Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Adventní speciál – Velké Březno

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

vyšší hnědo zlatá, pivo čiré

Pěna

lehce okrová, jemná, hustá, stabilní s jemnými bublinkami a krustičkou

Vůně

slad s chmelem na konci

Chuť, říz

Celý požitek začíná vyšší, ale hezky zakulacenou hořkostí, která velmi zvolna i příjemně přechází v plné sladové tělo. Sladovost a hořkost setrvávají společně u vlády až do konce celého chuťového vjemu – pozvolna odeznívají, zanechávajíce v ústech poměrně dlouhou sladce nahořklou stopu. Ve vzorku vnímám i mírný náznak příjemné chlebové vůně. Kvalita zážitku je vhodně doplněna jemným řízem. Pitelnost výborná díky harmonii sladovosti a chmelové hořkosti piva a vyšší „zavírací“ chmelovosti piva na konci vzorku.

Další komentář

Pan sládek Petr Hauskrecht je opravdovým mistrem svého oboru (dříve pracoval v Pivovarech Starobrno a je i otcem Zeleného piva – toho původního, ještě nedegradovaného chemickými přísadami a obrovskými výstavy). O to víc mě mrzí prohlubující se rozdíl mezi prémiovými (nebo chcete-li svátečními) značkami koncernu Heineken v ČR a jeho běžnou produkcí, která je masově konzumována většinou našeho pivního národa a nezlobte se na mě – Nechutná jako tenkját! Prostě – jejich speciály si rád dám i je vyhledávám, ale běžnou produkci (snad s výjimkou piva Březňák) právě naopak.

pinkano: Pěna jemnější, lehce tmavší, hustší. Barva tmavší medově zlatá. Vůně především sladová a lehce kvasnicová. Moc pěkná hořká chuť, která se mění ve sladovou. Říz je slabší a jemný, hořkost střední až vyšší. Hořkost prostupuje celým pivem a je pěkně uhlazená. Tohle se ve Velkém Březnu povedlo. 7 z 10

Co bych však vypíchnul je marketingová propagace tohoto piva. Na stole jsem uviděl onen „poutač“, který informuje, že v podniku čepují Adventní speciál 15°. Nikde však vůbec není uvedeno z jakého pivovaru je. Ani skupina Heineken, ani Velké Březno, zkrátka nic. Tohle se už stalo v případě Svatojánského speciálu, ale evidentně to nikomu nevadilo. Mně osobně to hodně vadí, zvlášť když samozřejmě obsluha vůbec neví, okud by dané pivo mohlo být.

Fotografie

Adventní speciál 15°

Adventní speciál 15°

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (7 hlasů, průměrné hodnocení: 7,71 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

  • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

    pokračování diskuze u Kocour Saura: No, vždycky přemýšlím, jestli to, nebo ono napsat. Jsem si vědom, že by někoho mohlo štvát to mé neustálé opravování a poučování. Proto jsem rád, že k tomu přistupuješ tak pozitivně a ještě jsi natolik slušný, že mi poděkuješ:o).

    • Moro napsal:

      Nepřemýšlej a připomínky piš přímo! 😉 Čtenáři (pozorní na 100%) už dávno vědí, nejen studuješ pivní kulturu, ale že k Tobě chodíme pro rady (nejen) ohledně zařazování do pivních stylů. Kdo to nevyzkoušel neví, jak je to někdy problematické. Jo a maminka mě učila poděkovat, když to se mnou někdo myslí dobře. Toš já Ti děkuju. 🙂

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »