Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Mazák 10°

Údaje o pivu

 • Název piva: Mazák 10°
 • Pivovar: Pivovar Mazák
 • Země, město: Česká republika, Dolní Bojanovice
 • Styl: světlé výčepní pivo
 • Alkohol: neuveden
 • Forma: točené 0,5 l — Horní hospoda, Dolní Bojanovice
 • Stupňovitost: 10°

Hodnocení

Barva

zlatohnědá, pivo jen mírně zakalené

Pěna

bílá, hustá, jemná, stabilní

Vůně

chmel i slad

Chuť, říz

Nástup chutí hezky chmelově hořký, hořkost dost ostrá i výrazná – příjemné. Sladové tělo se rozjíždí jen zvolna a na desítku je poměrně plné. Sladovost trvá po kratší dobu a je hezky provázána se zavírací chmelovou hořkostí. Chuťová stopa kvasnic vnímatelná jen velmi jemně. Říz piva střední až mírně vyšší. Pitelnost velmi dobrá. U druhého piva jsem našel zajímavý úkaz – v pivu se volně pohybovaly jemné chuchvalce / řetězce „nečistot“. Nejedná se o mechanické nečistoty, nýbrž o zřetězení bílkovin – je to vizuální chyba, nemající vliv na chuťový zážitek (přesto musím srazit 0,5 bodu) a k tomuto jevu dochází tak, že hotové pivo je skladováno při teplotách velmi blízkých nule a bílkoviny se spojí v řetězce.

Další komentář

Pivovar je mladinký (takže už máme na okrese Hodonín pivovary 4) – oficiální povolení k výstavu piva obržel na jaře 2011. Desítka nebyla věru zlá a věřím, že kvalita piva půjde jen nahoru (můj kolega – beerborec Dwarf navštívil tuto hospodu zhruba týden přede mnou – na čepu jen dvanáctka, kterou označil za „velmi nedobrou“) a pozoroval jsem i další zajímavý úkaz – hospodu jsem navštívil v neděli odpoledne a bylo v ní cca 25 lidí. Všichni požívali naše nejprodávanější pivo a já jediný si pochutnával na Mazáku!

Fotografie

Mazák 10°

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (10 hlasů, průměrné hodnocení: 8,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • umbob napsal:

  Díky Moro, že jsi mi potvrdil moje dojmy. Na základě různých hodnocení(převážně z webu pana Chodory) jsem už o sobě začínal pochybovat:)Desítka mi přijde velmi slušná, naposledy jsem ji měl cca 10 dní zpátky v lahvové podobě(PETka přímo z pivovaru).Zato 12ka byla znatelně horší. Ale o tom až někdy při její recenzi;-)

  • Moro napsal:

   Marku, já taky nevěděl, do čeho jdu a bál jsem se, že budu degustovat ocet, jak se psalo na onom webu. Naštěstí se umím oprostit od názorů jiných a (snad) dobře umím sepsat, co jsem opravdu pil a to bez emocí.
   Desítka byla opravdu na velmi slušné úrovni, dvanáctku jsem ještě nepil (další návštěvu do Dolních Bojanovic plánuju na jaře) a pokud bude opravdu vykazovat známky podprůměru – i to napíši 😉
   A nakonec jen dodám – zatím to vypadá, že pivo Mazák je kolísavé kvality a můžeme se jen dohadovat, čím je to způsobeno.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »