Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Kocour Kubík

Údaje o pivu

 • Název piva: Kocour Kubík
 • Pivovar: Pivovar Kocour Varnsdorf
 • Země, město: Česká republika, Varnsdorf
 • Styl: india pale ale
 • Alkohol: 5,7 %
 • Forma: lahvové 0,3 l; trvanlivost ještě týden
 • Stupňovitost: 16°

Hodnocení

Barva

tmavší medově zlatá

Pěna

vyšší, poměrně stabilní

Vůně

poměrně sytá vůně, převážně chmelová, také tóny tmavého ovoce a citrusů

Chuť, říz

před polknutím se navnadí smysly na sladší sladovou chuť, avšak po spolknutí doušku začne chmelová hořkost působit na receptory hořkosti a roli pak přebírá chmelovost, která trvá až do konce a na patře trvá opravdu dlouho. Říz je slabší, tělo je poměrně plné a je cítit stupňovitost piva ve sladovém podkladu, nicméně vždy se chmel přihlásí o slovo a převáží sladovost. V chmelové hořkosti lze rozpoznat tmavší ovoce a citrusové tóny. Dojezd je opravdu silně hořký a poměrně suchý.

Další komentář

S Kubíkem jsem spokojen – velmi hořké a chmelené pivo s vyšší stupňovitostí a poměrně jasným konceptem. Nicméně hořkost zejména ke konci velmi ulpívá a nemusí všem působit příjemně. Abych pravdu řekl, tak mě možná lehce unavuje, jak přebíjí polykání na prázdno po napití. Každopádně pro milovníky chmele a hořkých piv můžu doporučit.

Doporučené teplota podování je dle lahve 7 °C, já bych možná přidal a nechal to na 9 °C, přeci jen je to to silnější pivo a ovocné chmelové tóny pak vystoupí lépe.

Bohužel se nepodařilo vypátrat konkrétní složení chmelů, pouze informace, že je pivo také chmeleno za studena.

Fotografie

Kocour Kubík

Kocour Kubík

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů
7,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (22 hlasů, průměrné hodnocení: 7,91 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • umbob napsal:

  Někde jsem četl(nebo zaslechl), že Kubík je nepovedený Quarterback. Že jim ve Varnsdorfu prostě nevyšel na požadovanou stupňovitost. Ale může to být jen informace typu JPP. Rozhodně se ale pořád jedná o velmi dobré pivo(aspoň já to tak vidím:)

  • pinkano napsal:

   Já bych se ani nedivil. Poté, co nám Honza Kočka na Pivní Vánoční besídce bez ostychu natočil evidentně špatného Easy Ridera, tak bych se nedivil, kdyby na slabé várce postavili další značku.

   • pan Nohava napsal:

    „Slabá várka“ nemusí nutně znamenat špatné pivo, viz třeba… no, raději řekněme, že leckdy lze dojít k překvapivým (a mnohdy neopakovatelným) výsledkům vcelku kuriózním působem :-). Nebudu raději jmenovat, ale jeden z takových „experimentů“ před časem vedl k možná nejlepšímu pivu, co jsem z našich luhů a hájů pil.

 • Jeff napsal:

  Jelikož tu nevidim možnost přidat příspěvek do obecnější pivní kategorie (např. diskuze o IPA) tak to přidávám pod zatím poslední IPA pivo:
  V Brně Na Flédě v klubu Netopýr jsem měl možnost ochutnat moji první dánskou lahůdku: Kissmeyer – Stockholm Syndrome Double IPA (stupňovitost 21)
  A moje dojmy? Dlouhá jemně sametová pěna, říz střední až nižší, plné sladové tělo s jemným citrusovým pozadím a dobře ukrytým alkoholem (9%) a dobře vyladěná hořkost (100 IBU)
  Pro mne vynikající pitelnost, tři kousky jsem dal bez problémů, více bych ani nedoporučoval :-), naštěstí potom došlo 🙂
  Pokud na to někde narazíte, rozhodně doporučuji. Mé amatérské hodnocení: 9/10

  • pinkano napsal:

   Měli jsme Stockholm Syndrome Double IPA na Vánoční pivní besídce a dojmy máme velmi podobné. Je to opravdu hodně dobré a vyvážené pivo. Lahůdka. Recenzi ale nevydáme, protože jednak nebyly na místě podmínky k adekvátní degustaci tohoto vzorků, hlavně jsem však už byli dosti znaveni předchozími ochutnávkami a hodnocení by nebylo objektivní.

  • pan Nohava napsal:

   I ta Red IPA od Kissmeyera byla skvělá, tu je naštěstí možno koupit lahvovou – alespoň v Praze.

 • Ledvis napsal:

  tohle mi přijde jako sakra silná várka – vynikající pivo – dávám osm 🙂

 • davidzkrhova napsal:

  Moje první setkání se stylem IPA, ale docela mi vadila, zejména zezačátku, ulpívající hořkost, která kazila dojem z celého piva. Nicméně, kdybych si ji odmyslel tak je mezi top pivy, co jsem kdy pil.

  • Moro napsal:

   No, pivní styl IPA je právě o vysoké chmelovosti.

   • davidzkrhova napsal:

    Vím že je to styl co je potřeba naučit se pít. O vysoké chmelovosti také vím, ale ta ulpívající hořkost na mě zejména zezačátku působila nepříjemně a kazila celkový dojem. Jak budu mít příležitost, koupím další IPA kousek a uvidím 🙂

   • davidzkrhova napsal:

    Jinak díky za zpětnou vazbu. Moc si vážím záslužné činnosti a osvěty, kterou tu váš tým prezentuje 🙂

   • cz3ko napsal:

    Moro, v poslední várce už Kubík připomínal kapky proti kašli. Opravdu to ulpívalo…

    • Moro napsal:

     Hm, nepil jsem jej v poslední době, takže jsem uvozoval jen ze starší degustace. Takto jen mohu dodat, že je to škoda, že se tak slušně vymyšlené pivo pokazilo 🙁

 • ondra napsal:

  Ahoj,Kubíka jsem pil včera v půllitrovém lahváči dovezl mi jej strejda přímo z pivovaru kocour,je to rodilý vansdorfčan společně s pivy ipa samuraj a i pale ale,a kubik mi chutnal nejvíc, díky své sladovosti vyžší stupňovitosti,a parádní chmelovosti.

 • mmahut napsal:

  Ak sa pamatam dobre z minuleho roka, tak dnesna varka kubika je o dost ina.

 • Kuba napsal:

  Dostal jsem lahvinku darem, prý je to jmenovec, ale čekal jsem trochu víc. Jednak se mi nepodařilo vytvořit prakticky žádnou pěnu a potom mi přišlo poněkud neuhlazené, vysoká a drsná hořkost mi vyhovuje, ale nějak jsem se přes ni nedostal k tělu. Ta sladovost je chmelením naprosto přebitá.

  Na láhvi píší, že je to mladší bratr Quaterbacka – no nevím, to se má od bráchy dost co učit 🙂

 • lunruj napsal:

  S Kubíkem jsem měl trochu problém, přeci jen je poměrně drsný. Poněkud mi chmelová drsnost přebíjela ostatní vjemy. Musím ale poznamenat, že pivo zanechalo velmi příjemný pocit po dopití, po částečném odeznění hořkosti. Takový pěkný dozvuk na jazyku a pocit, že je člověk navoněn zevnitř.

 • fotr napsal:

  Sakra, je to fakt hodně hořký 🙂 Bohužel, cena je dost vysoká, znovu kupovat nebudu.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »