařadit také Orlák na konečné v Řečkovicích. Stabilní je v nabídce sice Starobrno, ale na třetí pípě střídají dobré kousky. V neděli jsem si tam pochutnal na Závišovi. Když jsem se kdysi bavil s provozním, tak ten je fanda do lepších piv, ale spousta hostů preferuje euro (prostě klasika, no). Měli také dobrý zvyk, dávat avíza o aktuálním obsahu třetí pípy na FB, ale poslední dobou na to trochu kašlou. Vnitřek je nekuřácký!

  http://www.orlak.cz/hospudka.php

 25. 37 mos, 3 wks ago

  A co kvalita piva, ošetření? Asi se tam stavíme to omrknout, jestli to stojí za to uvést na seznamu :)

 26. 37 mos, 3 wks ago

  Imho v pohodě, ale nejsem tam pravidelným návštěvníkem, vždy když jsem si tam pivo dával, tak bylo dobré. Jednu dobu jsme tam na umělku chodili hrávat fotbal. Myslím, že to nemáte daleko, tak určitě otestujte sami.

 27. ondra
  37 mos, 3 wks ago

  Rád bych dal ke zvážení zda zařadit k brněnským hospodám s třetí pípou i vcelku novou Klubownu na Veveří. Když jsem tam byl, pivo bylo dobré. Jako stálou mají, jak už to v Brně začíná být tradiční, Poličku a pan majitel říkal, že jednou týdně se snaží vozit ochutnávky právě na třetí pípu. Web mají http://pivniceklubowna.webnode.cz/

 28. 37 mos, 3 wks ago

  Díky za echo, někdy se tam stavíme cestou z Proutníka nebo Hluché Zmije a uvidíme, jaká je kvalita výčepu a piv :)

 29. ondracabalka
  37 mos, 3 wks ago

  Do fóra jsem hodil nové téma v podobě ankety, tak prosím o vyjádření. Díky. P.s. s někým s redakce jsem se na toto téma bavil na Facebooku. Až případně podobná stránka vznikne, rád bych umístil baner na Pivnirecenze, ale to je budoucnost a záleží na domluvě. Trošku offtopic, ale chtěl jsem se vyjádřit takto veřejně

 30. SICKsupreme
  36 mos, 1 wk ago

  poradite mi nejaku hospodu so zaujimavym pivom v Jaromeri/Josefove?
  vdaka

 31. 36 mos, 1 wk ago

  Na Brutal? :-) To nevím teda :)

 32. cromagnon
  36 mos, 1 wk ago

  http://www.beerborec.cz/?page=hosp&typ=search&search_type=instr&search_str=&search_mesto=Jarom%EC%F8+%5BNA%5D
  Něco s dobrým pivem by se našlo, konkrétní doporučení ale nemám. :-)

 33. 35 mos, 3 wks ago

  Včera jsem vytáhl tu moyu ;) do Proutníka na Valáška, příchodem nás dvou počet návštěvníků zdvojnásobil! Dali jsme dva, bylo to dobré, ale zavelel jsem, že zkusíme ještě nějakou změnu a přesunuli jsme se do Pivní stáje.
  _
  Tam to sice žilo na plný kule a být ještě študákem, tak by se tam asi daly dobře nahánět roštěnky, ale tím výčet pozitiv končí.
  _
  Že je tam zahuleno, s tím jsem počítal; že mi fotobuňka u mušle postříká postříká nohy vodou a cizí močí (doufám, že jenom močí!), s tím jsem počítal už méně; ale že budou piva točit jako totální PRASATA, tak to mi vyrazilo dech!
  _
  Odkapávací krígl se normálně dolévá na plné pivo, točí se z půl metru, pěna se přehazuje z kríglu do kríglu… Já si dal Záviše, což bylo štěstí, protože jsem byl tou dobou asi jediný, takže se nedal dočepovat odkapanec. Manželčin Poutník už byl z kategorie odkapanců, dotočenců, přeličů a horempádů a podle toho taky chutnal. Zaplatili jsem a šli jsme do… dom.
  _
  Hlasuji pro vymazání tohoto podniku ze seznamu ochutnávkových hospod, ideálně i ze všech pivních map světa. Ideální by bylo to vyvlastnit, znárodnit a předělat na mléčný bar s knihovnou! Anebo minimálně přejmenovat na Pigsty, po vzoru tohoto empatického tatínka: http://www.youtube.com/watch?v=4xmckWVPRaI

 34. 35 mos, 3 wks ago

  Díky za (hrozivé) info. Asi to budu muset udělat tak, že si sednu na bar a udělám tu samou fotku jako jsme dělali v Magistrovi. Třeba to tady bude mít nějaký efekt (narozdíl od Magistra, ze kterého se nám ani po pěkné facebookové „reklamní“ kampani nikdo neozval).

 35. umbob
  35 mos, 3 wks ago

  Z mého pohledu je Stáj na stejné úrovni jako Modrá růže a Lékárna, které tu v seznamu ochutnávkových pivnic taky nemáte(asi proto, že tam to pivo taky pěkně prasí). Jsem pro vyřazení, takto se tam k pivu chovali takřka při každé mojí návštěvě v letech 2008-2010. Pak jsem tam přestal chodit. Ale můžete to zkusit s onou fotonávštěvou, třeba se chytnou za nos:-) Ale osobně tomu moc nevěřím

 36. 35 mos, 3 wks ago

  IMHO nezmění. Je tam plno, i když jsou okolní hospody prázdné, študákům je jedno, co pijí, za pípou jsou to asi brigoši… Já jsem poučen, už tam nevlezu – v okolí je spousta dalších dobrých hospod. Zrovna naproti o kus dál směr Bastr je nějaké hospa s poličkou a jako ochutnávku právě inzerovali nějakou Jihlavu – škoda, mohl jsem dát pivo tam, ale chybami se člověk učí…

 37. 35 mos, 2 wks ago

  chtěl bych poprosit místní brňáky o nějaký slušný tip na dobrou hospodu v okolí hlavního nádraží, po příjezdu budu mít tak 1 a půl hoďiny pro sebe než pojedu na letiště a vždy před odletem jsem zvyklý do sebe kopnout takových 5 kousků, aby cesta lépe utekla, v Praze mám své vychytané tutovky, v Brně to moc neznám – takže co je tam solidního takových 5-10 minut pěšky kolem hlaváku? Díky

 38. 35 mos, 2 wks ago

  5-10 minut? No.. nic moc, zkusil bych jít na Českou do Zelené Kočky, to bude tak asi nejblíž. Mají tam Dalešice, teď občas i Harracha. Pokud Ti nevadí kouř, tak do Poutníka na Starobrněnské, ale dá se tam být i venku na zahrádce, dostaneš tam jednoho z nejlépe ošetřených Poutníků v Brně.

 39. cromagnon
  35 mos, 2 wks ago

  Já bych v tomto dosahu přidal: U Všech čertů naproti zmíněnému Poutníkovi nebo kousek dále na Dvořákově ulici (Oslavany), U Dudáka na rohu Dvořákovy a Vachovy (Dudák, Poutník, často Harrach. Nedaleko odtud na Rooseveltově ulici hospoda Na 12° (Nová Paka a občas Oslavany) a na téže ulici Club Desert (na třetí pípě stabilně dobře ošetřený Harrach 12°, na čtvrté občasné ochutnávky – otevírá však až v šest večer, od září v pět).

  V případě Desertu bych redaktorům navrhoval ku zvážení přidání k ochutnávkovým podnikům. V brzké době tam na čtvrté pípě bude Tambor, Kopečkovské ze Svitav, Česká Třebová, Želiv… a i do budoucna hodlá majitel podniku s ochutnávkami pokračovat.

 40. 35 mos, 2 wks ago

  S tím Desertem je to zajímavé. Naposledy, když jsem tam byl (tak rok zpátky), tak to bylo takové temné huličské doupě s hnusným Kozlem na čepu. Jsem rád, že se časy mění :-) Budeme se tam muset stavit.

  Jinak s tou Dvanáctkou souhlas, asi jediná dobře ošetřená Nová Paka široko daleko. Škoda jen, že tam bývá dost zahuleno.

 41. cromagnon
  35 mos, 2 wks ago

  Kozel a PU jsou tam stále jako prozatím nutné zlo, ale majitel to chce vést naznačeným směrem. Nyní se provádějí úpravy zadního prostoru, který by měl být nekuřácký. Trubky jsou čištěny každý den (snad i mezi přeráženími a co vím, byli po inspekci spokojeni i velkomeziříčtí pivovarníci) a mně osobně tam pivo chutná. Vaší případné kritice se určitě postaví čelem, protože pivo chtějí mít dobré. :-)

 42. umbob
  35 mos, 2 wks ago

  Záleží i na denní době, ve kterou se budeš v Brně pohybovat. Hodně hospod v okolí nádru, které tu už byly zmíněny, otevírá až odpoledne.

 43. 35 mos, 2 wks ago

  Možná ještě Pivní opice na Joštové (Česká): http://www.pivniopice.cz/ – ale ještě jsem tam nikdy nebyl, jen mám slušné reference.

 44. 35 mos, 2 wks ago

  No, tam opravdu jen v nouzi.. je to ve stylu Pod Lékárnou, Zelených dveří atd.

 45. 35 mos, 2 wks ago

  Aha, píšu si. Je fakt, že do štatlu chodím hodně nerad, takže spousta hospod, o kterých se tu mluví, jsou pro mě cizí pojmy. Mám rád klid okrajovějších čtvrtí, jenže tam se zase tak často nenarazí na slušný pivo a ošetření (čest výjimkám!). Ale budu to muset přehodnotit, na Oslavany, Harracha a další menší kousky se jen tak nenarazí…

 46. 35 mos, 2 wks ago

  Musím říct, že s Desertem mám jen ty nejhorší zkušenosti. Občas mě přiměla má žena, abychom tam zašli. Pivo bylo téměř vždy (95%) zteplalá žbrunda s nizkým řízem, často rovnou zkyslé. Jednbou jsem ze zoufalství nad špatným koutským, ochutnal i Plzeň A Kozla a všechny tři piva byla nepitelná.
  Otázkou tedy je, co se stalo? Buď jsem měl ohroumnou smůlu, což je téměř vyloučeno, nebo se radikálně zlepšili. Pokud je pravda to o proplachování trubek a nekuřácké zadní části, jsem ochoten tomu předběžně věřit a v brzké době vyzkoušet na vlastní kůži.
  Někdo další z redaktorů půjde na pivo:o)?

 47. 35 mos, 2 wks ago

  No.. já mám Dezert spojen s místem,kam bych nešel ani na záchod.. ale možná se to změnilo, nebyl jsem tam tak 5 let :D

 48. 35 mos, 2 wks ago

  Děkuju všem za pro mně velmi cenné rady, díky nimž si to Brno slušně užiju asi i po příletu zpět – zřejmě si nechám ujet pár vlaků domů..:-)

 49. Jerry1
  35 mos, 2 wks ago

  5 minut od hlavního nádraží na Josefské je pivní bar Atrium, kde čepují čtyři verze Bernarda.

 50. cromagnon
  35 mos, 2 wks ago

  Díky převzetí moci nad Desertem novým majitelem, který chce mít pivo dobré a shání krom stabilního Harracha i různé ochutnávky (viz výše), se opravdu podnik změnil (i když nejlepší doba pro návštěvu je tedy po otvíračce). Pivo si tam pochvaloval i poměrně kritický arborista Pavel, s nímž se tuším znáte. :-)
  Bohužel jsem se dozvěděl, že s nekuřáckou částí to není tak horké a bude prý o ní snad ‚lidové hlasování’…
  A jak jsem již psal – rádi si nechají poradit, co ve věci dobrého piva zlepšit.

 51. tnt
  35 mos, 2 wks ago

  objevil jsem zajímavé pivo v HOSPODĚ U KLIMEŠŮ, Pod Horkou 21 Bystrc – čepují ho pouze v pátek, popřípadě v sobotu s jmenuje se Ferdinand – výborně pitelné, příjemné pivko

 52. tnt
  35 mos, 2 wks ago

  Pivní opice není špatná, ale zázraky čekat nelze- komerční podnik, co vsadil na piva, která letí. Ale láska k pivu tam chybí (dobré ošetření..)…

 53. 35 mos, 2 wks ago

  To je ta u řeky? Jestli mají Ferninanda, tak sedm kulí na ně a v pátek to beru z práce na kole oklikou. Ona je to vůbec osvícená nálevna: Poutník jako základ, velmi dobrá 10° Schwarzenberg, 11° Ježek a ještě čtvrtý kousek bývá na čepu…

 54. 35 mos, 2 wks ago

  Byl jsem 2x a nikdy více. Roztočená piva, točení z výšky a navíc protivné servírky. Možná smůla na špatnou směnu, ale život je krátký, abychom se patlali ve špatných hospodách a pili špatné pivo :)

 55. 35 mos, 2 wks ago

  V neděli se tam stavím na pivo a zjistím, jak je na tom Desert teď. Ale zakouřenost mi vadí už dopředu.

 56. cromagnon
  35 mos, 2 wks ago

  Když jsem se teď podíval na váš výčet brněnských ochutnávkových hospod, tak nevidím jediný důvod, proč tam Desert nepřidat, ať už díky pivu nebo prostředí. Proti Netopýrovi má záchody jako v Hiltonu a zakouřeností na tom není o nic hůře, stejně jako ve srovnání například s podniky U Štěpána či U Jaróša, jejichž zařazení mezi ochutnávkové podniky mě vyloženě překvapilo. U Štěpána, krom nedychatelna , mi pivo nikdy nepřišlo nějak mimořádně ošetřené, a ty ochutnávky tam zrovna na pořadu dne až tak nejsou, pokud vím. Ještě hůře mám zažitou Hospůdku U Jaróša, pravda, taky jsem tam nebyl už leta, tak ji v rámci objektivity půjdu někdy zkontrolovat. Když bych pak vzal kupříkladu kvalitu piva v JR Clubu, tak je sice sympatické, kolik mají píp, ale většinou jsem tam byl pivem zklamán… Čili – neřekl bych, že by Desert v nejrůznějších aspektech nějak negativně vyčníval ze seznamu zde uvedených podniků. A už vám dám tím mým orodováním pokoj. :-)

 57. 35 mos, 2 wks ago

  S JR souhlas, poslal jsem tam jednou švagra na pšeničnýho Valáška, který mi tam chutnal. Švára tam byl o pár dní později a byl zhnusen – prý byl zkyslý a šel ho vylít; to by si hospoda měla pohlídat, a když to nestihne vytočit, tak tu bečku prostě odpískat!!!

 58. ondracabalka
  35 mos, 2 wks ago

  JR je odpad. Nepříjemná obsluha. Přišel jsem 15min před zavíračkou a už samozřejmě mi nenalili. O zakouřeném prostředí nemluvě. Možná bych k těm ochutnávkovým hospodám přidal delší komentář, ale rozhodně bych je nevyhazoval. Spíše pro zajímavost přidával další jako Pivniceklubowna na Veveří, kde jsou ochotní na rozdíl od JR.

 59. 35 mos, 2 wks ago

  Nojo, s takovou by tam na tom seznamu nebylo asi nic :) Snažíme se tam mít místa, kde se dá ochutnat pivo,které se nedá jen tak sehnat. Kdybychom ta místa měli osobně projít, tak tam zbydou 3 podniky, když dobře.

 60. 35 mos, 2 wks ago

  Spíš by bylo opravdu zajímavé, kdyby byl na stránkách samostatný odkaz na hospody s „ochutnávkovým“ pivem s možností přidávání komentářů samostatně k jednotlivým podnikům. Asi by to stálo nějaký čas s naprogramováním,ale bylo by to fajn…

 61. 35 mos, 2 wks ago

  Tak teoreticky se může ve fóru vytvořit téma na každou hospodu a u té pak diskutovat a pak se z toho všeho udělá seznam :-)

 62. 35 mos, 2 wks ago

  Jasně – fórum mě taky napadlo, jenže by bylo třeba, aby to bylo přímo propojeno s tímto článkem – tedy aby odkazy v tomto článku vedly na vlákno s konkrétní hospodou na fóru. V tom vlákně by nahoře byly základní údaje o podniku a pod ně by se daly vkládat komentáře…

 63. 35 mos, 1 wk ago

  Stavil jsem se v Desertu již ve čtvrtek. Na čepu Kozel, PU a Žlebské Chvalovice. ŽCH byly v pořádku, slušně načepované do čisté sklenice, teplota také v pořádku. Samotné pivo bohužel zapadalo mezi českou minipivovarnickou produkci – nezajímavé pivo bez charakteru, v tomto případě naštěstí bez chuťových vad (toto samozřejmě není problém hospody). PU byl bohužel již pokročilém stádiu rozkladu. Ošetření piva tedy nejlepší nebude a tím pádem půjde trochu o loterii, jestli člověk zrovna chytne čerstvý sud chvilku po naražení, nebo naopak.
  Záchody vypadají pořád stejně, ale aspoň to tam už tak příšerně nesmrdí. V neděli se tam stavím znovu.

 64. 35 mos, 1 wk ago

  Ano, to je ta u řeky. Výběr piv mají dobrý, což o to. Horší je to s neschopnou obsluhou čepující pivo z výšky, přelévající sklenice a podobně.

  Bohužel je to snad jediná hospoda, kde mají v Krně stabilně Ježka a když mě někdy přepadne chuť, tak nemám moc na výběr. Jen mám asi pocit, že příště té paní vysvětlím, že si to pivo radši načepuju sám než se na ni dívat, jak jedno pivo vyrábí 5 minut s argumentem „ono to pění“ a frontou hostů za mnou.

 65. bloy
  35 mos, 1 wk ago

  Tak to by si mal majiteľ „pohlídat“ aby obsluha bola dobre zaškolená, lebo si inak sami degradujú výbornú ponuku na výčape.

 66. 35 mos, 1 wk ago

  Obávám se, že stejné (i mnohem horší) by se dalo napsat na 80-90 % českých i slovenských restauračních zařízení. Úroveň ošetření piva a znalostí obsluhy je tu tragická.

 67. umbob
  35 mos, 1 wk ago

  Ježek je ve stálé nabídce ještě v Olympu na Durďákově, Piccolo baru na Merhautce a v Iron Horse vedle Netopýra.Osobně zatím ochutnáno jen v tom Olympu(průměr), ale velké iluze o dobrém ošetření ve zbývajících dvou bohužel nemám.

 68. 35 mos, 1 wk ago

  Jo, ta paní je občas legrační, ale na přelívání jsem naštěstí „štěstí“ neměl. :)

 69. SICKsupreme
  35 mos ago

  zdar
  najde sa pivnica so zaujimavym sortimentom v ceskych budehoviciach a cesko krumlove??
  vdaka za radu ;p

 70. SICKsupreme
  35 mos ago

  …sorry za preklepy ;p

 71. ondracabalka
  34 mos, 3 wks ago

  Byl už někdo v Piváriu od Zelené kočky?

 72. 34 mos, 3 wks ago

  jo, kolega.. Dalešice na čepu plus Kout a Kocour tuším. Bohužel krygle v lednici a pak majitel není pivař, takže jsme se žádného super pivního, degustačního a profi podniku opět nedočkali

 73. ondracabalka
  34 mos, 3 wks ago

  Na stránkách slibují degustace. Nabídka je zajímavá. Půjdu zkusit osobně, ale velká očekávání jsem neměl a tvůj komentář mě utvrdil. Ale jinak zajímavé kousky na čepu. Ošetření je další věc…

 74. seeker
  33 mos, 1 wk ago

  Jen poznámka, že ve Zlých časech mají otevřený bar i nahoře, takže těch píp je tam už, umím-li počítat, 32. Ale ještě důležitější je, že otevřeli pobočku v Kobylisích. Hospůdka Admira u fotbalového stadionu má sice oficiálně otevřeno jen od 16 do 22h, ale zhruba před měsícem tu rozšířili počet píp ze dvou na 12. Mají i 4 lednice se zahraničními pivy. Aktuálně na čepu třeba výtečný třebonický rauchweizen Dýměj nebo stout Black Foot.

 75. 33 mos ago

  Navrhoval bych přidat do „zajímavých hospod“ kohoutovickou Montanu (http://restaurace-montana.cz). Nenechte se zmást komickým tvrzením na jejich stránkách, že „Pro milovníky piva čepujeme Starobrno 11° z tanku.“ Pokud mám správné informace, tak provozovatel restaurace má zároveň velkoobchod malých pivovarů http://www.augle.cz/obchody/napoje/dobre-pivko (stránka velkoobchodu ale z mně neznámých důvodů nefunguje).
  _
  Na štítu hospody jsou teď obrovské upoutávky lákající na ochutnání Chotěboře, Poličky, Dobrušky… V sobotu jsem šel kolem a v nabídce mají (asi víceméně stabilně) 11° Polici, 12° Chotěboř, nefiltrovanou 11° Dobrušku a z Dobrušky ještě špinavého Rampušáka. Dva Rampuše jsem tam pustil a byly ok, i když mi byly načepovány typicky po moravsku :( Nevýhodou je, že je tam zahuleno, výhodou je, že mají na všechny piva asi vcelku slušnou výtoč, takže se ani nefiltry nemají tendenci kazit.
  _
  Na jaře při hodech, které se tam pravidelně konávají, jsem do sebe lámal vynikající Polo z Chotěboře.

 76. umbob
  33 mos ago

  Co vím, tak velkoobchod Dobré pivko bohužel skončil.

 77. tomino
  33 mos ago

  No vzhledem k jejich „pružnosti“ sehnat v rozumném čase piva z jejich ceníku,se moc nedivím. Najeli ve správný čas,bohužel ale nedokázali nabídnout nic navíc,co by dneska neměl jakýkoliv jiný velkosklad v Brně.

 78. 32 mos, 3 wks ago

  Degustace jsou za naší asistence takže kvality výkladu (snad) netřeba se bát :-) Co se týče ošetření, skladování piva je v pořádku, čepování řekněme uspokojivé. Jen ty krígle v lednici nejsou zrovna náš šálek čaje…

 79. umbob
  30 mos, 4 wks ago

  Nekuřácká ochutnávková pivnice U Alberta, Brno, Pellicova 10. Info tu https://www.facebook.com/ualbertabrno . Dnešní Záviš dobře ošetřen, Chotěboř 12 netestována.
  Jo a k Netopýrovi bych dal poznámku, že je mezi 18-20h nekuřácký.

 80. petr
  30 mos ago

  jen doplnění: Bar Chýše v Praze, Čimicích je nekuřácký a máji 4 pípy

 81. umbob
  30 mos ago

  U Poutníka na Starobrněnské má být od 15.2.2013 nekuřácký!!!

 82. 29 mos, 4 wks ago

  Není možná! To tam snad začnu zase chodit :-)

  BTW v centru jsem narazil na zajímavý podnik — U Kamenné pany, kousek od Římáku (byla tam nějaká africká restaurace bo kýho ďasa). Na čepu produkce Černé Hory + ochutnávky z Klubu pivních znalců. Ošetření slušné, pivní pochutiny dobré, prostředí čisté. Akorát si musíte říct že nechcete do pšenice citron (to je asi jediná vada na kráse). Do seznamu jsem podnik nedal neboť KPZ není třetí pípa v pravém slova smyslu.

 83. 29 mos, 4 wks ago

  Díky za info, doplněno.

 84. 29 mos, 4 wks ago

  Díky. Na Foursquare jsme ji už dávali, na web se nějak zapomnělo. Doplněno.

 85. umbob
  29 mos, 4 wks ago

  Ve vašem seznamu ochutnávkových pivnic na Foursquare
  Alberta nevidím. Za to je tam 2x The Immigrant :-)

 86. 29 mos, 4 wks ago

  Ach ty mobilní aplikace. Jo a Immigrant tam byl asi dvakrát protože ho máme hodně rádi :-D

 87. franz
  29 mos, 4 wks ago

  nevíte, jak se dostat k Albertovi? Šel jsem na Pellicově kolem toho domu a vchod nebo ceduli jsem nikde nenašel…

 88. Roman
  29 mos, 4 wks ago

  Bar Na Palmě je na mapce nakreslen jinde než ve skutečnosti je!!

 89. 29 mos, 4 wks ago

  Díky za hlášení ale bohužel my s tím nic neuděláme protože je to místo v databáze Foursquare a ne u nás (my jen zadali místo do našeho seznamu). Chybu je třeba hlásit tam.

 90. Marley
  29 mos, 3 wks ago

  Chudáci Vítkovi, takhle jejich podnik přesunout do takových končin :o)

  Ten podnik se totiž jmenuje Napalmě, to vaše „Na Palmě“ asi bude něco úplně jiného :)

 91. 29 mos, 3 wks ago

  cca 15 metrů nahoru do kopce je potřeba jít. Nezůstat na Pellicove, ale jít nahoru.

 92. franz
  29 mos, 3 wks ago

  díky, tak snad příště lépe pořídím dle tvého návodu:-)

 93. 29 mos, 2 wks ago

  Aha, to bude asi jako Svět-Piva a Svět Piva :-D Díky za upozornění.

 94. pan Nohava
  28 mos, 3 wks ago

  S Admirou už je bohužel konec… alespoň s tou částí, co spadala pod Zlý časy.

 95. pan Nohava
  28 mos, 3 wks ago

  V Chýši se specializují na Matušku a Strahov. Velmi příjemná chýše to je :-). Jen trochu z ruky…

 96. pan Nohava
  28 mos, 3 wks ago

  Nota Bene už má od loňska „detašák“ – beer point v suterénu. Vchod ale není přes restauraci, ale z ulice chodbou – hned vedle. Dole dalších 6 kohoutů a rozdílná nabídka, mám dojem, že minimálně na 4 kohoutech rotujou. Stabilně tam, pokud se pamatuju, bejvá Kocouří Studentská 10 (což zrovna není moje oblíbená desina – asi že už dávno nejsem student, hi).

 97. mnicky
  28 mos, 3 wks ago

  ‚Caffee Bar‘ tu mate spominany dvakrat (btw, ich stranka nefunguje).

  Na zaradenie navrhujem http://cafedomecek.cz a http://balounovarestauraceubrizy.eu

 98. mnicky
  28 mos, 3 wks ago

  Podla informacii z http://www.kamnapivo.sk/pivodb/staremesto/7027/ a http://www.kamnapivo.sk/pivodb/staremesto/979/ boli bratislavsky ‚Kotolna pub‘ aj ‚Café De Zwaan‘ zial zrusene :-(

 99. mnicky
  28 mos, 1 wk ago

  http://krkonosskahospudka.cz vyzera vhodne na zaradenie do zoznamu :)

 100. 27 mos, 1 wk ago

  Díky za informace. Opraveno.

  mnicky: Obě hlášené hospody jsou Lobkowicz-only takže na seznam nepatří (musely by mít aspoň jednu rotující pípu s „cizími“ ochutnávkami). Ostatní přidány/odebrány.

  pan Nohava: Jasně, víme o tom, doplněno na seznam.

 101. ondracabalka
  27 mos, 1 wk ago

  https://www.facebook.com/ToulavyKocourPub?ref=ts&fref=ts…střídají Kocoura a stabilně Plzeň, ale něčím mi nejsou sympatičtí. Necítím se tam příjemně. Ať každý zkusí

 102. 27 mos, 1 wk ago

  Toulavej Kocour na seznamu už byl ale protože je to přecejen hospoda jedné značky (tu Plzeň snad ani nejde počítat), tak na seznam nepatří. Museli by mít rotující pípu.

 103. MeZi
  26 mos, 3 wks ago

  To bude totiz panem majitelem a jeho hodne divnymi kamarady. A jaky pan…

 104. Maros
  26 mos, 2 wks ago

  Trencin: Pivny Bar No.1 : http://www.pivnybar.com/

  Neviem ako casto a co tam rotuje, ale skoro som sa po***, ked som po vsetkych bazantoch a plznich nasiel toto…

 105. pan Nohava
  26 mos, 1 wk ago

  V Praze máme novinku – nahoře v posledním patře kdysi slavného OD Kotva je novej podnik – Sluneční terasa T-anker (náměstí Republiky 656/8 110 00 Praha 1). Maj i jakés takés webovky – http://www.t-anker.cz/cs/, kde se nachází i e-shop. V tomhle pičasí, co teď v Praze panuje, jsem se tam ještě neodvážil (neoprenu nemaje), měli by snad mít 10 kohoutů… lovu zdar :-)

 106. KapsaDan
  25 mos ago

  Pivotéka Club Olomouc http://pivoteka-club.cz/

 107. barty
  24 mos, 3 wks ago

  Za Košice ešte napr. tak narýchlo Red Noise Pub (oproti Tescu na Hlavnej)

 108. Himer
  24 mos ago

  Karviná bude opět vařit vlastní pivo. Pozitívní je, že v Karviné mají vzniknout dva pivovary. Jeden na místě, kde už kdysi fungoval – v Pivovarské ulici ve Fryštátě vedle restaurace Baron. Druhý má fungovat na opačné straně města – v restauraci Ovečka. Fotoalbum Měšťanského pivovaru Karviná-Fryštát
  http://www.pivovary.info/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=87

  Původní stavba starého Knížecího pivovaru vznikla ve 30.letech 19.století a nalezli byste ji v tzv.staré Karviné (dnešní Karviná-Doly) nedaleko centrálního ředitelství Larisch-Mőnnichova uhelné společnosti. Dnes již budovy pradávného pivovaru nestojí.

  Fotoalbum starého pivovaru Larisch-Mönnicha v Karviné
  http://www.pivovary.info/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=96

  Karvinská restaurace Ovečka jak jí neznáme…
  http://www.restauraceovecka.cz/

 109. tomulka
  24 mos ago

  Jestli to jeste nevite,tak v Brne otevrela nedavno Hlucha zmije 3 – kluci se rozdelili. Je to na Merhautce primo vedle zastavky saliny (Zdrahalova – prvni zastavka za Jugoslavskou). NK, ale venku velka zahradka. Sortiment piva jako u stare Zmije – Policka + 2 ochutnavkove pipy. Meli zatim taky dost casto neco tmavyho nebo polotmavyho. Strakonice uz moc nebere.

 110. tomulka
  24 mos ago

  Prostredi je celkem prijemne, ale maji priserne napalene ceny.

 111. pan Nohava
  23 mos, 3 wks ago

  Se v tom nějak nevyznám – kolik těch Hluchých zmijí je? Dvě? Tři? Našel jsem akorát jednu s adresou Veveří 55…
  Nešla by někde na mapě odečíst přesná adresa na té Merhautově? Není to náhodou na adrese Merhautova 972/96? Na Google Street View je vidět na téhle adrese velká nová zahrádka a hospoda má pod tím přístřeškem nějakou červenou zeď… :)

 112. pan Nohava
  23 mos, 3 wks ago

  Aha, tak z jedné je Zubatá žaba, druhá je ta na Veveří a třetí má být tahle na Merhautově? Je to tam, co dřív podle mapy byla nějaká řecká restaurace El Greco nebo hospoda Prinz?

 113. hero
  23 mos, 3 wks ago

  http://www.kamnapivo.sk/pivodb/trnava/53855/

  GrandBeer Pezinska

  Stabilne Svijany 10,12,13 + kazdy tyzden ine pivo

  napr.Kout,Rohozec,Polička,Kocour,Opat,Postrizinske,Rychtar,Konrad,Chotebor,Kacov,Holba,Dudak…

 114. pan Nohava
  23 mos, 3 wks ago

  No vida, tak jen houšť a větší kapky! :-)

 115. Kuba
  23 mos, 3 wks ago

  Hluchá Zmije se cca před rokem přestěhovala z Merhautovy/Jugoslávské na Veveří a zároveň se otevřela Zubatá Žába na Jungmanově 33…pokud si to dobře pamatuju, tak oba podniky jsou spřízněné, resp. oba vedoucí se dříve točili u původní Hluché zmije na Merhautově

 116. pan Nohava
  23 mos, 3 wks ago

  No to ano, ale tady „tomulka“ píše, že se na Merhautové otevřelo něco nového, „Zmije 3″. Tak brňáci, jak to je? Ať mám v databázi pořádek :)

 117. umbob
  23 mos, 3 wks ago

  Jako vždy má beerborec nejaktuálnější informace;-)
  http://www.beerborec.cz/page.php?page=hosp&typ=search&search_type=instr&search_str=Hluch%E1+zmije&search_mesto=
  Tak nová je Hluchá zmije 2 :-)

 118. pan Nohava
  23 mos, 3 wks ago

  Ha, tak jsem to nakonec trefil přesně :-).

 119. pan Nohava
  23 mos, 3 wks ago

  Aux Café – Svatošova 307/1, Tábor. Je to na starém městě, hned vedle kostela na Žižkově náměstí. Bohužel zatím kuřácký podnik. Nabídka zatím dost kolísavá, pravidelně Plzeň 12, často Zlatý Bažant, Chotoviny a dál střídačka :-). Často tu býval i Nomád. Lepší přehled lze získat na beerborci.
  http://www.auxcafe.com/

 120. Radek Klát
  23 mos, 2 wks ago

  Ahoj pivaři, s těma zmijama a žabama je to takto:
  1.12. 2001 – 31.12. 2011 fungovala původní Hluchá zmije na Jugoslávské 34 a po deseti letech nám „naše milá paní domácí“ neprodloužila nájemní smlouvu, s odůvodněním, že jsme „z toho“ udělali pajzl, kde je jenom bordel a chodí lůza.
  Konec plesu se dal očekávat (teda pro mě a pro Honzu), a tak došlo 11.11. 2011 k otevření sesterské Zubaté žaby na Jungmannove 33 a 1.3.2012 Hluché zmije na Veveří 55. Letos v červnu jsme se (v dobrém) rozdělili a Honza Ch. pokračuje na Merhautove 96 v pivnici stejného názvu „Hluchá zmije“
  ahoj Radek K.

 121. PIvo
  23 mos, 2 wks ago

  Chacha. Zatímco teď je z toho na Jugoslávské naprosto „jiný“ podnik a chodí tam skutečná „elita“ národa…

 122. 23 mos, 2 wks ago

  Díky všem, novinky doplněny na seznam.

 123. pan Nohava
  23 mos, 1 wk ago

  Ostravská Kurnik Šopa Hospoda má webovky:
  http://kurniksopahospoda.cz/

  Takéž mají ksichtbugovej profil:
  https://www.facebook.com/pages/Kurnik-Šopa-Hospoda/267978633302910

 124. pan Nohava
  23 mos, 1 wk ago

  A adresu mají Pavlouskova 24 (tak to tam prosím upravte).

 125. DAle.
  23 mos ago

  aktualizace plzeňských podniků:
  -restaurace Stará koruna změnila prostory, nyní se jmenuje Husovka a sídlí na Husova 28,Plzeň má 10 píp z toho 2 rotující, s místy pokulhávající kvalitou obsluhy a piv
  -Řemeslnická beseda 15píp+příležitostně další s okolními minipivovary, 8 ztoho je od lobkowiczů, přostředí příjemné
  -U Chřestýše 9 píp, bez rotující, permanentní kouřová clona
  -Zachs pub 7 píp z toho 1 rotující, zajímavé prostředí
  -Klub malých pivovarů 6 neustále rotujících píp
  – Pivovarský dvůr Plzeň (Selská náves 21/2, Plzeň) 6 píp vlastní produkce + 1 s hostujícím minipivovarem, nebo sezoním speciálem

  —-
  + jak jsem psal v nedávném vlákně namísto bohužel zaniklé pivotéky, by se zde mezi pivními obchody mohli objevit dvě jiné prodejny:
  – obchod Seraf (Rooseveltova 15, Plzeň) výběr z cca 20 převážně belgických piv, káva, čaj, exotické zboží
  internetové stránky na kterých moc nenajdete seraf.cz

  – pivní retrokavárna Francis (Náměstí republiky 3, Plzeň) široký výběr belgických piv, včetně trapistických a spontánně kvašených speciálů
  stránky pouze na fb – francisova belgická piva

  Díky DAle.

 126. mnicky
  22 mos, 3 wks ago

  Čierny pes, Bratislava – http://facebook.com/pages/Čierny-Pes/220771667967534 – capuju Bernarda a na jednej pipe tocia specialy :P

 127. mnicky
  22 mos ago

  Zly casy sa upgradovali, aktualne uz 48 pip :D

 128. 22 mos ago

  Víkend jsem trávil ve Znojmě a po celodenním výletě jsme se od Dyje vyšplhali k náměstí. Za celý den jsem si v té pivní poušti (fakt celý kraj na prd) jen jednoho heinekenovskýho Březňáka, a pak jsem narazil na Šneka. Na čepu mimo jiné Stalker no.7 – opět paráda!!! A druhou třetinku jsem koštnul weizen od Kalteneckera – taky potěšil, ačkoliv to chtělo po tom Stalkerovi trochu neutralizovat chuť.
  _
  Výběr piv velmi dobrý (cca 8 píp), ale pán za pípou se mohl tvářit trochu nadšeněji, navíc se mu piva nepodařilo natočit na jeden zátah a musel jsem dost dlouho čekat na dotočení – buď špatně točil nebo všechno nebylo seštelovaný tak, jak by mělo.
  _
  Každopádně je dobře, že i ve městě velikosti Znojma je možnost ochutnat pivní šmakulády.

  P.S. R.I.P. Hostan :(

 129. franz
  22 mos ago

  Pokud by tohle bylo napsáno tak před třemi roky, dalo by se jen souhlasit. Naštěstí se ve Znojmě odehrála malá pivní revoluce. Mimo Pivnice u Šneka, která někdy v té době vznikla, se dá zajít na Poličku do hospody pod radnicí, Na Věčnosti točí Dudáka, v Pivničce u Michala dostanete suprově vyladěný Dalešice, ty mají i v pivnici na Stadionu, v Sokolovně pak téměř pořád na čepu Zlatý Josef (místní mu říkají Sedlák) a celkem nově je nekuřácká pivnice Krize, kde je každý týden mimo běžnou nabídku (myslím, že zrovna Březňák nebo Hostan) na čepu ochutnávka (tentokrát Gajdoš).

  Přestože bych si to přál ještě lepší (viz třeba tři pivovary v menší Kroměříži nebo dva Jindřichově Hradci), tak pivní poušť si představuju jinak.

  Pokud vím, tak šmakuláda má spíš negativní konotace.

  Nerad bych, aby to bylo považováno za útok, jen jsem chtěl trochu korigovat, podle mého příliš příkrý, odsudek.

 130. 22 mos ago

  Díky za tipy, až tam zase zavítám, budu vědět. Já jsem tak nějak popisoval dojem z výletu po okolí Znojma, kde jsem na trase nepotkal nic víc než Kozel, Hostan, Krušovice apod. A ve Znojmě samotným jsem myslím viděl jen jednu ceduli s Dudákem (jakožto alternativu k chemičkám), ale to bylo samozřejmě dáno trasou, kterou jsem procházel a neznalostí poměrů.
  _
  A z jednoho hlediska Znojmo a okolí pivní pouští přece jen je: dívám se na aktuální mapu pivovarů na androidí aplikaci Pivovary (CZ/SK) a to bílé místo na jihozápadě Moravy svítí nepěkně :)

 131. franz
  22 mos ago

  Okolí města je skutečně slabý, je to přeci jenom vinařský kraj. To bílé místo je až bolestně pravda. V porovnání třeba s okolím Hodonína je to nesrovnatelný. Já to přičítám tomu, že Znojmo je jediný větší sídlo v okolí, na západě je to až Třebíč nebo Jindřichův Hradec, na východě Mikulov a na severu Brno, jinak jen městečka a vesnice…

  Jinak můžu přidat ještě pár tipů na pivo, přes léto je v zahrádkách na Cínové hoře otevřeno občerstvení „Na štěrku“ s Dalešicema a na Vranovský přehradě „U Vodnáře“ zase Edelweiss.

 132. pan Nohava
  21 mos ago

  No, teď jde o to, aby taky stíhali všechno naražené včas vytočit… ale co se pamatuji, tak tam bylo vždycky spíš plno, zejména večer…

 133. Saaboorg
  21 mos ago

  Zkusil bych zařadit Arts Café v Kralupech n/Vlt. Stabilně tam bývá něco ze Svijan, nejenom jedenáctka a k tomu dvě pípy s obměňovaným sortimentem. Víc napoví třeba: http://www.beerborec.cz/page.php?page=hosp_detail&pub_id=12156

  A kdyby někdo přestupoval při cestě vlakem, tak je to sotva 5 minut pomalé chůze od nádraží.

 134. pan Nohava
  21 mos ago

  Hmm, nadšené ohlasy v diskusi na foursquare. To vypadá na brzkej vejlet, i když Svijany fakt nemusím, ale snad budou mít na rotačkách něco zajímavějšího. Škoda, že nemají stránky nebo alespoň FCB profil :(

 135. Roman
  20 mos, 4 wks ago

  Nevíte proč skončila hospoda Merenda?

 136. pan Nohava
  20 mos, 4 wks ago

  Těžko říct, konkurence vzrůstá a když jsem tam párkrát zavítal, nikdy tam moc lidí nebylo (a dole už vůbec ne). Navíc byla Merenda tak trochu „z ruky“.

 137. umbob
  20 mos, 3 wks ago

  Čau. Aktualizace Brna – Hansen na jaře skončil. Naopak tu v seznamu pořád nevidím Růžového pantera ;-)

 138. 20 mos, 1 wk ago

  Odebráno, přidáno, upraveno. Díky!

 139. franz
  19 mos ago

  pánové, mám k vám vážnou otázku. Odstěhoval jsem se před koncem loňského roku do Karlových Varů a jsem na rozpacích, kam chodit na dobré pivo a kde nakupovat lahvové. Proto žádám místní a místa znalé o tipy. Lahvové je popravdě dost bída, Žatec v Kauflandu, Klášter a (asi jen občas) Kácov v Bille. Na točené jsem dosud nevyrazil, zajíměvě dle beerborce vypadají Česká bašta (je až ve Staré Roli), Chilli Chilli Bar (lobkowiczové, ale budiž), Hospůdka Ohře (to bude asi jen letní záležitost) a Vinárna u Sv. Václava (na ni jsem zvědav nejvíc). Byl bych rád tipy a rady na výše popsané, případně jiné, knajpy a pivotéky.

 140. marosk
  18 mos, 2 wks ago

  Náhodou som navštívil stránku Pivnice Klubowna a dozvedel som sa smutnú správu,že k 31.3.2014 Klubowna končí kvôli nemožnosti dohodnúť sa s majiteľkou priestorov. Je to škoda,točili tu vynikajúcu Poličku, dva-trikrát týždenne sa dalo natrafiť aj na zujímavé špeciály. Vraj hľadajú nové priestory,tak držím palec,ale v beer districte bude Klubowna chýbať

 141. Michal Sás
  17 mos, 3 wks ago

  Restaurace U Břízků
  Sokolovská 178/73
  Stabilně 4 druhy sokolovského piva PERMON
  Chyšské pivo Prokop

 142. marosk
  17 mos, 2 wks ago

  Zaradil by som sem aj Pivnice Na Šrébráku, Jugoslávská 34, Brno.
  Stabilne Dudák, Polička,Sklepák + rotujúca štvrtá pípa

 143. DAle.
  17 mos, 1 wk ago

  Znovu prosím o aktualizaci plzeňských podniků viz. výše.
  Jen doplňuji u Francise se již objevila 1 rotující pípa.
  A v Plzni také vznikli dvě nové pivovarské restaurace
  U Kance 4 pípy přednostně Chudenické produkce, příležitostně jiné,
  a U Bizona (Klatovská, č. p. 63) 6 píp vlastní produkce + 2 Lobkowicz

 144. DAle.
  17 mos, 1 wk ago

  Ještě adresa U Kance – nám. T.G.Masaryka 16

 145. PedroS
  16 mos, 1 wk ago

  Chlapi za Kroměříž navrhuju RADNIČNÍ SKLÍPEK střídají pivka namátkou – Dalešice, Matuška, Maxmilián, 1.Selský pivovárek, Polička atd…

 146. Ondrasz
  16 mos, 1 wk ago

  Nikde jsem v seznamu nenašel žižkovskou U Slovanské lípy na Tachovském náměstí. Byl jsem na doporučení a výběr piv mě mile překvapil z výběrů irský stout,Beskydská IPA, Únětice a další
  Obsluha trochu nestíhala k páteční večerní špičce, ale přesto vřele doporučuji navštívit.

 147. 15 mos, 4 wks ago

  Díky všem, aktualizováno + přidány informace přišlé mailem (Plzeň).

 148. KapsaDan
  14 mos, 2 wks ago

  Ostrava – Kýbl krve (http://www.facebook.com/kyblkrve)

 149. mnicky
  11 mos, 2 wks ago

  Dve relativne novinky:
  – Lokal pub Nitra – https://facebook.com/pages/LOKÁL-PUB-poctivé-pivo-z-malých-pivovarov/637419146325107
  – Dobre casy Kosice – http://facebook.com/dobrecasykosice

  A jedna trochu starsieho data:
  – Na siedmom schode Nitra https://facebook.com/pages/Na-7-schode/210563959103377

 150. mnicky
  11 mos, 2 wks ago

  oprava: Na siedmom schode je samozrejme v Ziline :)

 151. ivo
  11 mos ago

  Pivnice Prádelna
  https://www.facebook.com/PivnicePradelna

  Skvěle ošetřený pivo od Lobkowiczů a čtvrtá pípa rotuje malý pivovárky.

 152. KapsaDan
  10 mos, 2 wks ago

  Pivotéka Havířov – na čepu 8 piv (většinou piva z Moravskoslezského kraje), pivotéka, prodejna pivovarských potřeb. http://www.pivotekahavirov.cz

 153. marosk
  8 mos, 1 wk ago

  V Brne na Husitskej, medzi bordelom a Brněnkou, sa niečo chystá,už majú namontované pípy a píšu,že budú čapovať špeciálne pivá

 154. marosk
  7 mos, 2 wks ago

  Volá sa to Pivní bar u Bomby. Na čape majú tri pivá: Poutník 12, potom čapujú Bombardýr s podtitulom královopolský ale,pivo navarené podľa ich receptu v Sokolove (chutí to ako Permon,čo sa dá asi čakať) a tretia pípa rotuje.Je to otvorené krátko,takže zatiaľ zarotovali dve pivá z Beskydského pivovárku – Beskydské hořké a Mikulášsky speciál.
  Je tam ešte pár drobností na vychytanie,ale za mňa palec hore, pomaly budem chodiť na pivo v papučiach :)

 155. marosk
  7 mos, 2 wks ago

  Ďalší podnik v Brne je Pub U Dvou přátel, ulica Tábor 25.
  Majú 6 píp, stabilne Primátor 11 nefiltr a Primátor Hron, ostatné pípy obmieňajú. Odporúčam

 156. Nmičko
  5 mos, 1 wk ago

  BeerGeek Bar na Vinohradskej.

 157. 5 mos, 1 wk ago

  Zdravím,
  potřeboval bych rychlý tip na nějakou hospodu v Bratislavě, ne moc daleko od hlavního vlakového nádraží. Budeme mít asi 2 hodiny na přestup a chtěli bychom zkusit i něco jiného než ty homeless puby na hlavasu. Ideálně nějaké rotující pípy, ejlíčky atp.

  Díky za návrhy.

 158. peter
  5 mos, 1 wk ago

  Najbližšie máš náš pivovar vo Fabrike
  http://www.fabrikapub.sk/sk
  sme otvorení od 11:30

  Potom prakticky hneď cez cestu máš Staromeštiansku pivotéku
  https://www.facebook.com/pages/Starome%C5%A1tianska-pivot%C3%A9ka/820451771313386
  http://www.kamnapivo.sk/pivodb/staremesto/68826/
  Tam nakúpite aj nejaké fľašky zo slovenských mini (aj keď poväčšine tuším plast)

  Tipujem, že viac/ďalej nestihnete, tak nazdravie!

 159. 5 mos, 1 wk ago

  Vřelé díky, přesně to jsem potřeboval :)

 160. Oumard
  4 mos, 3 wks ago

  Pivu zdar,
  v Břeclavi je jeden podnik, který má každý týden alespoň tři piva z lokálních (JmK) pivovarů na čepu. Rád bych jej na seznamu, je – li to možné.
  http://www.dvurbreclav.cz

 161. 4 mos, 3 wks ago

  Mea Culpa! Toto přece znám a mohl jsem sám doplnit! :oops: Je to tam.

 162. Oumard
  4 mos, 3 wks ago

  Díky Moro

 163. Horstokvas
  4 mos, 3 wks ago

  Nedá mi to…, ale tu třetí pípu mají kde schovanou? Někde pod barem? :) Pokud vím (a dobře vidím), tak mají jenom pípy dvě, na čepu Podlužan + rotující.

 164. Oumard
  4 mos, 3 wks ago

  Ta piva samozřejmě nejsou paralelně, ale sériově. STále (zatím) Podlužan a rotují Frankies (začátky týdne) a to co nazýváme speciálem (každý týden jiný, ale v některých případech se periodicky opakují) od čtvrtka do soboty/neděle.
  Další dva kohouty jsou na zdi, ale v těch je zatím víno a sodovka…

 165. Horstokvas
  4 mos, 3 wks ago

  Ano, takto to ve Dvoře chodí. V tom případě je ale tvzení v databázi „min. 3 rotující pípy s pivy regionálních pivovarů“ trošku zavádějící a mohlo by zákazníka zmást.

 166. Oumard
  4 mos, 3 wks ago

  „…který má každý týden alespoň tři piva z lokálních (JmK) pivovarů na čepu.“ Je někde napsáno zároveň.
  Ale pokud vás to mate, pak se omlouvám. Zavádějící nicméně je citovat něco, co nepíšu. Z mého příspěvku výše je snad vše jasné.

 167. Horstokvas
  4 mos, 2 wks ago

  Reaguji na samotny popisek v databazi, ne na vas komentar.

 168. 4 mos, 2 wks ago

  Opravil jsem to v textu, snad je to teď OK.

 169. 4 mos, 2 wks ago

  Fabrika byla skvělá. Ze začátku jsme se trochu lekli, že to na nás bude moc nóbl, ale nakonec tam byli velmi příjemní lidé a dobré pivo – určitě zaslouží zařadit do seznamu nahoře.

  Stejně tak bych tam dal i tu Staromeštiansku pivotéku, kterou jsme sice už nezastihli otevřenou, ale jistě do seznamu patří.

  Jako velkou bolest Bratislavských podniků vidím to, že skoro všechny zavírají ve 22:00, jen Fabrika měla do půlnoci nebo do jedné…

 170. Horstokvas
  4 mos, 2 wks ago

  Zastávka – pivnice malých pivovarů v Brně. Právě otevřena, na čepu 2 položky Pivovaru Mazák + 6 dalších rotujících píp.

  https://www.facebook.com/zastavkauvoz

 171. 4 mos, 2 wks ago

  Díky Horste = je to tam.

 172. Pike
  4 mos, 2 wks ago

  Asi tam nevaří, že? Měl bych to z práce kousek na oběd…

 173. Pike
  4 mos, 2 wks ago

  Odpovím si sám – byl jsem se tam mrknout a sice nevím, jestli vaří, ale otvírají v 16,00. Tak nic, škoda. Hospod s dobrým pivem je tu po okolí dost, ale obědy žádná nevede.

Leave A Comment

Kontrolní kód
*