Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Tambor tmavý ležák 13%

Údaje o pivu

Hodnocení

 • Barva: tmavě hnědá, čirá
 • Pěna: výrazná čokoládová vůně s malým podílem lihu
 • Vůně: pěnivost slabá, pěna nestabilní – jarová
 • Chuť, říz: káva provází chuť tohoto piva po celou dobu, avšak pivo je poněkud prázdné, takže není moc cítit a není výrazná. Podle vůně by se dala očekávat větší plnost a hutnost. Slabý říz.
 • Další komentář: Další, bohužel nepříliš zajímavý kousek od Tambora. Zajímavější by bylo určitě ochutnat jej v točené podobě, což se nám snad brzy podaří.

Fotografie

Tambor tmavý ležák

Tambor tmavý ležák

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (7 hlasů, průměrné hodnocení: 4,86 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • Martin Krčka napsal:

  Nevím jestli je recenzent úplný pivní diletant, nebo jestli jsou ty 0,75l lahve nějaké nepovedené. Nicméně obsah alkoholu si jistě mohl zjistit jinde a např. na 0,5l lahvích je samozřejmě uveden (5%vol.). Recenzent stále očekává větší plnost a hutnost jako by snad ochutnával nějaký německý BOCK, ale neuvědomuje si, že takhle má chutnat dobré české silně chmelené pivo, což samozřejmě způsobuje jistý odklon od zajetého standardu s čímž se recenzent příliš nevyrovnává.

  Všechna piva Tambor patří mezi to nejlepší co lze v čechách ochutnat, což vám bezpochyby potvrdí jakýkoliv majitel multipivní hospody, kde patří tento artikl k nejžádanějšímu.

  • pinkano napsal:

   Takže pro informaci – není to názor pouze jednoho recenzenta, ale dvou, kteří tento vzorek pili při stejné příležitosti Regionálního veletrhu. Pro doplnění – celkem jsme byli 4, co toto pivo ochutnávali a názor byl téměř identický. Vůně byla skvělá, ale vůbec nekorespondovala s chutí. Je to téměř půl roku a stále si vybavuji tu prázdnou chuť. Obsah alkoholu není uveden na stránkách pivovaru, což je první zásadní nedostatek a „diletantství“ a za druhé není snadné 0,5l láhev sehnat.
   Navíc tmavý ležák by měl být alespoň středně plný, zde plnost chyběla úplně, pivo bylo velmi vodové a nekompaktní. S bockem jej v tomto případě ani náznakově nepřirovnáváme.
   Rádi bychom potvrdili, že všechna piva Tambor patří mezi to nejlepší, ale poté, co jsme mohli ochutnat daný sortiment z lahví jsme velmi odlišného názoru. Až bude příležitost, rádi ochutnáme točenou a dobře ošetřenou verzi a porovnáme tyto recenze a případně doplníme/upravíme podle lepší varianty. Bohužel bych se ještě ohradil k tomu, že v multipivní hospodě patří tento artikl k nejžádanějšímu – možná v místě komentátora? Já bych to viděl spíš na pivovar Kocour nebo Matuška a další, ale o Tamboru jako špičce českého piva jsem toho moc neslyšel. Nicméně jak bylo zmíněno – rádi ochutnáme točenou variantu a změníme náš názor. Bohužel i pivo v láhvi je obrazem pivovaru, což se v tomto případě Tamboru rozhodně nepovedlo.

 • Ondra napsal:

  Já jsem taky ochutnal od Tambora desítku (celkem slušná), ale dvanáctka se fakt nedala. Bez řízu, kyselá.
  Podotýkám, že se jednalo o lahvovou verzi (0,5 l).
  Jinak moc fandím těmto stránkám! Jste super radou pro pivaře!

  • pinkano napsal:

   Díky za celé Pivní recenze Ondro. Snažíme se co to jde, máme toho hodně co dohánět samozřejmě. Piv je opravdu nespočetně a chutí taky, hledáme inspiraci a zkušenosti kde se dá a jsme rádi za každé další čtenáře a fandy.

 • Martin Krcka napsal:

  Tak jisteze Matuschka a Kocour jsou dal nez Tambor, ale jsou to piva za uplne jiny ceny. To bych mohl namitnout, ze dokud se ve „zlejch“ nevytoci brew dog, tak se vlastne tolik nepijou. Jinak na Tambor je nas taky minimalne vetsi parta, ktera s nim souzni velmi dobre. Lahev 0,75l jsem nemel tu moznost ochutnat, tedy mohlo byt v te dobe neco spatne, ale kazdopadne si stojim za svym a po navsteve primo v miste bych Tamboru vytkl akorat to, ze ted v lete pred dostavbou posledni casti pivovaru se nevari 12ka a 14ka. Naproti tomu verte, neverte tento pivovar nestiha pokryt poptavku a narozdil treba od obrovskeho Regenta v Treboni kde se vari jen od utery do ctvrtka potrebuji navysit kapacitu. V miste pak mohu doporucit prijemnou restauraci s velkou zahradkou U Rudolfa III, kde se da poridit svetly lezak 11, dobre osetreny za neuveritelnych 15kc 0,5l. Podotykam, ze zahradka je primo u spodni casti zoo, kde bych cekal cenu vysponovanou, alespon na sezonu.

  • pinkano napsal:

   Rozhodně se nespokojíme jen s tímto vzorkem, Tambor nás zajímá a možná se tam i někdy vydáme osobně, nicméně zatím nemůžeme jinak než takto. Tisíc lidí tisíc chutí, pokud se další vzorek bude diametrálně lišit, můžeme polemizovat nad kvalitou lahvové verze a snad tomu tak bude, velice fandíme menším pivovarům.

 • eprt napsal:

  Martin Krcka je podle všeho zaměstnanec tamboru , nebo alias pro pan Nasik Kiriakovský.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »