Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pivo v Británii – Birmingham a Walsall: den druhý

Tento článek je dílem číslo 2 z celkových 3 seriálu Pivo v Británii -- Birmingham a Walsall

Náš redaktor Lukáš se vydal prozkoumat tajemství minipivovarů a pivnic v Birmighamu a Walsallu a také britského pivního festivalu The World’s Biggest Real Ale Festival pořádaného organizací CAMRA. Jeho postřehy bude prezentovat seriál příspěvků Birmingham a Walsall.

Jak jsem psal včera, návštěva pivovarů v Birminghamu nevyšla a o ten ve Walsallu jsem se nakonec ani nepokoušel. Nachází se dost daleko od našeho dočasného útočiště a je v industriální zóně, tzn. že se na 99% jedná o pivovar bez hospody. Perex tedy nemluví zcela pravdu. Ovšem v Birminghamu i Walsallu je tolik zajímavých ochutnávkových hospod, že mě ty pivovary ani nemrzí.

Před tím než jsem včera zmoknul jsme stihli navštívit Black Country Arms (Walsall) a pak Wellington (Birmingham), což jsou dvě hospody, které u mě soutěží o titul „nejlepší navštívená pivnice“. Poté následoval již známý a neúspěšný výlet za pivovary. Promočený na kost jsem se vrátil do centra a zapadl do The Briar Rose na pozdní oběd. Steak & Kidney pudding byl o poznání lepší a zajímavější jídlo než páteční hamburger. Po jídle jsem se opět přesunul do Wellingtonu, kde se mezi tím objevily nějaké novinky na čepu. S pomocí Birmingham CAMRA Guide to 107 Real Ale Pubs jsem objevil Post Office Vaults, který se nachází nedaleko. Tam jsem ochutnal další z řady piv typu Mild, které mě velmi zajímají, protože v Česku se nedají sehnat. Také tam nabízeli archivní Kriek z Cantillonu za bratru 18 liber. Nezdrželi jsme se dlouho a přesunuli se do další ze sítě hospod Wetherspoon, kde probíhal dříve zmiňovaný CAMRA festival. Nejdříve do tzv. „Knihovny“ a poté do Paradise Forum, kde jsme kromě jiného ochutnali norský Nøgne Ø Bitter (4,5%) a Vasileostrovsky Imperial Russian Stout (6,5%) z Ruska. Po návratu do Walsallu jsme se ještě stavili na chvíli do Black Country Arms (BCA), seznámili se s majitelem a koupili první lahváč. Pak už jen následoval obligátní kebab na dobrou noc a návrat dom.

Procházení seriálem<< Pivo v Británii — Birmingham a Walsall: den prvníPivo v Británii — Birmingham a Walsall: den třetí >>


Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »