Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Stein svetlé konzumné pivo

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

svetlejšia žltá, číra

Pěna

doslova tragická, veľké bublinky, ktoré prakticky okamžite zmizli

Vůně

ostrá chmelová, taktiež trávová, pôsobila drsne

Chuť, říz

říz bol stredný, plnosť nižšia. Chuťovo je toto pivo prázdne, riedke a vodové. Horkosť je badateľná na začiatku a pôsobí až uľpievajúco, potom sa stráca. V chuti je tiež jemne sladkasté. Pivo pôsobí nevyrovnane a prázdno.

Další komentář

Toto pivo patrí do portfólia vyhnianskeho pivovaru, ktorý prebral výrobu po zatvorenom bratislavskom Steine. Ako som sa dozvedel priamo v pivovare, pivá patriace do skupiny konzumných (t.z. pod 10° EPM) sa vyrábajú metódou HGB zo svetlej 10-tky. Po pravde ani neviem, prečo sa toto pivo v súčasnosti vyrába, pretože Pivovar Steiger má v súčasnosti v portfóliu dve 9-tky – Kachelmann a Stein. Celkovo je toto pivo hlavne svojou cenou zamerané na inú klientelu. Človeka, ktorý od piva niečo očakáva, v žiadnom prípade neosloví.

Fotografie

Stein svetlé konzumné pivo

Stein svetlé konzumné pivo

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (6 hlasů, průměrné hodnocení: 2,83 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Vláďa napsal:

  Sorry, ale jak může mít při takovémto slovním hodnocení 4 body?

 • PIvo napsal:

  4 bodíky za skvělou barvu.

 • Stichon napsal:

  Taky nechapu vase hvezdicky.. Jako kvuli barve dostane pivo 4 hvezdy??? A co, ze ma hezkou barvu, kdyz se neda pit! To je jako by hnusnej steak dostal 4 hvezdy, protoze byl z hezky kravy. To uz rovnou muzete zahrnout do hodnoceni, jak se vam libi obal.. Meli byste snad hodnotit chut a vuni piva, tyhle 2 kategorie preci musi byt nadrazene barve atd..

  • Moro napsal:

   Libor určitě odpoví sám, proč pivu dal 4/10 – já Stein pil kdysi dávno a dle mých poznámek – plytké, nevýrazné, leč ne odpudivé. V nouzi bych jej pil, ale jen v případě velké žízně = určitě bych jej nevyhledával ani u něj nedokázal prosedět večer. 3/10 to je už hodně špatné pivo, což Stein není.

   • Vláďa napsal:

    4/10 je vlastně dolní průměr. To Stein rozhodně není. Podle popisu odpovídá na 2 nejvýše 3/10. Nejen z této recenze je patrné, že zdejší posuzovací stupnice má trhliny. Myslím si, že by bylo možná lepší to přiznat a napravit, než přinášet stále šroubovanější argumenty, že je to tak vlastně správně.

    • Moro napsal:

     Stále šroubovanější argumenty? To mě Vláďo vcelku pobavilo.
     Nechci tvrdit, že je naše stupnice dokonalá, ale pokud je 5/10 průměrné pivo (většina našich nudných značek gigantů), pak i hranice mojí pitelnosti je 4/10 – v tom jsme zajedno.
     Případné obhájení tohoto hodnocení však opravdu nechávám na Liborovi, protože se k tomuto vzorku nedostanu.

     • cromagnon napsal:

      Ono se v těch bodových shrnutích lze někdy opravdu dost těžko orientovat. Např. u recenze piva Tsing Tao (cz3ko) jsem po pročítání očekával tak 4-5/10, protože jediné, co bylo pivu zcela vytknuto byla barva, tedy výrazně subjektivní složka (i když to pivo vypadá opravdu odporně. 🙂 ). Neříkám, že si to pivo hodnocení nezaslouží, ale textová část s hvězdičkami občas prostě nesedí, myslím. 😉

 • velbloud napsal:

  Souhlasím s recenzí a chci se zeptat Libora, pokud ví, jestli je nějaký rozdíl v receptuře těch 9°, dělají dokonce tři (krom zmíněného Kachelmanna ještě Grošák). Právě Grošáka jsem nedávno měl a dík žízni jsem jej vypil na 3x a zdálo se mi o něco lepší než toto. Stein konzumné též 4/10.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »