Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Žumberk 11° světlý ležák

Údaje o pivu

  • Název piva: Žumberk 11° světlý ležák
  • Pivovar: Pivovar Žumberk
  • Země, město: Česká republika, Žumberk
  • Styl: svetlý ležiak
  • Alkohol: 4,6 %
  • Forma: lahvové 1,5 l; trvanlivost ešte 2 týždne
  • Stupňovitost: 11°

Hodnocení

Barva

medová, s jemným kvasničným zákalom

Pěna

hustá, biela, držala a pekne krúžkovala

Vůně

výrazná sladovitá, jemné stopy vanilky a sladkosti

Chuť, říz

Říz bol stredný a plnosť piva bola stredná až vyššia. Nástup chuti je príjemne horký, vzápätí je vystriedaný sladovitou plnosťou tak, že máte dojem plných úst. Následne sa opäť dostaví príjemné horké doznievanie, ktoré sa stupňovalo. V chuti je možné cítiť zemité tóny, trocha ovocie vo forme banánov a jemnú trpkastosť.

Další komentář

Tento pivovárek patrí do vcelku veľkej vlny tých, ktoré vznikli v priebehu minulého roka (2011). Sídli v malej juhočeskej dedinke Žumberk neďaleko Trhových Svinů. V ponuke je štandardne svetlá 11-tka a polotmavá 13-tka. Mnou ochutnané pivo by som označil ako lepší priemer – je to vcelku dobre piteľné pivo, pri ktorom by som v pohode vedel stráviť aj celý večer, ale na zadok z neho rozhodne nepadnem. Objavujú sa v ňom drobné chuťové vady, ktoré však celkovém dojmu zásadne neubližujú. V každom prípade si myslím, že je potreba pivovárku dať čas vyladiť svoje pivo a potom sa pokúsim ho zhodnotiť opätovne. Za ochutnanie to však na každý pád stojí.

Gum (1L PET; 5 dní do konce trvanlivosti): Barva zlatá, kalná. Pěna je tvořená většími bublinkami a ve sklenici příliš nedrží. Pivo navíc po otevření přepěnilo. Vůně je lehoulince sladová, nepříliš výrazná. Tělo je středně až méně plné, výrazně hořké — hořkost dlouze doznívá. Říz střední, stejně tak pitelnost. Podobně jako Libor, i já jsem objevil jak v chuti, tak ve vůni nežádoucí ovocné tóny (banán, vanilka). Mírně nadprůměrné minipivovarské pivo, za mě 5,5/10.

Fotografie

Žumberk 11° svetlé

Žumberk 11° svetlé

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (10 hlasů, průměrné hodnocení: 6,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

  • Dwarf napsal:

    byl jsem v Žumberku na exkurzi v únoru a teď 5 dní na cyklodovolené přímo v penzionu Marie, kde točej momentálně sv. 11 a borůvkovou 11 (tu jsem nechutnal)… pivo je velmi pitelné a celý večer se při něm sedět rozhodně dá… není to žádná exkluzivita, ale je moc dobře, že v tomto kraji něco takového vzniklo 🙂 za mě 7/10

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »