Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Polička Eliška

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Barva zcela neprůhledná, černá. Řekl bych spíše kalná, ale není to s jistotou možné určit.

Pěna

Pěna, hustá, stabilní. Ve sklenici hezky kroužkuje.

Vůně

Výrazně kávová, lehce karamelová. Přesně taková, jakou bych od tohoto stylu čekal.

Chuť, říz

Chuť je středně plná, sladová a kávová s pozvolným čokoládovým dozníváním a středním řízem. Velmi příjemné, zakulacené, chlebovité pivo.

Další komentář

Pitelnost je výtečná a to i bez přihlédnutí ke stupňovitosti (což asi souvisí s méně plným tělem, než bych od této stupňovitosti očekával). Člověk si na Elišku musí dávat pozor neboť se pije opravdu sama a dost těžko se od výčepu, kde ji točí, odchází.

Eliška je sváteční pivo prve uvařené ku příležitosti Vánoc 2010 a leží předlouhých 150 dnů (což je o celý měsíc déle než „dlouholežák“ Generál z Vyškova). Jak to tak vypadá, budeme se s ní však setkávat častěji a mimo sváteční období což poličským mohu jen schvalovat 🙂

Fotografie

Eliška (foto Kuba)

Eliška (foto Kuba)

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů
7,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (21 hlasů, průměrné hodnocení: 8,81 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • poutník napsal:

  toto pivo je velmi nebezpečné a měli byste si na něj dát velký pozor, protože vytváří na sobě velmi rychle závislost, a ten kdo Elišku ochutnal, tak je už navždy ztracen…….

  opravdu výtečné pivko

 • Energetik napsal:

  Chutnalo mi 7/10! 😉

 • PIvo napsal:

  Zdá se mi to nebo mají v Poličce utahaný kvasnice? Párkrát jsem ji letos měl ve zmijích hospodách a mají v tom čím dál víc diacetylu a už je ho tam opravdu moc. Nefiltr tím trpí snad ještě o něco víc než filtr.

 • Jeliman napsal:

  Chlapi, neni k mani recenze na „klasickou“ Policku, cili Otakar, Zavis, Hradebni? Povazuji zejmena Otakara a Zavise za vyborna pivka a minuly tyden jsem si koupil v Jimramove tocenou jedenactku (za 16 Kc!!!) a parada. Tak tyto recenze tu postradam. Diky.

  • crizp napsal:

   Tak recenze na nefiltr. Záviše už je tady: http://pivnirecenze.cz/1601-recenze-zavis-nefiltrovany-z-policky
   Každopádně bych se ale za recenze piv z poličské produkce taky přimlouval, i když předpokládám, že recenzenti tohle už ochutnáno mají a Otakaři a spol. už jen čekají ve frontě na zveřejnění. 🙂

  • gum napsal:

   No nefiltr i filtr dvanáctku pijeme dosti často v čepované podobě. Lahvová podoba je tu k dispozici též. Co se týče ostatního sortimentu, Otakara jsem tu běžně potkal jen v lahvi, Hradební vůbec. Uvidíme, co se dá dělat. Každopádně, konzumací poličské produkce nemůže člověk udělat chybu! Někomu může asi vadit sladkost, obecně je však jeden z předních průmyslových pivovarů se stabilní kvalitou várek.

   • umbob napsal:

    Točeného Otakara lze v Brně běžně potkat i v točené podobě. Dobře ošetřený např. v pivnici Klubowna, Veveří 43 nebo U Tesaře, ul. Grmelova 😉
    Hradební jsem naposledy potkal v dubnu 2012 ve Formance na Mášově, mají ho tam ale nastálo za cenu více než sympatickou 🙂

   • Jeliman napsal:

    Aha, diky za odkaz na Zavise, dal jsem do vyhledavace slovo Policka a asi to chtelo z Policky:-) Jinak souhlasim, ze nefiltrovane verze jsou lepsi, nez lahvove, ale to je tak skoro vzdycky, takze me prave zajimalo, jestli mate napito a zrecenzovano vse ve filtrovane podobe. Jinak (ale to jiste vite) kazdou posledni cervnovou sobotu porada policsky pivovar den otevrenych sklepu, takze stoji za to se stavit. Ja casto jezdim do okoli Policky a Jimramova, a pod kominem se policske pivo celkem uspesne drzi, tak mam radost. Jen pro info doplnim, ze tmavou verzi Hradebniho v Brne cepuji napr. zde: http://www.fabar.cz/ . Spolu s vybornymi nefiltrovanymi Dalesicemi, byt naposledy mi tak nejak chutnaly min, nez kdyz jsem si je daval po 12 km behu napric Lisni:-)

    • poutnik napsal:

     když jsem teď v rámci dovolené jel na pivo do Poličky (plus do dalších 12 pivovarů), tak mně tam zaujala cenová politka – všude ve městě se poličské pivo prodává za 15 kaček, neuvěřitelná láce……a přímo v pivovaru funguje non stop pivní pohotovost – tam prodávají Záviše za 9,30…….ale ta láce je v tom kraji tak nějak standard – Rychtář v Hlinsku za 17, Chotěboř v Chotěboři 17-18 kč, Medlešický ležák v Medlešicích za 16, atd. atd…..ráj na zemi 🙂

 • TomT napsal:

  Elišku mám určitě radši než Františka 😉

 • rožnovák napsal:

  Díky svým kvalitám dorazila Polička už i na Valachy, kde se přímo v Rožnově točí už ve třech hospodách, „Na kurtech“ – tady jen přes léto, v „Kosmosu“ (U Toníka) na Chodské a na Dolních Pasekách – kdo by to hledal tak poslední chalupa na cestě na Velký Javorník.
  Co dodat – jek to že nejlepší pivo na okrese je nejlevnější?

 • Pepa napsal:

  Zbytečně moc prokvašené.Prázdné,nepřesycené,bez cizích chutí.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »