Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Gustav ležák

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá s jemnými bublinkami, trhala se na cáry

Vůně

slad spojený s chmelem

Chuť, říz

Nástup chutí sladový, sladovost je poměrně příjemná, sladové tělo piva je jen středně plné. Sladovost má v pivu dlouhého trvání, je následována chmelovou hořkostí, která je zpočátku plochá, pak ostřejší a ulpívá. Ulpívání začíná být po chvíli nepříjemné. Říz piva vyšší – resp. až zbytečně vysoký – pivo poměrně nadýmalo. Pitelnost pro běžného konzumenta zřejmě dobrá, já si však moc nepochutnal. Ve složení nalezneme upravený chmel, chmelový extrakt, cukr a E300.

Další komentář

Dle informací, které jsem dostal k dispozici, je pivo Gustav (název je odvozen od jména švédského krále) exportní záležitostí a mělo by být určeno pro litevský trh. Ochutnávku pořádala Pivotéka Pod ořechem.

Rád bych, aby jste tuto recenzi brali jen jako zajímavost a pro zpestření. O pivu se nenechají dohledat prakticky žádné informace a jediným vodítkem mi byl papírový štítek na ochranném plastovém víčku sudu. Pivo Gustav se na tuzemský trh asi jen stěží dostane a účel recenze? Příznivci novopackého mohou Gustava srovnat s tuzemským ležákem téhož pivovaru.

Fotografie

Gustav ležák

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (6 hlasů, průměrné hodnocení: 5,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • umbob napsal:

  Včera ochutnáno točené v Brně Na 12°. Pěna po celou dobu pití kompaktní,krásně kroužkovala. Pivo bylo oproti Kumburákovi(ochutnán před Gustavem) sladší a tu zmiňovanou ulpívací hořkost jsem nezaznamenal.Což ale neznamená, že tam nebyla:) Rozhodně mi to ale chutnalo

  • Moro napsal:

   Jsem rád, že ses ke GUSTAVovi dostal Marku. Vidím, že jsi mu dal 7/10 = moc Ti chutnal. Napíšeš mi sem i svoje „srovnání“ s Kumburákem?

   Děkuji.

   • umbob napsal:

    Dal bych 6.5, kdyby mi to systém umožnil.Takto jsem musel zaokrouhlovat nahoru:-)
    Jinak Kumburák nebyl včera v ideální kondici, něco mi v něm trochu smrdělo(že by onen pověstný kanál pana Kamlára? ;-), takže srovnání by nebylo objektivní. Patrný rozdíl byl ale právě v oné vyšší sladkosti u Gustava. Kumburáka příště zhodnotím přímo pod jeho recenzí.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »