Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pivo v Británii — Birmingham a Walsall: den první

Tento článek je dílem číslo 1 z celkových 3 seriálu Pivo v Británii -- Birmingham a Walsall

Náš redaktor Lukáš se vydal prozkoumat tajemství minipivovarů a pivnic v Birmighamu a Walsallu a také britského pivního festivalu The World’s Biggest Real Ale Festival pořádaného organizací CAMRA. Jeho postřehy bude prezentovat seriál příspěvků Birmingham a Walsall.

Uff, to byl dneska den. Návštěva pivovárku Urban Ales už podle internetu nevypadal reálně, ale na Two Towers Brewery jsem celkem spoléhal. Na dané adrese jsem ho nenašel a jelikož v tu dobu se již řádně rozpršelo, nebyla cesta zpátky do centra zrovna příjemná. Navíc třetí pivovar je opravdu z ruky. Vypadá to tedy, že se budu muset spokojit pouze s hospodami. Vrátil jsem se tedy do The Briar Rose, ale to bych trochu předbíhal.

The Wellington (Birmingham): jedna z nejlepších hospod

Včera v tři hodiny místního času (u nás v tu dobu byly už čtyři) jsme přistáli na birminghamským letišti, svezli jsme se lanovkou na vlak a vyrazili na New Street Station. Kousek od této stanice se nachází The Briar Rose, součást řetězce hospoda Wetherspoon. Totu knajpu míjíme a zastavujeme se až v The Wellington Specialist Ale Pub, kde mají 16 píp, které jsou obsazené pouze ejly. Jde o příjemnou anglickou hospůdku, na podlaze koberce, objednávání na baru a už v podvečer plno. Navíc v době naší návštěvy se poměrně často měnila nabídka, takže jsme měli stále co ochutnávat.

The Wellington (Birmingham): pivní nabídka

Do The Briar Rose jsem se podíval o pár hodin později. Ve Wellingtonu nevaří, tak jsem se tam stavil na hamburger. Nebyl moc dobrý, ale aspoň jsem okusil první piva z The World’s Biggest Real Ale Festival. V rámci toho to festivalu jsme ještě navštívili The Imperial (opět Wetherspoon) ve Walsall, ale to už bylo jen na chvilku…

Procházení seriálemPivo v Británii – Birmingham a Walsall: den druhý >>


Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »