Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Uherský Brod Janáček Perun

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Světle zlatá, čirá.

Pěna

Poměrně hustá, stabilní. V kelímku kroužkuje.

Vůně

Výrazně chmelová ale taktéž bohužel kovová.

Chuť, říz

Tělo je sladové a spíše méně plné se středním řízem a příjemnou hořkostí, které nastupuje v první třetině doušku a pozvolna pokračuje ještě pěkně dlouho. Není přiliš silná, je spíše střední a umně propojená s tělem piva. Podobně jako v případě vůně, i zde cítím plechový ocas. Zřejmě chyba při výrobě.

Další komentář

Pivu by slušel o něco silnější říz, nebýt však toho plechového ocasu, byla by to velmi slušná letní desítka s hodnocením o jeden bod vyšším. Jakmile bude možnost Peruna znovu ochutnat a bude-li chuť již bez plechu, napíšeme novou recenzi, optimálně s pivem natočeným do skleněného půllitru.

Hodnocení pinkano (0,5l – láhev): chmelová (postupně až lehce pryskyřičná) a sladová vůně.Pěna hustá a kroužkuje (u lahvové desítky se tohle prakticky nevidí). Poměrně plné sladové tělo s vyšším řízem a sladkým sladovým dozníváním s příjemnou hořkostí, která nastupuje ve druhé půli a zůstává v závěsu se sladovostí. Konec je delší a láká k dalšímu napití. Velice pitelná desítka. Za mě 8/10.

Hodnocení Moro: Recenzováno provedení láhev 0,5 litru – příjemně chmelová vůně, na konci slad. Zlatavá barva, pěna vydatná a hustá. Říz střední až mírně vyšší. Nástup ve spojení chmele i sladu, kdy dominantnější je chmel. Sladové tělo (na desítku) dosti plné. Vše ukončeno velmi pěknou hořkostí. Pitelnost výborná. Zcela souhlasím s hodnocením pinkana = 8.0/10.

Fotografie

Perun 002

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (25 hlasů, průměrné hodnocení: 7,20 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • umbob napsal:

  No toto se v Brodu velmi povedlo. Výborná desítka. Kovová pachuť nepostřehnuta (okoštována lahvová verze před 3 dny:)
  Jinak ten Pivofest byla vcelku tragická akce. Piva v pohodě, ale nízká návštěvnost v kombinaci s hluchým diskžokejem mě brzy spolehlivě vyhnaly.

 • Kuba napsal:

  Pár dní jsem se teď pohyboval (resp. v horku umdléval) pod komínem a tato desítka mi opravdu zachutnala. Dokonce více než uherskobrodská jedenáctka. Dry hopping je znát a působí na mé smysly opravdu velmi libě. Za mě 7,5b (lahvová) – opravdu povedená desítka!
  _
  P.S. Můj hostitel si liboval v desítce Bráníku. Když mi došel Perun, otevřel jsem Bráníka… po Perunovi nepitelný kenťák (blicí smajlík).

  • pinkano napsal:

   Další podnět pro Guma, aby to přehodnotil, protože tohle je opravdu perfektní kousek a nakyslost byla zajisté špatným výčepem nebo skladováním.

   • gum napsal:

    Měl jsem možnost nedávno ochutnat lahev a je to opravdu výtečné pivo. Tady se však bavíme o čepované verzi a k té se dostanu někdy koncem měsíce takže pak hodnocení náležitě upravím.

  • PIvo napsal:

   Chmelí to za studena? To by mohlo být zajívamé, já jsem ho měl před pár lety točeně a taky mě vůbec nepřesvědčil. Je někde k dostání v nejlepším štatlu na světě v lahvi?

   • pinkano napsal:

    Určitě v pivotéce.

   • Kuba napsal:

    V jakémsi maloobchodním řetězci v okolí UB ho teď mají v akci za 6,90, ale to ti asi nepomůže… 😉
    _
    Na láhvi chmelení za studena uvádí a v chuti je to opravdu cítit a to velmi příjemně.
    _
    Největší sranda byla, když jsem si ten škopek pochvaloval, tak můj hostitel jen kroutil hlavou se slovy: „Tobě to fakt chutná?“ a otevřel si Bráníka…

   • Libor napsal:

    to si ale predpokladám s niečím mýliš…. Perun je cca 1 rok stará záležitosť… Takže si ho určite pre pár rokmi piť nemohol…
    Predtým bola brodská 10-tka pomenovaná Prima – a to je pravda, že to nebol žiadny zázrak, ale zase to nebolo ani to najhoršie…

    • PIivo napsal:

     Neměl jsem 10ku, ale prostě Janáčka, nejspíš nějakou 12ku a bylo to asi na té perfektní akci u nejlepší radnice na zeměkrychli. Předpokládám, že to bylo před pár lety, protože jsem poslední dva roky takové akce s radostí vynechával.

 • kocour napsal:

  s recenzí se můj chuťový vjem rozchází, pivo bylo hodně mdlé, chmelení za studena mě nalákalo, jinak jsem vypil tři lahvový kousky v průběhu dvou dnů, koupeno v zlínském kaufu u autobus. nádraží

 • Rudla napsal:

  Nabídku piv z Uherského Brodu měli teď v akci v Lidlu, proto jsem si toto pivko ze zvědavosti zakoupil, ochutnal a běžel ještě pro dva kartony.

  Výborně pitelné, tělo krásně plné a uhlazené, ale hlavně úžasná chmelovo-květinová vůně. Ta na mě po nalití a přivonění doslova vytryskla. Dry hopping je znát. Opravdu chválihodný počin u desítky. Chuťově vyvážené, nikde mě nerušilo. Jen ten říz bych také ocenil trochu vyšší, ale to je jen detail. Škoda,že je u nás pouze v tom Lidlu 🙁

  • PetrM napsal:

   Určitě bude k mání v čepované verzi na pivních slavnostech na Radnické. Letos 24. – 25. květen. takže možnost k ochutnání, jasně že ne jen Peruna.

  • Kuba napsal:

   V Lidlu jsem se taky zásobil. Peruna a Patriota vcelku dobře znám, ale 12 jsem včera ochutnal poprvé. Dobré a vyvážené pivo, leč kovový ocas, který by asi u točeného nebyl, mi zážitek trochu kazil. 12° bych dal 7,5 a za kov bod dolů… Uvidím, co ostatní láhve, však jich tam mám ještě 7 😀

 • tomino napsal:

  Mě teda Perun nějak nepřesvědčil…

 • Honza napsal:

  Mně teda příjemně překvapil. Pořídil jsem si v pivotéce pár pivek co jsem zatím nepil a mezi nimi i Peruna. Po prvním doušku jsem nevěřícně zíral na etiketu. Žel jsem si vzal jenom 1 🙁 Vymazlená 10!

 • poutnik napsal:

  špičková desítka, kterou nepohrdnu, máme u nás jednu prodejnu Hrušky, kde se pravidelně objevují piva z Uherského Brodu, dneska jsem tam koupil basu dvanáctky za sympatickou cenu 12kč za kus (a to jsem tam šel jen pro brambory na oběd)….v té prodejně zřejmě pracuje nějaký osvícený vedoucí, protože se tam kromě stabilních povinných eurosraček pravidelně střídají piva z všemožných regionálních pivovarů, navíc za přijemně nízké ceny….

 • Tommy napsal:

  Tohle je jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) desítka, s kterou jsem se doposud setkal (lahvově). Je v ní chuťově cítit slad i hořkost, obojí příjemně vyvážené. A nejvíce mě překvapilo to, kde jsem ji sehnal. Rovněž prodejna Hrušky a to v Týnci nad Sázavou. Tehdy jsem doufal, že tam seženu Kácov, ale měli tam zaprášený Uherský Brod, tak jsem si říkal, proč jej nezkusit, navíc asi za 8 korun 😮

 • Simon napsal:

  Velmi slabé. Nakyslé, nevyváženě hořké, jinak téměř bez chuti. Pěna pěkná, u piva této kvality neobvyklá. Kdo má rád vyváženou chuť, nemohu doporučit.

 • Jirka2Ch napsal:

  V návaznosti na úvahu o desítkách a zmíněném poklesu kvality v komentářích… Skutečně tohle pivo šlo až tak dolů ? Mně se zdá, že to není tak markantní a stále se jedná o poměrně solidní desítku s větší dominancí chmelového aroma a hořkosti, ale nikterak prázdnou nebo bez chuti či charakteru.

 • lukáš napsal:

  Příští týden v akci celostátně v Normě, tak také koupím a posoudím.:)

 • Zdenál napsal:

  Ještě 2 roky zpátky pro mě vynikající lahvová desítka, co se zhoršily Svijany, tak v mých očích nejlepší z dostupných u nás (spolu s kvasnicovou desítkou Bernardem, která je ale cenově daleko výše). To studené chmelení bylo cítit, výborný, hořký ocas. Mám rád hořká piva. Teď jsem ji déle neměl, nikde tu není. Tehdy 8-9 / 10.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »