Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Rothschild z Rožnova

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

tmavě oranžová, kalná

Pěna

jarová, velké bubliny, ale drží

Vůně

neurčitá sladká vůně

Chuť, říz

průměrná plnost s opravdu silnou svírající hořkostí na konci. Veškeré dojmy z piva jsou bohužel přehlušeny hořkostí, která je možná způsobená špatným skladováním (bečky ležely v pokojové teplotě vedle chladícího zařízení, které chladilo pivo na nízkou teplotu)

Další komentář

Možná by točený kousek přímo v Rožnově pod Radhoští chutnal lépe. Jestli budeme mít tu možnost, rádi se tam podíváme a ochutnáme.

Fotografie

Rothschild z Rožnova

Rothschild z Rožnova

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (6 hlasů, průměrné hodnocení: 8,17 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , ,Komentáře

 • Mates napsal:

  Dneska jsem ho pil přímo v pivovaru a byla to lahoda. Chuť byla harmonická, sametová… moc hořké nebylo. Celkově velice dobře zkomponované chutě. Verdikt: velice dobře pitelné pivo – 9/10

  • pinkano napsal:

   Opravdu? Dáváme naši negativní recenzi za vinu špatnému natočení, možná špatnému skladování také (uvnitř výstaviště v pokojové teplotě).. při nejbližší možné příležitosti rádi ochutnáme znovu a porovnáme chutě

 • poutník napsal:

  nevím, ale přijde mi dost na palici dávat sem recenzi z takové prapodivné „degustace“ – kdyby ti tam do toho plastového kelímku natočili nejlepší pivo na světě, tak chutná hůře než gambrinus, chci tím říci, že takové amatérské recenze by se tady měly zakázat, jelikož nemají žádnou vypovídací hodnotu. Na Rotschilda jsem si nedávno zajel do Rožnova, a byl jsem s ním velmi, velmi spokojen – asi také proto, že jsem ho pil z normální sklenice, chlazený na patřičnou teplotu

  • pinkano napsal:

   Ano, chápeme, nicméně třeba takový pivovar Purkmistr se na stejné akci do podobného kelímku prezentoval neuvěřitelně pozitivině. Je to o přístupu, který chceme také zdůraznit a prezentovat. Každý to nemá do Rožnova blízko a pivovar se měl na této akci snažit nalákat, bohužel si tím spíše uškodil.

  • Moro napsal:

   Přidám taky svůj názor – jakožto nejstarší a mající „nejvíc odpito“. Pití z kelímku je o pivní kultuře – taky z něj piji nerad, ale když není zbytí – použiji jej. Dodnes jsou akce, kde si pivař přinese vlastní sklo a stejně díky absenci možnosti si sklo umýt, musí použít kelímku.
   Rozhodně však nesouhlasím s tím, že by kelímek VÝRAZNĚ ZNEHODNOTIL hodnocení daného piva! Prostě se něco přihodilo mezi ležáckým tankem po cestě ke konzumentovi. Je nasnadě, že pokud některé pivo dopadne proti očekávání nedobře, snažíme se k němu vrátit. A co si budeme povídat – ono (BOHUŽEL) kvalita piva umí kolísat.

   • pinkano napsal:

    Tady to bylo jasně dáno – přetopená hala a chlaďák na pár stupňů. Ale jiné pivovary to zvládly, takže je to o organizaci a touze chtít natočit dobré pivo.

    • poutník napsal:

     dobrá tedy, až se někdy zase dostanu do Rožnova, tak doplním tady tu recenzi o objektivnější pohled na tento povedený mok

 • Jensi napsal:

  Rožnovská piva Rothschild i Radhošť jsou velmi jedinečná piva – skutečně hustá chuť po sladu a chmele, který může někomu trochu škrábat je to extrakt. Je pravda, že udržet stálou kvalitu je obtížné v tomto objemu výroby. Když si koupíte PET láhev tak zjistíte o čem tyto pivka jsou – prozatím jsem na něco podobného narazil u tuzemských piv zcela vyjímečně.Na trhu by se prosadilo nejen v pivnicích.

 • P(L)IVNÍK napsal:

  Piva RP se vyznačují mimořádnou pitelností, ALE! čepované u zdroje (ovšem také stáčené do PET) kloužou jako po másle. Žádnou extraktovou ulpívající „myšinu“ při konzumaci nevnímám. Zejména Rothschild je pivo plné, příjemně spíše sladové. Ještě že ho nečepují někde blízko, upil bych se …. :-).

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »