Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Mamut Mastodont 15°

Údaje o pivu

 • Název piva: Mastodont 15° jantarové
 • Pivovar: Pivovar Mamut
 • Země, město: Česko, Mikulov
 • Styl: polotmavý speciál českého typu / dunkel bock
 • Alkohol: neuveden
 • Forma: točené 0,5 l — U PrOUTNÍKA
 • Stupňovitost: 15°

Hodnocení

Barva

Barva měděná, zakalená.

Pěna

Hustá, stabilní, pivo ve sklenici pěkně kroužkuje.

Vůně

Výrazně sladově nasládlá a co je zajímavější, tak výrazně ovocná — nejlépe tuto vůni vystihnout jako jahodovou dřeň nebo domácí jahodovou marmeládu. Sice bychom asi v ležáku tyto ovocné tóny nečekali a zřejmě ani dle stylových pravidel chtít neměli, leč zde působí osvěžujícím a zajímavým dojmem, nepřipadá mi tedy vhodné je kritizovat jen proto, že není zvykem je v ležácích českého typu vídat.

Chuť, říz

Chuť je plná, sladová s výrazně čokoládovo-kávovým začátkem, příjemně chmeleným tělem a dlouhým sladovým, lehce nakyslým, dojezdem. Vídeňský a karamelový slad lze snadno rozpoznat poznat i bez popisu složení z pivovaru.

Další komentář

Sušší, dobře pitelné (na patnáctku snad až trochu nebezpečně) a velmi pěkně vyvážené pivo. Říz střední až silný, podporuje pitelnost.

Po prvním seznámením s mikulovským pivem nám zřejmě nezbyde než se do pivovaru vypravit osobně protože mám tušení, že to bude stát za to :-)

recenze pinkano: recenzi jsme napsali po vzájemně shodě s Honzou dohromady, takže jen doplním, že mi tento kousek opravdu chutnal, byl hodně sladký a sladový. Nebylo vůbec poznat, že jde o 15ku, což může být samozřejmě zrádné. Osobně bych uvítal výraznější chmelové aroma a chuť. Jahodová chuť mě poněkud zaskočila, ale kupodivu šla poměrně dobře dohromady se zbytekm těla. Mikulovskému minipivovárku můžeme držet palce a těšit se na další kousky.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (10 hlasů, průměrné hodnocení: 8,30 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Kuba napsal:

  Prodloužený víkend mi přichystal nemilé pivní zážitky: třetinka 10°Starobrna v ZOO – NEPITENÉ (fakt nechápu!), dvakrát lahváč Radegast Premium na návštěvě (pitelné jen s velkým sebezapřením) a nakonec dvě plechovky Bráníka na výlet pod rozpáleným sluncem (vypij nebo umři!).
  _
  A protože to bylo v Mikulově, poptal jsem se místních, kde bych mohl ulovit Mamuta. Poslali mě do Café Compromise na ulici PíÁristů :), kde mají na čepu standardně desítku. Aktuálně měli i 11° polotmavou a slečna za barem byla tak milá, že mi sehnala PETflašu a tři kousky mi načepovala (řídil jsem). Teď chutnám a je to kousek, na který se musí trochu zvykat – opravdu hodně suché, nicméně je to po těch výše zmíněných produktech pivního typu (fakt výborný výraz, s dovolením si půjčuji ;)), konečně pivo s gulama!

  • cromagnon napsal:

   Před pár týdny jsem se objednal do Mamuta na krátkou exkurzi a nákup PETek, tak jsem tam koštoval tu polotmavou 11° přímo z tanku a docela mě to zaujalo, bylo to kávovější a sušší, jakoby ‚stoutové‘. Ač se v těchto chutích přímo nevyžívám, tak mě to mile překvapilo. V Compromise jsem měl také 10° a ta mi moc nejela, tu jsem si dovezl i v PETce a ani z ní mi příliš nechutnala. Dovezl jsem si ještě Mastodonta 15° a ohodnotil bych ho tedy níže, stejně jako když jsem jej měl před několika měsíci v brněnském Netopýrovi. Takové chuťově neharmonické s kovovým ocasem. Nebylo to vyloženě zlé, ale trošku zklamán jsem byl.
   Jinak tedy Mamutovi držím palce, dva páni sládkové, s kterými jsem hovořil a jeden se mě i ujmul na místě, ač jsem ho zdržoval od práce na vinohradu, jsou velmi sympatičtí, ochotní i sebekritičtí a pivovar určitě čeká rozvoj a světlé zítřky. :-)

 • Hladinka1 napsal:

  Z recencí v podstatě souhlasím, až na tu „sladkost“.
  Chuť byla velmi sladová, ne cukrová. Pivovar Mikulov při výrobě přidaný cukr nepužívá!
  Pil jsem ho někdy únoru v Clubu osamělých srdcí a musím říct, že Mastodont byl po všech stránkách vynikající!

  • Moro napsal:

   Cukrová chuť není způsobena jen sacharózou (cukrem řepným) – při rmutování piva se štěpí složité cukry na jednodušší a pokud sládek např. používá kvasinky, které pivo hluboce neprokvašují, pak pivo je sladově sladké. Recenzent to popsal jako cukrové.

Napsat komentář


Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »