Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Great Divide Yeti Imperial Stout

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Černá. Zcela černá, neprůhledná.

Pěna

Krásně hustá, hnědá, stabilní a zcela krémová. Drží ve sklenici dlouhé minuty a krásně kroužkuje.

Vůně

První, co mě napadlo, když jsem lahev otevřel bylo „Cascade!“ protože ovocně-chmelová vůně je vskutku fantastická! Dalšími složkami krásné vůně je lehká obilnost a opravdu mnoho kávových a čokoládových tónů. Alkohol je místy znatelný, ne však v rušivém množství.

Chuť, říz

Chuť tohoto kousku má několik úrovní. První „zásah“ dostanete, když se vám doušek dostane do úst. Cítíte takovou plnost, že máte pocit, jako byste pili jogurt a ne pivo. Později se vám na jazyku rozvine krásná kávová chuť s lehkou čokoládou v závěru. Chuťová symfonie dále pokračuje dosti výraznou hřejivostí. Všechny chuťové složky vám poté ještě dlouhé minuty doznívají v ústech a lákají k další konzumaci.

Další komentář

Yeti je jako tlustý člověk. Rádi se s ním budete kamarádi ale mnoho takových přátel mít nechcete. Pivo je výtečné, přímo skvělé. Kvůli až brutální plnotučnosti bych však množství ke konzumaci doporučoval někde kolem 1 dcl, třetinka je na jednoho člověka snad až trochu moc.

Tak či tak je to výtečná ukázka toho, co vznikne, když se do stoutu pustí americký sládek zvyklý u všech surovin otáčet pomyslný knoflík množství na „MAX“. Rozhodně doporučuji k vyzkoušení.

hodnocení pinkano: Stabilní jemná hnědá krémová pěna. Barva absolutně černá, neprůsvitná. Vůně čokoládová, cherry, kávová a chmelová. Jemné a kousavé tělo krásně nechává vyvstanout hořké kávové chutě, dřevnatost, čokoládovost. Je cítit, že pivo je silné a lehce vystupuje i štiplavost před sladovým pozadím. V tom všem se ještě nachází citrusově chmelová hořkost. Zakončeno delším hořkým a hřejivým dozníváním. Velice dobré, lahodné, vyrovnané. Dávám 8,5/10.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů
8,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (3 hlasů, průměrné hodnocení: 9,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

  • PIvo napsal:

    Podle mě je to slušně pitný IS, narozdíl od některých US IS, co jsem ochutnával, bych si u tohoto troufl i na větší množství. Třeba u OAT od Southern Tier jsem měl problém vypít i necelé 2 dcl. Nevím, jestli to bylo množstvím betaglukanů z ovsa, ale v puse pivo tvořilo knedlík a dalo se kousat, ropa.

  • obregon napsal:

    Chci ho !!! Jenom škoda, že jsou tyhle americký šmakulády tak šíleně drahý, jak si potom má obyčejný prolét jako já rozšiřovat pivní obzory…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »