Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Podkováň 12°

Údaje o pivu

 • Název piva: Podkováň 12°
 • Pivovar: Podkováň s.r.o.
 • Země, město: Česká republika, Dolní Cetno
 • Styl: český světlý ležák
 • Alkohol: neuveden
 • Forma: točené 0,5 l — U PrOUTNÍKA, Brno
 • Stupňovitost: 12°

Hodnocení

Barva

Medově zlatá, lehce kalná

Pěna

Hustá a krémová

Vůně

Převážně kvasnicová

Chuť, říz

Tělo středně plné, převážně kvasnicové, říz a hořkost střední, se sladkým sladovým dozníváním. Na začátku je pivo bohužel lehce plechové.

Další komentář

Nebýt lehké plechovosti, je to poměrně dobré pivo, které však ničím nevyčnívá, nezaujme, na druhou stranu ničím nezklame. Možná by bylo záhodno ubrat na kvasnicovosti, ta vystupuje v pivu velmi dominantně.

Fotografie

Podkováň 12°

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (19 hlasů, průměrné hodnocení: 7,42 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • pepe napsal:

  A bodíky nebudou?

  • gum napsal:

   Vyřídím Pinkanovi, zřejmě mu pivo tak chutnalo, že ho zapomněl ohodnotit. Tak aby si někde ze svých zápisků vyhrabal čísla.

 • kremák napsal:

  Toto pivo jsem si koupil v PETce párkrát v Bille. Jelikož jsem Podkováně dlouho nepil, naposledy někdy v roce 1992 tak jsem se na něj docela těšil. Dříve to bylo poměrně dobré pivo, chutnal mi především Kovar 12%, na tomto pivu jsem de-facto vyrůstal. Bohužel jsem byl velmi zklamán. Sice se jednalo o PETku, ale tak špatné pivo jsem již dlouho nepil. Po nalití do třetinky pivo téměř bez pěny, chutnalo to jak nějaký kapáč. NA patře zůstávala taková typická pachuť, ocásek. Dla jsem tomuto piv párkrát šanci, myslel jsem si, že to bude spíše špatné zacházení,avšak žádná změna.Bohužel. Zkusím ještě točenou podobu, ale toto pivo t PETky je velmi slabé. ZA mě tak max 4 body a to jenom díky tomu, že jsem se po něm nepo….. Když bych to srovnal např. ve stejném obchodě koupenou Novou Pakou, tak Podkováň jasně prohrává.

  • Martin napsal:

   Já si na točené Podkováni vždy pochutnám. Dle mého názoru jedno z nejlepších piv.

   • kremák napsal:

    TAk na to, že pivovar se pohybuje mezi hranicí mezi minipivovary a menšími pivovary (12.000hl-rok 2015), tak jejich pivo je tedy velká bída. Když srovnám podobně velké pivovary dle výstavu, jako je Podkováň ( Březnice, Kout na Šumavě, Únětice, Cvikov…..), tak podkováň je jasný outsider. ONo taky se nelze divit, jejich pivo je pasterovné, stačené do pet lahví, které se válí v regálech mezi Braníky a Staroprameny,. Suroviny také nejsou tím, čím by tohle pivo vynikalo, použitím chmelového extraktu na takhle malý pivovar je totální úlet. Tudíž s Vámi nesouhlasím, že je to jedno z nejlepších piv, spíš jste toho moc neochutnal a srovnáváte toto pivo s všude dostupným mainstreamem .

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »