Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Čeští pivaři se postavili za Budvar

V návaznosti na prostest proti změnám v Budvaru vznikla na webu Kampaně za Budvar online petice, kterou může každý, kterému není osud tohoto pivovaru lhostejný, nyní podepsat. Níže vám přinášíme obsah oficiální tiskové zprávy, která se na spuštění petice váže.

PRAHAČeští konzumenti nechtějí přijít o originální budějovické pivo, o jeho chuť. Proto se spojili a pustili do záchranné akce Kampaň za Budvar, která má varovat před pokusem o privatizaci českobudějovického pivovaru.

Devět představiteků českého pivního světa, pivních sdružení a pivní kultury iniciovalo vznik petice, ve které protestují proti jakýmkoliv snahám privatizovat národní podnik Budějovický Budvar či jeho ochranné známky, které jsou pro úspěšnou existenci pivovaru zcela nezbytné. Ve vzduchu podle nich totiž visí reálná hrozba okamžitého dalšího prodeje českého pivovaru (resp. jeho ochranných známek) americkému kolosu Anheuser-Busch. Ten má sice obrovské finanční možnosti, ale produkuje „pivo“, které se s českým poctivým mokem naprosto nedá srovnávat – a český Budvar se s ním léta úspěšně soudí, že svým obchodním názvem Budweiser (Bud) neoprávněně parazituje na jejich značce.

 

„V případě ovládnutí Budějovického Budvaru nadnárodním koncernem se lze oprávněně obávat o další budoucnost tohoto ekonomicky úspěšného pivovaru, stejně jako o osud samotné značky Budvar. Privatizace Budějovického Budvaru by mohla mít neblahý vliv na vývoj sporu o ochrannou známku BUDWEISER mezi Budějovickým Budvarem a pivovarskou společností Anheuser-Busch“, praví se v petici, která je k podepsání na adrese www.kampanzabudvar.cz.

Iniciátoři petice (podle abecedy): Pavel Borowiec (Pivo, Bier & Ale), Tomáš Erlich (Sdružení přátel piva), Jan Grmela (Pivní recenze), Richard Chodora (Pivní.info), Jan Kočka (Svět piva), Marek Kodeda (Pivovary.info), Petr Pinkas (Pivní recenze), Petr Procházka (Beerborec.cz) a František Štrupl (Sdružení přátel piva).

Zachraňme společně pivovar Budvar i jeho ochranné známky v českých rukou

Společným hlasem zabraňme tomu, aby budějovické pivo (a jeho chuť) bylo jen synonymem dávno zašlých časů.

Zachraňme společně pivovar Budvar v českých rukou! Dejme o sobě vědět – napříč širokým spektrem konzumentů, pivních nadšenců i napříč širokou veřejností – aby bylo zřejmé, že český konzument si již nenechá vše líbit. Kroků, kterých jsme byli svědkem za posledních dvacet let v českém pivovarnictví, již máme dost!

Jak podpořit Kampaň za Budvar

Kampaň můžete podpořit připojením svého podpisu do petičního formuláře na webu Kampaně za Budvar.Komentáře

 • Radek Vrážel napsal:

  Zkuste si vypít jednu lahvovou desítku Budvar. Potom si budete přát, aby to pivo vařil kdokoliv jiný, klidně Heineken 🙁

  • gum napsal:

   Desítku jsem pravda neměl…snad nikdy 🙂 ale světlou dvanáctku jsem si schválně nedávno koupil a nemohu říci, že bych byl nějak zásadně nespokojen. Poměrně slušný, čistý, průmyslový ležák.

  • Moro napsal:

   Radku,
   s kvalitou 10ky máš pravdu – často a rád jsem na ní chodil (v místa, kde je dobře ošetřená), ale bohužel – poslední 2 – 3 roky se z ní stalo obyčejné nudné pivo. Odhodlávám se k sepsání její recenze už opravdu dlouho, ale ještě se tak nestalo.
   Pivo řady Pardál neřeším – je to marketingový produkt namířený proti G. 12ka světlá je slušná a tmavá dokonce výborná.
   Myslím, že v celé kauze jde o něco jiného – problém není postaven na tom, zda Budvar prodat / privatizovat či nikoli. Jde o to – neprodat jej Anheuser-Bush. Bez jakékoli nostalgie asi můžeme říci, že kdyby jej opravdu koupili, pak by se v tuzemsku asi nic nestalo a ve světě by šla značka Budweiser do kytek.

   • Radek Vrážel napsal:

    Tak si zkus schválně koupit desítku lahvovou, něco podobného už jsem dlouho nepil 🙁
    Jinak s peticí samozřejmě souhlasím a už jsem ji podepsal.

    • Moro napsal:

     Loňské léto jsem „se věnoval“ pale lagerům a marketovým pivům (recenze vycházejí až teď a ještě chvíli vycházet budou).
     Letošní léto chci věnovat výčepním světlým pivům gigantů = abych byl co nejvíce objektivní, najdu hospody, kde jsou slušně ošetřeny. Uvidíme, i když výsledek se pravděpodobně dá odhadnout.

    • cromagnon napsal:

     Pro mě je hodně tragická i čepovaná desítka, ale tato petice rozhodně smysl má. 🙂

 • MarJar napsal:

  S kvalitou Budvaru spokojený samozřejmě nejsem, ani láhev, ani čep. Ovšem český pivní průmysl bychom si chránit měli, aby zůstal v rukou těch, kteří mu nejvíce rozumí a velmi rádi taky konzumují.

 • M.Heavy napsal:

  Já jsem s kvalitou Budvaru spokojen.10°piva piju minimálně a když už tak piva minipivovaru.Budvar podporuji jako jediný z Europivovarů.12°Budvar mi opravdu chutná a když se dočítám na jejich etiketě,jako jedni z mála u nás píší žatecký hlávkový chmel,je ale otázka?, zda-li je to pravda.Na papír jde napsat cokoliv.A taky nejsem pro aby se tento pivovar privatizoval.Žiji na Moravě kde absolutně vládne Radegast,ale já jeho zastáncem vůbec nejsem.Od té doby co se spojil s Prazdrojem se pivo hodně zhoršilo.Velké pivovary jdou po zisku a kvalita jde stranou,ale je to jen můj názor.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

 • Pavel u Heineken: Nevim, prijde mi, že dřív bylo to…
 • kremák u Ježek 11°: Stupňovitost a procenta alkoholu jsou…
 • kremák u Ježek 11°: Ježeček, jo bylo kdysi pívo...no…
 • Funky u Argus Maestic: Je to tak 14 dní, co se v Lídlech…
 • kremák u Konrad 12°: To že to pivo vyhrálo nějakou soutěž,…
 • kremák u Argus Maestic: Čerstvá lahvová Plzeň? Co to jako…
 • kremák u Argus Maestic: Ve Vysokém Chlumci se vaří pivko…
 • Moro u Pilsner Urquell: Jak nebo čím (byly změněny kvasné…
 • pavel u Pilsner Urquell: Souhlasím, kvasné procesy byly změněny,…
 • lasthunter@beerborec u Zlatý Bažant '73: Najväčším pozitívom tohto piva…
další komentáře »