Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Vyškov Jubiler Amber IPA

Údaje o pivu

 • Název piva: Jubiler Amber IPA
 • Pivovar: Pivovar Vyškov (nájemce CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY a.s.)
 • Země, město: Česká republika, Vyškov
 • Styl: American India Pale Ale
 • Alkohol: 6 %
 • Forma: lahvové 0,355 l; trvanlivost ještě skoro rok
 • Stupňovitost: 14,2°

Hodnocení

Barva

Spíše než jantarová je barva světle měděná.

Pěna

Pěna se tvoří nižší, ale poměrně dobře drží.

Vůně

Sladce sladová, až do ovocna. V pozadí lze objevit lehčí chmelové tóny upozorňující, že pivo bude spíše chmelově hořké.

Chuť, říz

Pivo by šlo jednoduše popsat souslovím „hořko-sladké“. V chuti se již více prosazuje hořkost, sladová složka ustupuje do pozadí. Kombinace sladové složky s hořkou upomínají na žlutý bon par. Jubiler má středně plné tělo a střední říz. V doznívání se sladová sladkost pomalu ztrácí a zůstává až lehce svíravá hořkost.

Další komentář

Ve Vyškově se zase o kousek více přiblížili americkému předobrazu a uvařili slušně pitelné pivo. Bohužel však i jejich druhá IPA (srovnejte s první Jubiler IPA) postrádá typickou ovocitou chuť a vůni amerického chmele. Amber IPA je sice 5x chmelená a k aromatickému Cascadu přibyl hořký Chinook, přesto si budeme muset na echt AIPu z průmyslového pivovaru u nás počkat. Přes výše napsané, doporučuji Jublier Amber IPA ochutnat.

Fotografie

Jubiler Amber IPA

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (17 hlasů, průměrné hodnocení: 7,24 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • pan Nohava napsal:

  Tak zase nemůžou pivně nevzdělané ovčany hnedle vyděsit nějakou „raketou“ (Matuškové prominou) 😉

 • Tomino napsal:

  Pro mě po prvním pokusu spíše zklamání.Přijde mi,že těch 7.sladů se tam zbytečně pere a pokud by mi někdo neřekl,že pivo je chmeleno za studena,tak bych to snad ani příliš nepoznal.První verze mi přišla taková „ležákovejší“ nicméně pro mě osobně pitelnější.Snad se příště zadaří více…

 • Pivní Filosof napsal:

  Není špatné, ale IPA 1.0 mě chutnala mnohem víc. Tahle „vypadala“ spiš jako nějaké Bitter či Burton. Klidně bych se dal jěště jedno…

  • Moro napsal:

   Ver. 1.0 jsem pil pouze v lahvové podobě a ver. 2.0 jen čepovanou. Dvojka byla sušší, vyváženější a nebýt onoho bon-parového nádechu (byl opravdu markantní) rozhodně by měla na víc bodů. Pro mě je druhá verze lepší a jak píše Elf v recenzi – je krokem kupředu.

 • Poutník napsal:

  Ver.1.0 mám ještě jednu schovanou doma, schválně jsem si jednu láhev vyšetřil pro její pozdější porovnání s ver.2.0, kterou v naší pivotéce zatím marně vyhlížím

 • Honza Pivni rozmanitost napsal:

  Jenze ty hektaky uvareneho piva musi prodat oni. Jako vstupni ukazka stylu dobry. Uz se moc tesim, az u nas bude doba, kdy bude platit vyse napsane 🙂

  • Moro napsal:

   Souhlas! V průmyslovém pivovarnictví je to krok kupředu a chvályhodný počin. Myslím, že nikdo nemohl očekávat, že hned první či druhá várka budou perfektní. Jsem rád, že se vyškovští vydali právě touto cestou a upřímně jim fandím.

   • Tomino napsal:

    To si svojí reakcí nedovoluji zpochybňovat.Samozřejmě,že jsem rád,že se vůbec do něčeho takového průmyslový pivovar odvážil pustit.Nicméně holt při druhé várce sem čekal asi něco více,což se podle mě až tak nekoná.

 • PIvo napsal:

  Mně docela vyhovovala, akorát jsem asi jedinej, kdo z toho cítil něco jako plíseň vždy těsně před napitím a to jsem pivo pil ve 3 různých hospodách v různé dny. Mmch pořádnou AIPA české produkce jsem ještě nepil. 😉

  • pinkano napsal:

   A jaké další jsi pil? Je to však pravda, že u nás ejly nejsou na takové úrovni jako v zahraničí. Taky se u nás pije v 90 % případů jen a jen ležák.

  • Tomino napsal:

   já v ní taky před napitím cítím něco co mě právě taky nepříliš libě voní,ale jelikož nejsem profesionální degustátor,tak to asi neumím dost dobře popsat.Pokud bych se o to pokusil,tak bych to asi nejlíp přirovnal k připáleným povidlům či spálené topince.Osobně si myslím že to pochází z některého z těch 7.sladů,který mi tam prostě neladí.

 • PIvo napsal:

  Co si tak v poslední době vzpomenu tak Kocour, Matuška, Strahov a Vyškov, možná i něco dalšího, ale to mě asi zaujalo tak málo, že si to ani nepamatuju.

  • pan Nohava napsal:

   Zlatých Raket jsem vypil včera hnedle 6 🙂 (plus Třebonice a Strahov) a rozhodně nezklamala. Ale největší masakr od Matušky byla onehdá ta Turbo Zlatá raketa, to si člověk případal, že ho chmelový šišky škrábou po patře… škoda přeškoda, že jen jednou, jedinkrát… 🙁

   • PIvo napsal:

    Tak Zlatá raketa mi moc nejela, poslendí várka navíc prý nebyla úplně nejlepší. Ze Staňkova rukodělného pivovárku jsem měl před asi půl rokem Dýměj, nedávno neskutečně vynikající 14ku ležák, pak nějaké ejly, ale Sniper IPA bohužel ne. Nicméně podle charakteru všech tří ejlů, co jsem měl, bych řekl, že jeho IPA bude spíš původní anglický civilní styl než americká zběsilost typu GD Titan, PB Mongo apod.

 • Vláďa napsal:

  Jakkoli vyškovským fandím, po ochutnání sudové verze musím konstatovat těžké zklamání. Oproti původní světlé verzi propad. Studené chmelení není absolutně poznat a sladový základ je divný.

 • Kuba napsal:

  Jakkoliv jsem v ejlech naprostý začátečník, dnešní lahvová verze neměla imho žádné senzorické vady a v podstatě naplnila má očekávání. Dobré to bylo!

 • Petr REZIDENT napsal:

  Zkoušel jsem Jubilera jen v lahvi a jsem přesvědčený, že bude procházet vývojem s tím, jak si lidi budou zvykat. Byl velmi ležákový, aby nikoho neurazil a nalákal ale přitom neodradil běžného pijáka. Zjevně to je vařené jako spotřební pivo. Spíš je to PA než IPA, ale i v Anglii lze pít 12°P pivo bez výrazu prodávané jako IPA. Takže vlastně, proč ne?… 🙂 Je dobré, že se někdo snaží.

  • Moro napsal:

   No, procházet vývojem … Dle sdělení vyškovských by se mělo jednat vždy jen o jednu unikátní várku a konec. Jsou to piva sloužící hlavně pro podporu prodeje a jakéhosi vylepšení pověsti pivovaru.

 • soptík napsal:

  Měl jsem možnost ochutnat jak láhvovou tak sudovou verzi a to hnedle za sebou. Musím říct, že se mi to jevilo jako dvě různá piva. V láhvové verzi jakási mně neznámá chuť. Sudová verze podstatně pitelnější. V každém případě dobrej počin od vyškovského pivovaru!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »