Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Jihlava Radniční Amber Ale

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Jantarová, kalná.

Pěna

S pěnivostí má Amber Ale v PET láhvi problém, pěna navíc téměř vůbec nedrží a brzy máte hladinu zcela čirou. Očekávám, že čepovaná varianta tento problém mít nebude, nemohu to však s jistotou tvrdit, dokud ji neochutnáme.

Vůně

Velmi pěkná, výrazná, medovo-švestková s trochou citrusů.

Chuť, říz

Člověk by podle vůně mohl očekávat nasládlou chuť, není tomu však tak. Pivo je chuti spíše chmelové, jen lehoulince sladové (s dochutí vanilky) uprostřed doušku. Závěr se zde vyskytuje v podobě příjemné chmelové hořkosti, optimálně vybalancované. Na rtech vám po polknutí ulpí lehká nasládlost, na jazyku ještě nějakou dobu budete registrovat doznívající hořkost. Říz je střední, optimální.

Další komentář

Povedené pivo, jen škoda té pěny. Tu dávám však za vinu balení nebo možná špatné várce protože ostatní senzorické dojmy jsou naprosto v pořádku. Potíží u tohoto vzorku je však s balením ještě více — na lahvi chybí údaj o trvanlivosti a objemu a navíc se údaj o obsahu alkoholu liší na webu (5,5 %) a láhvi (6 %).

Použité slady: český, pšeničný, mnichovský a karamelový, chmel žatecký, Cascade a Hallertau z Nového Zélandu. Hořkost 44,9 IBU, barva 35,77 EBC.

recenze pinkano: lehce kalná oranžově zlatavá barva s bílou krémovou pěnou, která poměrně slušně drží, což je na PET verzi pěkné.Vůně spíše slabší, lze v ní najít citrusové tóny a sladké tmavé ovoce spolu s jemnou sladovostí. Chuťově především poměrně ostrá, ale příjemná chmelová hořkost se sladovým podtónem. Říz je střední až vyšší a konec poměrně suchý a citrusově hořký se sladkou sladovou tečkou. Chmelová hořkost. Jak psal Honza, dle aroma se dá čekat jiný zážitek, než ten, který je v chuti. Tělo je středně plné a pitelnost dobrá, za mě 7,5/10

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (11 hlasů, průměrné hodnocení: 6,91 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • cromagnon napsal:

  Asi doposud mé nejoblíbenější pivo z Radničního pivovaru, pil jsem jej točené i z láhve a z PETky pěna padala dosti rychle oproti točenému, které jsem měl možnost ochutnat vícekrát a bylo to vždy v pořádku. Velmi pitelné, řízné akorát a příjemná chmelovost.

 • Tomino napsal:

  „Očekávám, že čepovaná varianta tento problém mít nebude“
  měla 😀

 • pinkano napsal:

  Pitelné, příjemné, ničím nerušivé a nevyčnívající. Chtělo by to přidat na vůni možná lehce, ale zbytek je docela v pořádku.

 • Jonatan napsal:

  Ta hořkost je tak skvělá!

 • poutnik napsal:

  mám to pivo vyzkoušené ze skla, z Petky a teď i z čepované verze, a vždy velká spokojenost, je to hodně dobrý „ejl“……….nicméně pšenice z Radničního pivovaru je naprosto fantastická a těžce návyková, té bych dal možná i 9 bodů…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »