Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Dožínkové pivo

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatohnědá, pivo kalné.

Pěna

Relativně stabilní tvořená velkými bublinami, ne však příliš hustá. Lehoulince kroužkuje.

Vůně

Spíše méně výrazná, sladová, mírně nakyslá s příjemným lehce chmelovým koncem.

Chuť, říz

Chuť je sladce sladová (možná až trochu moc málo prokvašená), s mírně nakyslou střední částí a sušším dojezdem. Dochuť typicky pšeničně nahořklá. Plnost piva průměrná, říz je střední. Pitelnost mírně nadprůměrná. Banánová chuť, tolik typická pro pšeničné pivo je zde sice lehce cítit, není však tak výrazná, jak jsem očekával.

Další komentář

Pitelnost je mírně nadprůměrná. O historii Dožínkového piva se můžete dočíst i v naší recenzi Edelweissu. Pivo je příjemným letním zpestřením a přesto, že je označeno jako ležák (zřejmě z legislativních důvodů), je svrchně kvašeno.

Na to, že jde o produkci velkého průmyslového pivovaru, je tato pšenice dosti slušná. Největší vadou bylo zřejmě podávání do klasického ležákového skla (na Edelweiss mají ve stejné pivnici odpovídající sklo, tak proč ne na Dožínkové?) a příliš sladká chuť piva která zabíjí svěží lehký charakter, kvůli kterému asi většina konzumentů pšeničné pivo v letních měsících volí.

Vtipné je, že na nápojovém lístku je Dožínkové označeno jako „12 % ovoc. pšeničný ležák“ — nelogické spojení tří pivních stylů v zájmu marketingu.

Aktualizováno 24.8.2012: Dle našeho recenzenta Kuby je letošní Dožínkové ještě o něco lepší, podrobnosti se dočtete v reportáži z tiskové konference k uvedení piva.

Hodnocení Moro: Vůně lehce banánová, pěna hustá a hutná, říz piva vyšší. Sladové tělo piva středně plné, chmelová hořkost na weizen poměrně ostrá. Je to prostě komerční pšenice, kterou pan sládek Kosmák „musel“ vyladit tak, aby chutnala co nejširšímu spektru konzumentů, což je sice těžké, ale podařilo se mu to. O stupidní legislativě a míchání různých stylů raději pomlčím. Konzumováno v Hospodě U Letochů – Vacenovice. Hodnocení 5.5/10.

Hodnocení Pinkano: Vůně lehce banánová a kvasnicová, pěna poměrně stabilní, leč jarová, říz piva velmi nízký. Tělo lehké až vodové, chmelová hořkost na weizen vyšší. Pitelnost průměrná. Konzumováno U Tří Opic v Brně. Na produkci velkého pivovaru jsem poměrně překvapen a hodnotím průměrně, čili 5.5/10

Fotografie

Dožínkové pivo

Dožínkové U Letochů

Dožínkové pivo

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (12 hlasů, průměrné hodnocení: 5,33 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Malarkey napsal:

  Dožínkové pravidelně každý rok točí jedna hospoda u nás ve Staré Boleslavi. Oni tam víceméně protočí všecky výrobky z továrny Heineken, ale přiznám se, že jediný, co je z toho všeho poživatelné je akorát tak Březňák. Dožínkové má hezký nápad, ale to zpracování..to je hrůza. A nejhorší je, když za mnou přijde výčepní s tím,že to je specialita taková, jakou jsem v životě nepil…no nic 🙂 Pořád lepší jak Pepřové nebo Svatojánské.

 • Energetik napsal:

  Musím říct, že mě toto pivo příjemně překvapilo a hodnotím ho hodně vysoko. Vysloveně mi sedlo a malým plusem (hvězdičkou navíc v hodnocení) je i snaha tohoto pivovaru se sebou něco dělat a nabídnout nové věci a speciály. Vytknul bych mu (v mém případě) větší nasycenost. Jinak osvěží a hodně dobře klouže do krku 😉

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Tak jsem to Dožínkové včera v Pivcu také ochutnal a porovnal s Edelweissem. U Dožínkového přvládala trpká až citrusově nakyslá chuť s lehkou chmelovou hořkostí a vyšším řízem. Na Kosmáka celkem dobrý, ale jinak lehce podprůměrná, přesto pitelná pšenka. Edelweisse byl ve vůni výraznější, ovšem kvalitativně srovnatelný s Dožínkovým, tedy opět žádná sláva.

 • mosht napsal:

  Dožínkové se povedlo a je mi jedno kdo nebo jaký pivovar ho vyrábí. Nekteré minipivovary nabízejí stejnou kvalitu i cenu.

 • pinkano napsal:

  Ochutnal jsem dnes, dopsal hodnocení do recenze. Nejsem ani nadšen ani zklamán. Je to pitelné a neurazí to. Chtělo by to přidat trošku svěžesti a citrusů, ty jsem necítil téměř vůbec, možná špatně skladované a točené.

  • Energetik napsal:

   No, je to asi o místu a skladování… Já osobně jsem měl pěnu nikoliv jarovou, ale právě hustou bohatou a až do konce půllitru nespadla 🙂

   • pinkano napsal:

    Moje taky držela, ale nebyla hutná a krémová, leč krustovitě jarová. Velké bubliny, praskliny. Řekl bych zejména suché a teplé sklo.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »