Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Rohozec Skalák 11°

Údaje o pivu

 • Název piva: Skalák
 • Pivovar: Pivovar Rohozec
 • Země, město: Česká republika, Turnov
 • Styl: světlý ležák českého typu
 • Alkohol: 5,0 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 8 měsíců
 • Stupňovitost: 11°

Hodnocení

Barva

krystalicky čirá, zlatá

Pěna

větší bublinky, krusta poměrně drží

Vůně

svěží sladší sladová vůně s jemnými tóny chmele

Chuť, říz

Slabší sladové tělo, lehce nakyslé. Slibný potenciál bohužel přebila cizí plechová chuť. Nahořklý konec.

Další komentář

Byl jsem poměrně v očekávání dobrého piva, mimo jiné také na základě předchozí zkušenosti s Rohozeckou 12kou. Bohužel plechová cizí chuť překazí jakékoliv jiné příjemné chutě. Pokud bych se snažil plechovou chuť odmyslet, dostal bych slabší tělo s průměrným řízem a nahořklým dojezdem. Snad se mi dostane někdy v budoucnosti lepšího vzorku od tohoto slibného pivovaru. Bohužel je kromě izoextraktu v pivu obsažen i antioxidant kyselina askorbová.

Hodnocení Moro: Pil jsem toto pivo s půlročním odstupem od kolegy pinkana. Již po nalití piva bylo ve vůni něco špatné a chuťové smysly to jen potvrdily. Nepříjemná a vtíravá kovová pachuť mi pokazila celý dojem z piva a (ač to často nedělám – spíše velmi vzácně) pivo bylo vylito do kuchyňského dřezu. Za mě bohužel jen 3,5/10.

Fotografie

Rohozec Skalák 11°

Rohozec Skalák 11°

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (25 hlasů, průměrné hodnocení: 6,84 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Moro napsal:

  I v tomto případě jsem přesvědčen, že se jedná o chybný vzorek, který mohl být nevhodně skladován, popř. by to mohl být chyba ve várce. Skalák totiž opravdu patří mezi výborná piva.

 • mates napsal:

  Já ho měl asi před měsícem a měl jsem stejný problém. Chutnalo to jako kdyby to vařili v rezavé varně!! FUJ!!

  • pinkano napsal:

   Tak to je evidentní, špatná várka nebo skladování. Je to škoda, myslím, že to není špatné pivo. Musím na něj narazit v točené verzi.

   • gum napsal:

    Přibližně za 14 dní vyjde recenze Skaláku 13°, který v lahové verzi trpí naprosto stejnými příznaky. Měl jsem tu možnost jej ochutnat v točené verzi a zdál se mi velmi dobrý. Chyba je tedy jednoznačně ve skladování nebo špatné várce, s tím souhlasím.

 • Libor-ek napsal:

  Dobrý den,
  našel jsem tento web a mohu vás utvrdit, že kovová chuť piva Skalák je dlouhodobá. Nevím čim to je, ale já to u něj registruju od první ochutnávky už cca 5 let. Dávám si jej pravidelně a přijde mi to jak chuť nějaké minerálky a dá se na to zvyknout. Nepoužívají nějaký místní pramen, nebo studnu, kde by bylo více železa?
  Při první ochutnávce jsem taky neměl chuť jej ani dopít, ale jelikož u nás měli v tu dobu pouze Gambrinus 10, nebo Skalák 11, zvolil jsem cestu kovového piva, než zrzavé vody bez chuti.

 • Borec napsal:

  Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat na váš nazor co je lepší koupit za suové pivo Skaláka 11 nebo Krkonoše 12 ? děkuji Vim ze je to na kazdem ale chtel bych nejaky nazor 🙂

 • 99 napsal:

  I drank this beer in one pub in Szczecin and I must say that it is delicious one.

 • kremák napsal:

  Od té doby co tenhle pivovar se spojil se Svijany tak to jde s ním velmi z kopce.Odborníci ze Svijanského pivovaru, kteří mají oblíbené technologie CKT a HGB instalovali tyhle vymoženosti i do Rohozce, chmelí chmelovým extraktem (bůh ví odkud), cukr a kyselina askorbová je také pravidlem. Vzhledově piva vypadají dost podivně, cuckovitá našedlá pěna,chuťově to taky není žádný zázrak, plechové pachutě, vodovost, nevýrazná chuť, žádný říz…prostě bída, přitom cca před deseti lety se tohle pivo dalo ještě pít! Radši dvanáctku Konrada, nerbo Krakonoše než tohle….

 • Opilec napsal:

  Skvělá chuť, tohle je podle mě nejlepší pivo v České republice. A to hodnotím točené! Lepší pivo jsem ještě nepil, určitě 10 z 10. Lahvové pivo je o něco horší, ale to je jasné, každý lahváč je horší, ale je to pijatelné, je to silné pivo a má výbornou chuť, opravdu tam jde cítit hodně chmele, což je pro Rohozec hlavní značka! Prostě berte dokud je.

 • Petra napsal:

  Jen nechapu proc je na etikete 11% kdyz to ma pouze 5%.

  • kremák napsal:

   Pletete hrušky s jabkama. 11% znamená hmotnostní podíl zkvasitelných látek v mladině(lidově řečeno stupně), který se měří před kvasícím procesem a 5% znamená množství objemového alkoholu u hotového piva. Ty procenta u stupňovitosti se používají běžně od šedesátých let 20. století. Proto nechápu, čemu se tolik divíte.Doporučuji si o výrobě piva nejdříve něco přečíst, podívat se do nějakého pivovaru. jsou to základní věci. Co se týče této jedenáctky, je to prostě jen hodně prokvašený ležák, který neodpovídá označení 12%.pokud to tedy není nějaký překlep, zdá se mi to na jedenáctku těch 5% dost, ale je to možné. pil už jsem dvanácky co měli 4% obj. Alc, ale i 5,5%. Záleží na pivovaru. Pivu zdar.

  • kremák napsal:

   Pokud je u někoho měřítko kvality piva % alkoholu, doporučuji mu, ať si koupí nějaký kvalitní spiritus(líh), ten má skoro kolem 96%. Může si pošmakovat a nekazit si chuť pivem.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »