Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Primátor Premium

Údaje o pivu

 • Název piva: Primátor Premium
 • Pivovar: Primátor Náchod
 • Země, město: Česká republika, Náchod
 • Styl: světlý ležák českého typu
 • Alkohol: 5,0 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 3 měsíce
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

zlatavě žlutá, čirá

Pěna

řidší, poměrně brzy opadává

Vůně

sladová a chmelová

Chuť, říz

Chuť je sladová s jemně nasládlými odstíny. Chmelová hořkost je velmi příjemná, středně dlouhá. Střídá jí sladová plnost a chuťový vjem je ukončen příjemnou nasládlostí v ústech, která má dlouhého trvání. Říz je střední až nižší. Ve složení nalezneme chmelový extrakt.

Další komentář

Poctivý český ležák plzeňského typu, který si na „nic nehraje“ a neprosazuje se nabubřelou reklamní kampaní. Pivo kulaté, harmonicky sladěné. Vhodné k celovečerní konzumaci v lahvové, ale raději točené podobě.

Fotografie

primator_01

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (42 hlasů, průměrné hodnocení: 8,36 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • ian von rave napsal:

  Řekl bych, že pěna je u tohoto piva naopak fenomenální (mluvím o lahvovaných vzorcích), každopádně skutečně excelentní pivo

  • Moro napsal:

   I já toto pivo hojně vyhledávám (bohužel v mém regionu jen v lahvové či plechovkové podobě) a moc mi chutná. Pěna není nejhorší, ale fenomenální je asi přehnané tvrzení. Asi si pod tím představujeme každý něco jiného 😉

 • Rudla napsal:

  Na radu Mora jsem si koupil Weizen právě od Primátora a k němu i tohoto premiového ležáka. Musím konstatovat, že jsem po vypití koupeného vzorku litoval, že jsem jich nezakoupil více. Naprosto vyvážená, příjemná sladová chuť, která mi krásně dlouho doznívala. Velká škoda, že nikde blízko nelze ochutnat točené. Asi dám někdy výlet do Náchoda..:-)) Dávám 8 bodíků.

 • poutnik napsal:

  Od Primátora jsme si nárazově kupoval hlavně jeho speciály, teď jsem si koupil v krámě dva kartóny světlého ležáku, a co budu dlouze povídat – jsem nadšen – nádherně pitelné pivo, takové jemné a více sladové, těžce mně oslovilo, až se u nás v krámu zase objeví, tak těch krabice vezmu plný košík 🙂

  Těším se už na léto – jedene na cyklodovolenou do Želzných hor a v Heřmanově Městci je „hospoda roku“, která čepuje jen Primátora, vloni jsem ji minul a všechny večery trávil v Medlešicích, letos to ale bude pravidelná každodenní zastávka na cestě něakam a pak zase při cestě zpět…:-)

  • Moro napsal:

   Nic recenzenta nepotěší více, než když doporučí pivo a čtenář souhlasí a navíc je s recenzí spokojen. Maminka mě učila děkovat – takže – díky poutniku.

 • Rudla napsal:

  Kromě tohoto mého oblíbence z Náchodského pivovaru jsem v regálu vedle něho nedávno objevil a zakoupil další „prémiový“ pokus? Jedná se o pivo Hron premium. Každopádně jsem po napití ucítil dominantní a zvláštní chuť sladu? No rozhodně mi to přišlo chuťově zajímavé. Nemáte ponětí, o co se to Primátor pokoušel a proč? Na stránkách pivovaru ani zmínka, tak mě to zajímá. Díky

  • Moro napsal:

   Mělo by to snad být více chmelené pivo, bohužel jsem ještě neměl tu čest jej ochutnat.

  • lecbaneklidem napsal:

   Vychází z dochmelené řady jako je 11 Primátor. Kromě Červeňáku je dochmelený Sládkem. Chuťově plnější hořčí. Podobných piv bude na trhu dostatek, ale český pivař si podobného typu pivo žádá. Premium je pro mně hodnotnější zážitek a moc podobných piv na trhu nebude. Díky za něho a hlavně za to, že si na nic skutečně nehraje. Příjemně voní a to i lidem kteří pivo moc nemusí pro jeho chmelový aroma.

 • Ondra napsal:

  Pokud mě paměť nešálí, tak Hron přišel na trh někdy minulý rok. Koupil jsem jich pár v akci v Albertu a bylo to velmi dobré pivo, narozdíl od piv tam běžně prodávaných.

 • Ondra napsal:

  Proč se mi to samo hodnotí??

  • gum napsal:

   Pokud IP adresu sdílíš s více uživateli, systém nedokáže rozeznat, zda jsi hodnotil ty nebo někdo jiný ze stejné sítě. Víceméně s tím nelze nic dělat neboť jen tak zajistíme, že se z jednoho počítače nebude hlasovat dvakrát.

 • Ondra napsal:

  Aha, tak to bude asi tím. Mám wifi síť a vícero počitačů. Ale rozhodně zatím nejsou žádné postranní úmysly, jen mě zajímá pivo.

 • Himer napsal:

  Sladovoě hodně chutnající a chmelovo hořké pivko. O dost hodně lepší než ten komerční – Nošovický světlosráč ležák.
  Pivečko kulaté, harmonicky sladěné.
  Mam v P..i už ty sračky!
  Budu ochutnávat dál.
  Moc mi chutná koník, domácí pivovar..

 • Vláďa napsal:

  Toto pivo jsem ochutnal prvně a naposled asi před třemi roky a bylo naprosto skvělé. Jsem rád, že si kvalitu podrželo a s recenzí se ztotožňuji. Primátor je prostě skvělý pivovar.

 • ka-spel napsal:

  Výborné pivo, ale przněné skladováním v řetězcích. Proto raději točené.

 • fk napsal:

  Ano – Primátor je velmi, velmi pitelný

 • Honza napsal:

  Dobrý pivo. Chuťově mě přišlo k nerozeznání od mého favorita Rychtáře Premium. Naprosto stejné chuti. Každopádně si takováto plnější lahvová piva dám 100% radši než jakoukoli točenou desítku. Nesnáším, když pivo chutná vodovatě.

 • kamzo napsal:

  U nas tento skvost ma len Tesco maju tam vsetkych
  Primatorov.Premium je vsak podla mna ich naj najviac
  Mi chuti a spolu s Bernard 11 ho najviac popijam!

 • Danouš napsal:

  Jsem sice plzeňák, což pro mnoho lidí znamená diagnózu, ale jsem ta výjimka, která nelemtá jen to syntetické Géčko.
  V Náchodě prostě umí. Mám tam sice dva jiné favority – Pale-Ale a Stout, ale tohle pivko mě příjemně překvapilo. Mám právě naraženo a musím říct, že chodím do sklepa nebezpečně často…

 • ross. napsal:

  ..a co ty PLR verze

 • Kuba napsal:

  V Penny teď v akci za 10,90. Po všech teď Březňácích konečně bezproblémový lahváč…

  Koukám, že tu chybí fotka, tak jak otevřu další láhev, udělám „cvak“ 🙂

 • Martin napsal:

  Dnes jsem toto pivo koupil v akci v kauflandu za cca 9 Kč. Ač jsem vysazený spíš na jedenáctky, tak tuto dvanáctku hodnotím prostě – skvělé pivo. Zítra valím pro další aspoň dvě basy:)) Nedávno měli v akci jedenáctku Primátor a taky jsem si pomlaskával. Pivovar Primátor vřele doporučuju. Jsem z ValMezu a i když je tu už pár světlých vyjímek, v hospodách převládá ta sračka Radegast. Jak já závidím „Čecháčkům“ možnost točeného Rychtáře, Primátora, Svijan a dalších a dalších regionálních piv, které u nás skoro nikde nejsou.

  • ZS napsal:

   No promátor mám taky rád …ale napsat že závidíš čechačkum Svijany ….Pokud jsou někde svijany – tak tam mne neuvidí ani omylem bleee

 • kremák napsal:

  Cca před 5 lety to bylo ještě docela dobré pivo, chuťově mi připomínalo třeba Černou Horu(ta se taky ale zhoršila) avšak poslední dobou tohle pivo šlo kvalitou hodně dolů. Nevím čím to je, ale pivo má takový nepříjemný ocásek, od té doby co patří pod skupinu LIF(Svijany, Rohozec, Primátor), tak tyhle piva se hodně pokazily. Nechápu co na tomto pivu lidi vidí, že u toho tak „veleslavně plesají“..,když už si mám něco vybrat v supermarketu, tak sáhnu radši po Bernardu, Klášteru nebo Rychtářovi. Bohužel podobně špatně na tom jsou i další středně velké průmyslové pivovary jako Rohozec, Svijany, Černá Hora, Uherský Brod, Vratislavický Konrad, Rebel z Havl. Brodu, Litovel, Holba….všechny tyto pivovary po boomu minipivovarů se spíš zhoršili, jako kdyby si spíš vybrali cestu Svijan. Za každou cenu musí být v každém supermarketu i na úkor kvality. Nové lahve mě vždy varují… A to, že aspoň tedy ty lahváče za ty peníze (mnohdy i pod 10,-Kč)ani nemůžou být z kvalitních surovin. Když se odečtou náklady na výrobu, dopravu…, ještě velkou marži si nechávají supermarkety, které tlačí cenu na minimum, tak je to jasná věc…NAštěstí opačným trendem šel např. Ferdinand z Benešova, kde se pivo dělá poctivě, tradičně, žádné CK tanky ani HGB, v pivu je kvvalitní chmel a humnový slad a je to hned znát. Akorát není moc vidět, a stojí o pár korun víc, to je pravda, doby Rytířů a podobných levných „patoků“ je naštěstí pryč. Za mě Primátor max 4 body. Když srovnám tohle pivo třeba s Koutem, tak nemůžou mít stejně bodů ani náhodou, Koutecké pivo je o třídu někde jinde, neli o dvě…Připadá mi, že tyhle pivovary prostě oslovují spíše pivaře, pijáky, co dřá´ív chlastali Braník, GAmbáč nebo krušovice a tohle je pro ně taková náplast na naustále se horšíci piva od gigantů…

  • kremak napsal:

   Dostal se ke mě Primator premium v nové lahvi, poslední recenze byla na verzi ve staré lahvi, napsal jsem jí sem o něco později…, musím přiznat, že to pivo se zase velmi zlepšilo, podle ěm muselo dojít v pivovaru k nějaké změně. JAk dvanáctka, tak dokonce ji jedenáctka je velmi pitelná. Velmi mě to překvapilo. Koukám, že Primátor si vybral jinou cestu, než jeho kolegové ve Svijanech a v Rohozci.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »