Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Chebské Hradní 12°

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

V podstatě neexistující. Pivo téměr vůbec nepění a pokud se jej při nalévání pokusíte napěnit naléváním z větší výšky, dostanete jarovou řídkou pěnu, která stejně během pár okamžiků zmizí. Zřejmě chybná várka, jinak si to vysvětlit nedokážu.

Vůně

Příjemně sladce sladová.

Chuť, říz

Chuť je středně plná, sladová. Chuť je zakončená středně výraznou hořkostí, která je mírně ulpívající. Říz střední.

Další komentář

Pivo by se dalo označit za takový lepší euroležák. Není tak prokvašené, jako je u europiva zvykem, je však natolik neutrální, že si na něm zvlášť nepochutnáte. Řekl bych neurazí ale ani nenadchne, prostě tomu chybí jakási jiskra (lidé z IT branže by řekli „WOW efekt“).

Pěna je vskutku tragická, zkusíme jinou šarži Chebského Hradního ochutnat znovu — zde mám podezření na špatnou várku.

Zajímavostí je, že Chebské Hradní nemá z Chebem společného nic kromě obalu na láhvi neboť jej vyrábí německý pivovar Ziegler Braurei. Na druhou stranu, abych chebským nekřivdil, tento pivovar je od Chebu vzdálen přes hranice nějakých 6 kilometrů, historicky tedy s oblasti nepochybně souvisí a to, že se pivo vaří na německé straně, by zde mohlo býti spíše ku prospěchu věci neboť v Německu si i velké pivovary často hledí použitých surovin (narozdíl od těch českých, kde majitele zajímá hlavně cena výsledku).

Nejsem si však jist, zda tato recenze nepřichází s křížkem po funuse neboť se na webu objevily zprávy o konci prodeji Chebského hradního.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (7 hlasů, průměrné hodnocení: 4,71 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Ondra Krym napsal:

  Toto pivo jsem měl v pivotéce a přestože trvanlivost byla ještě měsíc, tak se nedalo pít. Musel jsem cca 10 kusů vylít protože jsem ho ani nechtěl prodávat. Jedno z nejhorších piv, které jsem kdy ochutnal. Asi také špatná várka 🙂

 • @jirsic napsal:

  Tohle pivo má/mělo opravdu střídavou kvalitu. Dle mého skromného názoru, co sud, to originál – jednou kozlí moč, podruhé celkem slušné pivo (mluvím o točeném), občas chutnalo jako železitá minerální kyselka – to bylo bez pěny, dost by mne zajímalo, co tam pan vrchní sládek při vaření dělává 😀

 • tomas napsal:

  Odkaz na pivovar není na ten z Waldsassenu odkud je Hradní.

 • Energetik napsal:

  A to já jdu proti proudu. Měl jsem ho v jeho začátcích, kdy opravdu bylo z Německa (recenzované možná již ne??). Oproti recenzi tam byly rozdíly, dle fotky vidím změny v barvě, mou pité pivo bylo hodně světlé (pils) a zároveň jemně zakalené. Chuťově opravdu vynikající, sladově nasládlé s hořkým ocáskem, mělo dost charakter, čili opravdu ne žádný euroležák. Pil jsem ho v točené formě přímo u Chebu, měl jsem i lahvové vzorky. Znovu podotýkám, bylo to v počátcích, vlastně tehdy si pamatuju, že jsem kupoval první vzorky ještě v rozestavěné „podnikové“ prodejně. Čili 8/10

  • cz3ko napsal:

   Já jsem ochutnal loni v létě a co si pamatuju, velmi dobré, plné, vyvážené pivo. Takže s vyrovnaností kvality jsou asi značně na štíru.

  • Nohy napsal:

   Jeste v rozestavene prodejne jsi mohl koupit tak maximalne jedenactku Hradni. Dvanactka prisla snad az vic jak o rok dele.
   Jinak je pravda, ze ze zacatku nebylo pivo vubec spatne. Takova trochu lepsi 11° nez jsme bezne zvykli. Jenze pak kvalita neskutecne kolisala a pivnice i kolikrat vracely cele sudy!
   Pred uplnym koncem novodobeho piva v Chebu se spekulovalo, ze se vari v Rakovniku. Tuto spekulaci podporuje fakt ten, ze hospody, ktere nabizely Hradni do posledni chvile, dnes prezuly na Bakalare. Tedy alespon nektere! Ono jich popravde uz moc nebylo, protoze po pocatecnim poblazneni a naslednem vystrizliveni uz Hradni nikdo moc nechtel pit…
   Pro region urcite skoda.

   • Nohy napsal:

    Jinak jsem to psal ja, mel jsem nejake problemy s registraci z mobilu…

   • Energetik napsal:

    Máš naprostou pravdu, a tímto se omlouvám, ale vskutku byla řeč o 11°. Přiznám se, že o existenci dvanáctky jsem neměl ani páru, čili jsem automaticky psal o jedenáctce 🙂

 • Petr napsal:

  našel jsem skoro 2 roky starý vyjádření spolumajitele 😉
  Dobrý večer, k hodně překroucenému článku dodám jen toto. Chebské Hradní se přestalo prodávat a distribuovat k 31. 12. 2011. Důvodem byly dlouhodobé technické problémy pivovaru ve Waldsassenu, neschopnost dodržovat stanovené technologické postupy při výrobě piva stanovené Ing. Malkovským, soustavné reklamace ze strany zákazníků i společnosti, zásadní utlumení jeho provozu a propuštění zaměstnanců ze strany jeho paní majitelky téměř z týdne na týden na podzim minulého roku. Láhvové pivo a Chebská hradní jedenáctka a dvanáctka nepasterovaná se vyráběla vždy a jenom ve Waldsassenu. Chebská Hradní 12 sudová s přídomkem pasterovaná se od poloviny října na zkoušku (protože se o nasazení pasterové technologie přemýšlelo i ve Waldsassenu a bylo třeba technologii pro případné nasazení vyzkoušet) vyrobila i v pivovaru v Rakovníku, který pomáhal nově rozjet Ing. Malkovský. Pivo v tomto pivovaru se vařilo dle jím nastavených pravidel a receptur. Pivo, a znovu podotýkám jen sudové a u tohoto jediného druhu, bylo distribuováno v rakovnických sudech a hostinští byli od našeho obchodního zástupce Radka Vomočila o této skutečnosti informováni. Každopádně rozhodnutí o ukončení výroby v pivovaru ve Waldsassenu a jeho soustavné technické problémy všechny další plány na rozvoj značky zhatily.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »