Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Dudák Klostermann

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Měděná, čirá.

Pěna

Pěna je tak hustá, že by se směle mohla poměřovat s čerstvou našlehanou smetanou. Nádhera! Dodávat, že pivo krásně kroužkuje a pěna drží až do úplného vypití sklenice, je asi zbytečné.

Myslím, že pěna nefiltrované verze tohoto piva by mohla posloužit jako vstupní médium do sněžného děla…v létě!

Vůně

Sladová a karamelová s lehkou kávovou tečkou.

Chuť, říz

Pivo je středně až velmi plné, sladové, se středně výraznou hořkostí a dlouhým, karamelovým, sušším dojezdem. Snad jen říz by mohl být o maličko silnější, zde je spíše střední až slabý.

Další komentář

Suchý dojezd mě u tohoto piva potěšil jelikož jsem, vzhledem k začátku a středu doušku, předpokládal, že bude konec mírně nasládlý, leč není tomu tak. Díky tomu má pivo dosti vysokou pitelnost i přes svůj plnotučný charakter. Tak pozor, až budete tohoto fešáka někde ochutnávat! 🙂

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů
7,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (34 hlasů, průměrné hodnocení: 8,68 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • poutnik napsal:

  všechna piva ze Strakonic jsou názorným příkladem, že ženy do pivovarského cechu jednoznačně patří a jsou často i jeho ozdobou…..

 • tomino napsal:

  joo,Klosterman mě fakt chutná. Když na něj narazím,tak si ho dám vždycky rád.

 • Mira napsal:

  jdu na Klostermanna v Praze do Hamburgu v Holešovicích, věřím, že bude tradičně studený:-)

 • kremák napsal:

  Zdravím fandy Strakonického Klostermanna, od března bude v prodeji světlá verze tohoto pivka,bude o něco slabší, stupňovitost 12,2 EPM, alkohol 4,9%. Tak také ochutnejte. Hned jak se mi dostane do rukou, tak se taky pochlubím….Pivu zdar, a tomu Strakonickému zvlášť. Kremák

  • PanVrchni napsal:

   Tak doufám, že se trochu polepší, protože od odchodu paní sládkové pozoruji v produkci Dudáka zřetelné snížení (a jen doufám, že ne postupné snižování) kvality a zrovna Klostermann to docela odskákal.

   • kremák napsal:

    Je pravda, že Klostermann se nějak zhoršil, přesněji trochu se mu zploštila chuť. Taky mi moc nejede. Nedávno jsem ochutnal jejich výroční 650tku a ta byla výborná, trochu mi toho Klostermana připomínala, ale byla výraznější. Jinak nevím, zdali je to změnou sládka, já bych už to nechal být,prostě někdo odešel a někdo přišel, to je život. Mě zase připadá, že Strakonický pivo zase teď nemá takové výkyvy, dřív jsem občas narazil na hodně špatný pívo, jindy zase vynikající. Teď si Dudák drží svoji kvalitu, i když možná dřív byl trochu lepší. Já piju především dvanáctku Dudáka a ta mi připadá furt stejná, jde o zvyk. Já jsem na tohle pivo zvyklý a mám ho rád. Klostermann mi nikdy nějak extra nechutnal, nechápu ten dřívější humbuk kolem něj. Pro mě to bylo nevýrazné pivo už dřív, ale to je asi spíš tím, že ulítávám na Porterech a pdobných silných tmavých pivech. V úterý zrovna jedu do Strakonic, tak toho světlého Klostermanna ochutnám a dám vědět.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »