Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Žejdlík Original

Údaje o pivu

 • Název piva: Žejdlík Original
 • Pivovar: Pivovar Litovel a.s. (skupina PMS)
 • Země, město: Česká republika, Litovel
 • Styl: český světlý ležák
 • Alkohol: 5,0 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 1 měsíc
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

vyšší zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá, řidší, málo stabilní

Vůně

chmelová s trochou sladu, při obnažené hladince už jen chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí ve znamení hořkého chmele. Hořkost je plochá a ulpívá v ústech. Za ní krátce problikne sladovost piva a vlády se opět ujme hořkost. Sladové tělo piva je dosti prokvašené. Říz piva střední. Pitelnost díky ulpívání hořkosti jen průměrná. Ve složení mj. nalezneme cukr, chmelový extrakt a kyselinu askorbovou.

Další komentář

Další ze zástupců marketových piv, který je v této cenové kategorii solidně pitelný.

Fotografie

Žejdlík Original

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (22 hlasů, průměrné hodnocení: 7,91 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Kuba napsal:

  Ten chmelový extrakt je co? Vím, že isoextrakt se říká tetrahopu, ale měl jsem za to, že chmelový extrakt ve složení je ok.(?)
  _
  O.T. Včera jsem si koupil tmavou 13 z Rohozce a musím někam napsat složení. Ten výpis se málem nevešel na etiketu. VŠ chemická…

  • krf napsal:

   Chmelový extrakt je výtažek z chmele dodávaný do pivovarů v konzervách a aplikuje se při chmelovaru stejně jako chmel. Extraktu oproti chmelu je tam o dost méně a zmíněného tetrahopu (tzv chmelení za studena) je tam už vůbec minimum. Nic, co by člověka mohlo zvedat ze židle, stejně jako cukr a kyselina mléčná, pokavaď člověku pivo chutná, nebral bych to jako neřest. Který pivovar v dnešní době vaří „po staru“

  • cz3ko napsal:

   Chmelový extrakt je v podstatě hořká chmelová látka rozpuštěná v ethanolu nebo oxidu uhličitém. Iso-extrakt je již zisomerovaná hořká látka a tetra hop je zisomerovaný a hydrogenovaný preparát. Brzy Vám o chmelových preparátech přineseme samostatný článek.

   • poutnik napsal:

    jo, ten článek o chmelu bude fajn, protože o chmelových produktech tady všeobecně panuje hodně špatné povědomí, které je založeno na bázi „jedna paní povídala“ anebo na osobních pocitech

    Žejdlíka jsem ještě nepil a pochybuju, že se k němu někdy dostanu, protože vždycky existuje nějaká lepší pivní alternativa, ale nikdy neříkej nikdy…..:-)

 • Energetik napsal:

  Už jsem myslel Vláďo, že nás neobohatíš 🙂 😀 Jinak souhlas s recenzí, jedno z mála pitelných markeťáků. 6/10

 • Golficek1 napsal:

  Zrovna u něho sedím,a musím vám trochu odporovat,když jsem si ho koupil poprvé,tak jsem nečekal žádnou slávu,5 voltů a ležák za devět korun,ať jsem počítal stupňovitost,tak mi to nevycházelo,ale doma jsem se zarazil,čekal jsem chuť na stylu Kozel,nebo radegast,prostě líh ochucený pivem a ředěný vodou,ale opak byl pravdou,hodně dobré pivo,které se pije velice dobře,ze začátku nahořklá chuť,která se mění na sladkou a přetrvává,mě se na hořkou nevrací,jak bylo psané výše,plnost je tam slabá,třeba oproti moravanu,spíš bych to přirovnal ke klasiku,teoreticky mi to připadá jako mix Moravanu a Klasiku 1:1,ale jako markeťák je skutečně lepší,než jedenáctky a možná dvanáctky slavných „plzeňských a.s.“.Pslední dobou zkouším různé piva,ale vždycky se rád vracím k Litovlu,ten mě zatím nesklamal,doufám,že si udrží věrnost vařit piva co nejblíž starému způsobu vaření,a na úkor obsahu alkoholu by se mohli vrátit k plným chutím piv jako dřív,ale to je jenom můj sen.

 • vvít napsal:

  Jen je problém ho teď u nás koupit nikde ho nemají

  • Martin napsal:

   Že by pivovar Litovel toto pivo přestal vystavovat? Se změnou lahví je to možné….jsem zvědav, jak na tom budou další značky, vystavované v Holbě v NRW lahvích – zda je budou dále vystavovat, nebo také zruší ( Lahváč, Pirát a Ambrosius).

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »