Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Klášter Premium

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Světle zlatá, čirá.

Pěna

Pěnivost je průměrná, pěna není příliš stabilní a brzy „po anglicku“ ze sklenice mizí.

Vůně

Výrazně sladová až do medova, později se rozvine kvasnicová složka.

Chuť, říz

Říz je silný. Tělo je střední — sladové chuti. Též je možné rozpoznat kvasnicovou příchuť a jemnou, leč výraznou hořkost na konci doušku, který je bohužel poněkud vodový.

Další komentář

Pivo je poněkud ploché a nevýrazné. Slušela by mu plnější chuť a lepší propojení příjemně hořkého konce s tělem piva. Rád bych srovnal s točenou variantou, od které bych očekával minimálně podstatně lepší pěnu.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (61 hlasů, průměrné hodnocení: 7,52 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Rudla napsal:

  Rád se k tomuto pivu vracím a piju v lahvové podobě.
  Velice mě chutná ta kombinace medové hořkosti v ústech. Kupodivu poslední várka, kterou jsem pil, měla i pěnu až k poslednímu loku. Mám zkušenost i s točenou variantou, a o třídu lepší požitek. Bohužel se u nás vyměnili majitelé jedné hospody a Klášter podlehl Géčku 🙁

 • poutnik napsal:

  tohle pivo mně docela dost chutná, mám ho rád na takové to domácí popíjení, a proto neváhám a tento týden běžím do Lidlu, kde je Klášter zrovna v akci (spolu s Bakalářem, balíkem od K-Brewery a Nymburkem) a koupím si od Kláštera několik papírových krabic a také krabičku od Lobkovwicze 🙂

 • jiri127 napsal:

  Týjo, to je pecka, Klášter mám moc rád. Bojím se ale, že ho u nás v lídlu asi mít nebudou. Bakaláře a Nymburk nejspíš taky ne. Jednou jsem v něm byl a měli klasický eurosortiment okořeněný argusem, žejdlíkem, grošákem a kdoví ještě čím…

  • crizp napsal:

   No prodejny Lidl obecně jsou, co se týče pivního sortimentu, celkem tragické. Pivo jsem tam kupoval naposledy někdy v únoru, kdy tam měli „akci“ a nabízeli mimo jiné multipacky Ferdinanda, Klášter, Bakaláře, pardubického Portera, Nymburk a výběr z K-Brewery (vlastně už z Pivovarů Lobkowicz:)). Od té doby pravidelně pro jistotu kontroluji jejich letákové akce a tento týden jsem se konečně zase dočkal – akce s výše uvedenými pivy se koná ode dneška znovu a proto tam zítra po dlouhé době taky zase vyrazím pro pivo 🙂 (inzerován tedy není bohužel Ferdinand, ale jinak stejný sortiment jako posledně)

 • Ondra napsal:

  Tak Lidl v Bystrci má vše dle letáku, kromě Klášter Premium, což mě dost mrzelo, ale vzal jsem aspoň Portera a pack speciálů.

 • Lojza napsal:

  Ahoj, tak jsem se konečně dostal k tomuto pivu, v točené podobě – dal jsem si 5 kousků a musím říct jedno – vynikající.

 • Majkl napsal:

  S recenzí absolutně nesouhlasím, pivo zřejmě udělalo od té doby velký pokrok jinak to nechápu. Ploché a nevýrazné není v žádném případě. Naopak se odvažuji trvdit, že Klášter premium patří mezi nejlepší dvanáctky na našem trhu.

  • Majkl napsal:

   Jenom doplním.. trošku škoda té pěny, ta je opravdu nestabilní a rychle mizí.

   • PetrM napsal:

    A mizí u piva ve flašce nebo u čepovaného? Já byl minulý týden v Mnichově Hradišti, večer samozřejmě na jednom a v hopospodě (tuším U Karlových Varů se zove – mimochodem putyka jak vyšitá) – pěna jak smetana, výdrž až do konce. Je pravda, že to je skoro pod komínem, tzn. ideální pro dodávky čerstvého piva. V Brně myslím k mání nikde není – jen 11°.

    • Majkl napsal:

     Mizí u lahvového, točené jsem zatím nepil. Recenze je o lahvové verzi, tak bych to samozřejmě uvedl, kdybych odbočil k točenému.

     • kremák napsal:

      Co se týče pěny, já pivko, v tomto případě nedávno Klášter piju ze třetinky tzv. „turbingera“(soudek), nejdřív sklou pořádně propáchnu ve studené vodě, nechám ho potopený a pak do něj po sklu naleju pivko, pění krásně, pěna drží a kroužkuje, to samé ve třetince od Prazdroje. Někdo sice říká, že by se pivo mělo lít do suché lahve, ale podle mě je to nesmysl, záleží jak na značce, tak na pivu v jaké je kondici. Dřív výčepáci měli plný dřez tekoucí ledové vody(to ještě byla skoro zadarmo-dnes by zkrachovali) s odtokem hadicí,kde ty pulitry pořádně(někdy) vypláchly a jaké bylo pivko dobré. Klášter je výborné marketové pivko, jedno z nejlepších co se v těch „velkoratejnách“ dá sehnat.

  • lada napsal:

   plně souhlasím… klášter chutově porazí jak plzeň na plné čáře, a dokonce i budvar…pokud porovnávám chuť,obsah alkoholu a pitelnost, tak tohle pivo je skvělým kompromisem…

 • Rudla napsal:

  Včera jsem měl možnost ochutnat tento ležák ve své nejlepší kondici, tj. přímo z ležáckého tanku den před filtrací a stočením. Nemusím asi popisovat, že je to úplně jiná liga než běžné lahvové či točené. Bylo krásné vidět, jak toto pivečko kvasí v otevřené spilce. V době mé návštěvy ve fázi vysokých bílých kroužků, takže nádherná podívaná.
  V pivovarské hospodě Skála, která je vybudovaná pod pivovarem v pískovcovém masívu hory, jsem pil další z Klášterských piv. Byla to kvasnicová jedenáctka. Točí zde i piva pivovarů skupiny Lobkowicz.
  Vřele doporučuji jak návštěvu pivovaru, tak i této zcela unikátní skalní pivnice.

 • Jirka napsal:

  dovolím si nesouhlasit s tou plochostí a nevýrazností, naopak bych hodnotil jako velice příjemné a ta příjmená hořkost mi velice lahodí

 • ka-spel napsal:

  Dobré pivo. Dokonce dostupné i v hype Glogusu. Akorát to skladování takovým pivům dává zabrat oproti mrtvým vodičkám.

 • mnicky napsal:

  Prijemne sladove, ale ich 11-ka mi osobne chuti viac 🙂

 • Zazi78 napsal:

  Všechna Klášterská piva se ohromně zlepšila, leta jsem na něj nedal dopustit, pak se moc pokazilo (změna sládka, ředitele atd…) tak jsem ho asi 5 let nepil, ale teď je všechno jinak, podle mě se v případě 11ky a 12ky jedná o jedna z nejlepších piv této stupňovitosti na našem trhu….

 • kamzo napsal:

  Vyborne pivko kupene v Lidli ako flaskovy 8 pack
  som velmi rad za tuto stranku,vela piv som objavil
  vdaka vam a postupne ucim aj v mojom okoli ako
  pit dobre pivo:-)

 • Jan napsal:

  Parádní pivo ve Slovenském Lídlu za super. Krásně chutná jen trochu opadává pěna. Hodnotím 8b

 • riso77 napsal:

  Taak a ako hovoria bratia Cesi: „Dnes sem prozrel“. Konecne som pochopil rozdiel medzi pivom chmelenym aj na aromu a pivom chmelenym na horkost. Najprv som si dal bezlepkoveho Bernarda (len horkost) a potom Klaster (aj aroma) a musim skonstatovat, ze je vyborne. Flaskova verzia zo SK Lidlu. Ta „len horkost“ neznamena zle, rovnako ako „aj aroma“ neznamena len dobre. Obe piva su podla mna za 7,5/10. Samozrejme cena/vykon je jednoznacne v prospech Klastera. A rovnako sa pripajam k appelu na prehodnotenie hlavnej recenzie, napriek tomu, ze ta pena opadava fakt celkom rychlo.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »