Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Greene King Strong Suffolk Vintage Ale

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

tmavě rudá, téměř jak červené víno, čirá

Pěna

větší bublinky, rychle mizí

Vůně

voní jak portské víno, krásné tóny šťavnatého dřeva, červených hroznů a rozinek, velmi lehce i pražený slad

Chuť, říz

sladký karamel s červenými hrozny, nevinně obklopen šťavnatým dřevem (dub s nápovědou z lahve) a lehce opraženým sladem. V dálce se dá ještě vycítit chuť višní. Střední až slabší tělo s nižší hořkostí a kupodivu prázdnější a nevýrazný konec, což u tohoto piva ale zřejmě není na škodu.

Další komentář

nemohu si pomoci, ale je to takové „pivní portské“ nebo „pivní červené víno“, shoda vůní a chutě je naprosto evidentní, snad jen ta lehce prouzená vůně a chuť se odlišuje a ne tak výrazné tóny hroznů jak u vína nebo portského. Rozhodně něco, co člověk jen tak neochutná. Určitě se hodí na sychravé podzimní večery nebo zimní a rozhodně by se hodilo k němu zakusovat klidně i ostřejší, zrající nebo kořeněné sýry.
Toto pivo je mimo jiné unikátní tím, že jsou v něm smíchány dva druhy Ale – jeden Old 5X, který je vařen na jeho maximum (12 % alkoholu) a ponechán v dubovém sudu po dobu nejméně dvou let a BPA, který je tmavé barvy, čerstvě uvařený a vmíchaný do celkového díla těsně před stáčením.

Komentář Honzy Grmely: Souhlasím s kolegou v popisu i hodnocení, vůně je výrazně sladová s lehkým karamelem, příbuznost k červenému vínu je zřejmá. U mého kousku byl říz poměrně silný, dobře vyvážený k tělu piva. Chmelová hořkost není výrazná. Alkohol po napití lehce hřeje na patře i přes poměrně nízký obsah v pivu. Konec doušku je dle mého sladový se zřejmým barriquem známým z některých červených vín. Ležením v dubových sudech získávají barriquová vína vanilkovou a tříslovinovou složku chuti, podobě je tomu i u tohoto mimořádně zajímavého piva.

Fotografie

Strong Suffolk Vintage Ale

Strong Suffolk Vintage Ale

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů
7,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (zatím žádná hodnocení)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , ,Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »