Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Rychnovský Zilvar

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlato hnědá, pivo lehounce zakalené

Pěna

bílá, hustá, jemná, stabilní s malými bublinkami

Vůně

lahodná sladová a chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí je v hezkém spojení sladu a chmele. Slad se projevuje příjemnou nasládlostí, chmel ostřejšími tóny hořkosti. Sladové tělo piva je překvapivě dosti plné. Zatímco slad má v chuti krátkého trvání, chmelovost je jedním slovem úžasná, řekl bych, že mění intenzitu (jako by odeznívala a opět nabrala na síle). Říz piva mírně vyšší. Pitelnost výtečná. Na dně láhve tenká vrstvička kvasnic, které jsou vnímatelné i v chuti piva.

Další komentář

Mohu odpovědně napsat, že tak kvalitně udělanou desítku jsem již dlouho nepil – opravdu jsem pivem doslova okouzlen. Proto jsem se vůbec nedivil, když mi po vložení údajů do „recenzentské kalkulačky“ vyšlo tak vysoké hodnocení.

Když jsem si pořádně prohlédl litrovou láhev, ve které jsem pivo zakoupil, došlo mi, že byla určena pro něco jiného, než pivo (má závit) – šikovná improvizace. 🙂

Fotografie

Rychnovský Zilvar 10°

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů
8 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (9 hlasů, průměrné hodnocení: 9,56 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Vladislav napsal:

  Jako rychnovák jsem rád že pivo chutná,pivovaru pomalu ale jistě stoupá výstav a já jsem přešel na toto pivo a další naše rychnovské produkty hned od začátku pivovaru a nelituji!

 • Jonáš Vecko napsal:

  Hlavně, naproti pivovarské hospody, která se nachází v areálu pivovaru, je ještě jedna konkurenční hospůdka, daleko obyčejnější a levnější, jejich sortiment dobrušského Rampuše je pro mě daleko lákavější lahodou….

  • Kuba napsal:

   Tak Rampušák je těžká konkurence, to se musí nechat…
   _
   Úplně chápu Morovo nadšení z dobře udělané desítky, podobné jsem nedávno prožil u té uherskobrodské. Kolem RnK bych měl za pár týdnů projíždět, tak třeba natrefím. On je to tam dál vůbec úrodný kraj…

 • Filip napsal:

  Pravidelně si ji kupuji, jen cena 59,- za litr desiny není úplně košér, ale je jasný, že i pivotéka musí z něčeho žít. Fajnová desítka, živá a vyvážená. (kupuji v Jičíně)

 • Jirka2 napsal:

  Dobré pivko.Nechal jsem několik dní ustát a pak teprve otevře.Čistá chmelová chuť i vůně.Nepřesycené,krásně klouže do žaludku.Po vypití jednoho dostaneš chuť na další.Tak má chutnat pivo.

 • martina napsal:

  Ochutnala jsem v Janskych lázních,chuť byla skvělá,ale myslím že by se mi v půllitru nemělo vařit 🙁

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »