Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Chimay Rouge (Red Cap)

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zemitě hnědá, pivo lehce zakalené s volně plovoucími kvasnicemi

Pěna

lehce okrová, nastoupila a bleskově zmizela zanechajíc po sobě kapičky na stěně sklenice

Vůně

jako bych vstoupil do letního lesa po dešti – pryskyřice, dřevo, kůra, třísloviny ze spadaného listí, k tomu karamel, porce hřebíčku a zcukernatělého lesního medu, fíky, švestky (lépe by se slušelo napsat povidla) na konci trocha chmele s kyselým zeleným jablkem

Chuť, říz

Nástup chutí temně zastřený = vnímám štiplavý karamel, příchuť dřeva a krátkou, ač dominantní sladkost medu, kde nalezneme i tóny fíků a povidel. Sladové tělo překvapivě ne zcela plné. Chuťový vjem pokračuje trpkou tříslovinovou (tanin) svíravostí a vše je zakončeno lehce kysele hřejivým koncem, kde je vnímatelný i chmel a špetka kvasnic. Říz vyšší (jako u všech piv dokvašovaných v láhvi). Ve složení nalezneme nesladovanou pšenici a cukr.

Již podle výpisu vůní je zřejmé, že se jedná o čichově i chuťově velmi pestré pivo. Osobně řadím piva Chimay k těm lepším z produkce trapistických pivovarů. Chimay Rouge (Red Cap) je nejstarším z celé produkce pivovaru.

Další komentář

Pro mě osobně je každé setkání s klášterním pivem malým svátkem. Takové pivo je zkrátka si třeba užít a náležitě vychutnat. Hodí se ke speciálním příležitostem a nebo třeba jen tak, k večernímu rozjímání.

Poznámka: Od okamžiku recenzování jsem měl Chimay  Rouge ještě několikrát (bohužel vždy bez fotoaparátu) a pěna byla naprosto v pořádku.

Fotografie

Chimay Red Cap

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (6 hlasů, průměrné hodnocení: 8,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

  • kremák napsal:

    Skvělé trapistické pivko, mnoho chutí, od koriandru, po banány, citrusy, broskve a meruňky…pivo je plné, hořkost se projevuje opožděně a je příjemná. Vyšší říz není překážkou a je osvěžující. NA to, že se jedná zhruba o patnáctistupňové pivo(dle pivníků.cz-14,97°) je tohle pivo skvěle pitelné.Prostě mám ho rád. Ochutnal jsem od Chimay i jejich slabší verzi Blondie Ale a také se jednalo výborné pivo, které připomínalo Hoegardeen, ale kvalitou výše. Bohužel Blue nebo Trippela jsem ještě neměl, ale je to jen otázka času…Miluji belgická piva!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »